Fabia - Nejde nastartovat, bliká kontrolka brzd

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kopecnyales 20. 8. 2017 17:19

Zdravím,
mám Fabii I, 1,4 16V a dnes při pokusu o nastartování se objevily následující problémy:
1) Při zapnutí zapalování do první polohy po několika vteřinách začne blikat červená kontrolka brzd (ruční brzda) a ozvou se tři pípnutí. Současně svítí i oranžové kontrolky ABS a ASR,ale ty tuším svítí pri zapnutí zapalování vždy a zhasínají až po startu motoru, jestli si teda pamatuju dobře.
2) Současně ve stejnou dobu se vůbec nepohne ručička ukazující množství benzinu. Palubní počítač ale pořád ukazuje dojezd přes 400 km.
3) Auto vůbec nejde nastartovat, při prvních pár pokusech se vůbec nerozjel startér, nebylo slyšet ani cvakání relé, prostě nic. Jako by byl startér z nějakého důvodu zablokovaný. Později se už na chvilku rozjel, ale vypadalo to skoro jakoby byla slabá baterka pro nastartování, navíc v tom okamžiku vždycky pohasne palubní počítač.
Napadají mě různé důvody pro jednotlivé závady, ale nemám tušení, co by mohlo způsobit tuhle kombinaci dohromady. Někdo nějaké nápady nebo zkušenosti? Říkal jsem si, jestli nemohl třeba někdo provrtat nádrž nebo říznout někde palivové vedení a ukrást benzin (palubní počítač sice ukazuje dlouhý dojezd, ale nejsem si jistý, jestli neukazuje podle stavu při vypnutí motoru), ale to by nemělo snad mít nic společného s brzdama. Stejně tak si dokážu představit problém na brzdách, ale to by přece nemělo vést k tomu, že auto vůbec nepůjde nastartovat. Podobně pokud by byla třeba slabá baterie na nastartování, tak to nehodí problém s brzdama a taky nevím, proč by z toho důvodu nenajel ukazatel benzinu, když zbytek palubní desky se normálně rozsvítí. Kontroloval jsem hladinu brzdové kapaliny i všechny pojistky, jestli není problém tady a vše ok.
Příp. máte někdo v Brně VAG a byli byste ochotní zkusit načíst paměť závad? Bez nastartování se nedostanu ani do servisu a volat odtahovku si chci nechat až jako poslední možnost. Nářadí tady v Brně skoro žádné nemám.
kopecnyales
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 20. 8. 2017 17:40

Slabá baterka může způsobit různé nesmysly nebo tě třeba navštívila kuna. Prázdná nádrž by neměla vliv na nefunkčnost startéru...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 20. 8. 2017 17:52

hmm nejdřív bych to zkusil nahodit na kabely.... a až pak bych to začal řešit. To že ti blikají brzdy může být a patrně bude jen kód závady. Je docela možný že je mrtvá baterka a nedá ani dostatek štávy pro řídíci jednotku.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 20. 8. 2017 18:34

Přesně tak, jako první zkontrolovat baterku, možná už je KO. Když není dostatečné napětí, tak jako první se u Fabie dle mých zkušeností rožně právě kontrolka ABS/ASR. Takže sehnat kabel nebo někoho, kdo to pomůže roztlačit. A jak se motor nastartuje, tak se uvidí.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 21. 8. 2017 14:41

Pokud je baterka ale úplně KO, tak i roztlačení bude problém, protože nebude dost šťávy na buzení altíku a ŘJ motoru hodí chybu a nepůjde přes 1200 ot./min.
Chce to radši kabely.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 21. 8. 2017 16:59

Ale ne ty šidítka z Lýdlu
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 22. 8. 2017 08:02

Ledaže by u toho asistoval Dan Nekonečný.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 22. 8. 2017 08:09

orgasmic píše:Ale ne ty šidítka z Lýdlu

Nevím jak z Lýdlu, ale já jsem kdysi koupil kabely v Lidlu, startoval jsem s nimi několik aut včetně dieselů a žadný problém s nimi nikdy nebyl.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 8. 2017 08:37

Ja kupoval kabely z Lidlu a auto pres ne nechtelo nastartovat. Tak kamarad privezl kvalitnejsi silnejsi kabely a chytlo to hned.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 22. 8. 2017 10:06

Asi se tam dají koupit různé druhy. Před tím jsem měl kabely ze specializovaného obchodu a při prvním pokusu o použití se utavily. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 8. 2017 17:47

To je možný...kvalitní věci tam mají.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kopecnyales 22. 8. 2017 18:43

Zdravím, všem moc díky za rady. Měli jste pravdu, že všechny chyby a problémy byly vybitou baterkou. Podle všeho jeden článek totálně KO, takže jsem zajel pro novou baterku a auto už spokojeně přede. Pro zajímavost, stará baterka vydržela cca 9 let, nevím, jaké zkušenosti máte vy, ale chlapík v obchodě na to docela koukal, jeho zkušenosti prý jsou tak 5 let max. Mějte se tu a přeji hodně kilometrů bez nehod či jiných problémů.
kopecnyales
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2017 18:45

První baterka běžně těch cca 10 let dá, náhrady potom už tak nevydrží.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 8. 2017 18:47

Baterka může vydržet 6 let, ale i jen 6 měsíců.
Já osobně bych rozhodně na její podělání nečekal a raději preventivně po určité době měnil.
Fakt nemá chybu, když tě ta čubka někde nechá :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 8. 2017 15:17

Takže měnit třeba po 1 roce, aby byla suprjistota?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků