Octavia II odešlo turbo?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 11. 2018 06:37

Zdar chlapi, mám oktavku TDI motor 2.0 103kw rok 2005 obávám se jestli neodešlo turbo.. Jel jsem po městě, normálně žádné problémy a najednou to bez jakýkoliv zvukových projevů to přestalo mít výkon. Motor jako jede, normálně jen to nemá výkon, turbo nejede..

Byl jsem s tím narychlo u kámoše, napíchl to na diagnostiku a hlásí to vadný magnetický ventil (pravděpodobně ta černá krabička nad motorem jak z jedné strany vede 6 hadiček a z druhé napájení)..
On má tu samou oktavku, akorát motor 1.9tdi, ale krabička je stejná, tak jsme zkoušeli prohodit, ta jeho u mě nefunguje, s tou mojí u něho jsme nebyli projet, ale při roztočení motoru do výkonu to nafukuje tu hadicu k motoru, takže asi dobrý.. Takže nejspíš to turbo..

Dal jsem to mému mechanikovi, ten mi pak volal že turbo měl rozebraný, že to je dobrý, že to bude tím ventilem, ale že auto se stejnou motorizací na vyzkoušení bude mít až teď v neděli večer..

Tak já se tady zatím jen tak předběžně ptám vás, kolik kdyžtak stojí ten ventil ať vím jakou částku očekávat, nebo jestli tam případně může by ještě něco jiného? Máte s tím zkušenost?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 11. 2018 07:03

ty se ptáš na garáži na cenu? si koleduješ o vypičování , počkej až se mello vzbudí :D , Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 11. 2018 08:02

Řešíš to se samýma amatérama,myslím,dneska má každej druhej diagnostiku za dvojku a o autech ví kulový,chce to mechanika se zkušenostmi,jinak s největší pravděpodobností to bývá regulace turba.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 18. 11. 2018 09:17

Zlatá atmosféra.
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 11. 2018 11:49

metyn píše:ty se ptáš na garáži na cenu

Tak aspoň dobrá zpráva že by ten ventil mohl být levnější než nové turbo..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 11. 2018 11:53

Turbo koupíš repas za pár šupů.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 11. 2018 12:08

Jo, na netu jsem koukal stojí kolem 6-7tis, ten ventil snad bude levnější..

Spíš jsem chtěl radu jestli ten magnetický ventil je ta černá krabička s 6ti hadičkama co jsme měnili, nebo je tam ještě nějaký jiný...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 18. 11. 2018 12:46

metyn píše:ty se ptáš na garáži na cenu? si koleduješ o vypičování , počkej až se mello vzbudí :D , Meta


Už mu ***** do krku? :mrgreen: ,agat
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 11. 2018 13:54

:D :D :D Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 11. 2018 15:01

Naopak, odpouštím mu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 11. 2018 16:53

+1, vždyť sou ty vánoce, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 11. 2018 17:15

Ještě ne, ale už se to pomalu blíží.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 18. 11. 2018 17:16

Letos jsou již vánoce 18.11? :shock: :D ,agat
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 11. 2018 17:21

nekdo má vánoce celý rok, třeba já nee :D , Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 11. 2018 17:35

Už se zjistilo, kam odešlo to turbo?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků