OI - jak moc do ni vrazet penize?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 1. 2019 11:05

JardaB píše:Jebnul bych tam po STK fialky

Jebnul bych todo světel heverem.
Naposledy upravil anonymni dne 20. 1. 2019 11:12, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod qpíno 20. 1. 2019 11:05

Proč druhou sadu disků, jestli dojíždíš auto, vem celoroční a máš ušetřeno a zároveď splněné podmínky provozu.

Zadní brzdy máš bubnové, takže korunová položka. Ostatně všechno na tom autě je již dnes korunová položka. Z turba bych strach neměl, ale třeba ze spojky jo. Ta a rozvody máš největší investici.

Navíc je to na dnešní dobu hrozně jednoduché auto a cca polovinu závad si opravíš sám, pokud jsi běžný český kutil.

Mám tu stejnou ale 98 ročník. Koupil jsem ji od vlastní babičky (první majitel) loni v létě, najeto 145k km. Za cca 1/2 roku najeto přes 9k km a taky řeším co a jak. Drobnosti si dělám sám a na větší servis jezdím ke známému do polska, kde je práce a díly za hubičku.

Jak tam máš start ty rozvody? 100k km by měly vydržet, pokud to není chipnuté (výhoda slabšího motoru).

A ještě to vem tak, že pokud aktuálně koupíš auto za 50-100k Kč, taky nevíš, co se ti vys... a rozvody atd děláš skoro všude.
qpíno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 20. 1. 2019 11:12

Qp: Celorocky urcite ne, to radeji jezdit stale na zimnich. Letnaky jeste jeden rok daji, tak ze bych za usetrene penize koupil dalsi disky a jen je prehazoval. A na ty, co jsou na aute trd, bych az na podzim koupil nové zimaky

Spojka byla delana ve 300 tkm, rozvody ve 280
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qpíno 20. 1. 2019 11:28

Nebo ty zimní. To je fuk a pokud máš klasický rozměr 195/65 R15, jsou taky dost levné a co vidím v okolí, je jich všude mraky i lehce jetých, jak se právě lidé těchto aut zbavují a přesedají na novější. Pokud jezdíš alespoň trochu větší vzdálenosti, byď jednou za čas, určitě "ověřené" auto s menšími náklady na provoz neseženeš. Za 4-5 na sto už dneska jezdí máloco.
qpíno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 20. 1. 2019 11:29

Ja neresim vymenu za jine auto ale
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 20. 1. 2019 12:01

Já takhle provozuju úplně stejné auto, akorát kombi. Koupil jsem ji za 10 bez stk, celkově vrazil asi 40 do uvedení na provozuschopný stav a máňa jezdí 3. rokem bez nějakých poruch. Akorát se občas ztratí nějak voda, ale to už se neřeší, dolíváme. Je to náš otloukánek.

Pokud bys chtěl měnit věci, jako volant apod. tak to musí být kup za tašku hrušek, jinak to nemá smysl. Ale je to nesmrtelný stroj, pokud neprorezne.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 20. 1. 2019 12:18

Veci jako volant a sedacka jsou takova m9je rozmarilost, volant je dost osoupany, mozna by stacilo ho jen nechat obsit a sedačka neni nic moc, tak jsem si rikal, proc si tam nedat rovnou z rs. Ze by byla jedna jina, to me netrapi, jak rikam, prodavat ji nebudu.

Ja tu svou teda koupil o dost draz, ale na druhou stranu, jak jsem psal, jezdila nekolik let k nam do servisu, takze jsem vedel, co ji je, zamackl jsem slzu po Toledu, pro ktere jsem si chtel jet a koupil ji. Uz jsem se i srovnal s tuzingem, ktery na ni byl spachan. A prekvapive, "karbonova" folie udelala palubku i relativne koukatelnou.

Jinak souhlas, je to zlaty auto, proste takova levna devka, co nebude hezka, ale bude slouzit do roztrhani tela. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 1. 2019 13:32

Ber a neváhej. Dokud sou.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 1. 2019 14:37

taky jeden tenhle povoz doma máme (rok 99, motor též 1.9 tdi 66kw) a sypu do ni jen úplně to nejnutnější, co je potřeba (naposledy prasknul klíňák, tak se dal novej a jelo se dál). STK to má ještě na rok, tak uvidíme, co nás letos bude čekat... a pak se uvidí, jestli ji ještě 2 roky života dám nebo už nee.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 20. 1. 2019 14:39

Jaké je číslo na tachometru po 20 letech?
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 1. 2019 14:41

kolem 330 xxx km
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 20. 1. 2019 16:13

Ta moje má přes 500 8-D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 20. 1. 2019 16:16

Já mám 317tis. sice na dvojkové, ale stále je to hlavní auto, tak dopřávám. Co se rozbije, hned se mění. Jen na tu sedačku řidiče, co se začala loni trhat, asi prdim.
Ale já to udržovat musím, jezdí každý den, a jestli do léta nic nekoupím, pojede do HR jako loni.

-- 20. 1. 2019 16:17 --

Marek Zrak píše:Ta moje má přes 500 8-D

Tož to už je zasloužilé číslo.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod agathodaimon 20. 1. 2019 16:25

Marek Zrak píše:Ta moje má přes 500 8-D


Tak to už má zajetej motor 8-D
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 1. 2019 16:25

jen ji vezmi na pořádný výlet :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků