Škoda Rapid Facelift pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 22:38

petr311 píše:Tak je mi jasné, že je rozdíl mezi Rapidem a Octavii, a to nejen cenově, měl jsme možnost se svést v obou, tak zhruba vím, co očekávat. I s mojí se přikláníme k Octavii, v tom Trumfu, dokud ještě jsou, ale teď otázka, jestli s manuální klimou nebo ten dražší s automatickou, rozdíl 50.000.

Nezkoušel jsi i30?
anonymni

Odeslat příspěvekod Olsztyn 12. 11. 2018 22:49

Jestli je rozdíl pade jen v autoklime tak bych se zdráhal dát 15 teda.. manuální mě nějak moc neobtěžovala..
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 12. 11. 2018 23:15

Pade je za LED světla, Climatronic a Kessy... Moc výhodné to není, běžné... Jen upozorním, že Trumfy se montují v Rusku a prý jich chodí dost poškozených z přepravy, tak si zkontrolovat, jestli ten konkrétní kus nebyl někde lakovaný...
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 23:19

Všechny tři věci jsou good, bez toho bych nové auto nebral. Vsadím se, že u30 za stejnou cenu toto nabízí.
anonymni

Odeslat příspěvekod Olsztyn 12. 11. 2018 23:27

X123 píše:Pade je za LED světla, Climatronic a Kessy... Moc výhodné to není, běžné... Jen upozorním, že Trumfy se montují v Rusku a prý jich chodí dost poškozených z přepravy, tak si zkontrolovat, jestli ten konkrétní kus nebyl někde lakovaný...

Tak to potom cena ano. Hlavně TY světla, to je prostě bezpečnostní prvek.... Počkattrumf není stupeň vybavy ale trochu jiné auto? Jako byl megane made in france a megane generation made in Turkey? Jestli to takto stojí cca 470, tak bych bral za stejnou cenu golfa, jednoznačně.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2018 23:31

470 za turekauto? Za 470 je i30 Fastback vo fullke s automatem.
anonymni

Odeslat příspěvekod petr311 12. 11. 2018 23:43

Tak Hyundai apod. deriváty bych do toho nemontoval, mně ani mojí se tyhle patvary vůbec nezamlouvají, spíše jsme oba konzervativnější, líbí se nám klasika, prostě škodovky se nám jeví pohledné i po letech. Rapid vzhledově také krásný, Octavia taktéž. Mně jde hlavně o to, jestli jsou tyto vozy kvalitativně na takové úrovni, že má cenu se zbavit Octavie II 1,9 TDI a pořídit jedno nebo druhé.

Takže rozhodujeme mezi tímto:

1/ RAPID Style 1,0 TSI 81 kW 6-stup. mech. - jsou k mání i jiné konfigurace, ale zaujala mě u tohoto modelu mimo jiné ta navigace, nevím, jestli to stojí za ty peníze.
2/ OCTAVIA TRUMF 1,4 TSI 110 kW 6-stup. mech. - obyčejná klima
3/ OCTAVIA TRUMF 1,4 TSI 110 kW 6-stup. mech. - balíček Trumf Plus - automat klima, led světla, kessy

Uvedené ceny jsou trošku jinde při jednání s dealery, tohle je jen hrubý nástřel.
petr311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Olsztyn 13. 11. 2018 00:07

Já měl O3 a po 4 letech byla jak nová.. určitě z tohoto oktavku. Než být -240 za rapid, tak jezdím O2, pokud je dobrá. Tahle 1.4tsi je prý hodně dobrá (spolehlivost), v octavii bude super, mam jí v touranu a ok. Ale opravdu je to dost, těch 510 mi přijde hodně, opravdu je to z ruska a prý to má nějaké horší sedačky (možná fáma) Jestli ti nevadí kombíky, tak dej šanci tomu golfu 1.5 maraton edition, do 510 se vlezeš určitě. Je to trošku menší ale v 03 je na zadních sedadlech možná i zbytečně mista podélně. Golf má automatické zastavení ve městě do 30km(zahamtne ti to) adaptivní tempomat, přední senzory, supr sedačky. Interiér vypadá trošku hodnotněji. No už ti to nebudu nutit. I30 bych taky nechtěl.

-- 13. 11. 2018 01:10 --

Jo ještě jedna věc, O2 je trošku řidičtější než O3 - hydraulický posilovač, zase ve městě a pro ženský je lepší lehčí řízení, řazení i pedály O3.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 11. 2018 00:16

Budeš ronit krokodýlí slzy......
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 13. 11. 2018 05:48

X123 píše:Pade je za LED světla, Climatronic a Kessy... Moc výhodné to není, běžné... Jen upozorním, že Trumfy se montují v Rusku a prý jich chodí dost poškozených z přepravy, tak si zkontrolovat, jestli ten konkrétní kus nebyl někde lakovaný...

Tak třeba tohle je docela zásadní informace o tom Rusku a poškozených autech, tohle se člověk v salonu asi nedozví... :-( hmm, jenže jak poznat jako laik, jestli auto bylo nějak spravované?? to snad ani nejde, ledaže by to spravoval ještě větší amatér, než jsem já... A co jsem vyčetl někde v tomto vláknu, tak na Rapidech prý je horší kvalita laku, že je prý více náchylnější na škrábance? No prostě asi fakt ty nové auta budou větší sračky jak před 10-ti lety... :-(
Mě se nejvíce líbí ten Climatronic, ale 50.000 navrch kvůli tomu fakt nevím... Ty LED světla bych i oželel, z vlastní zkušenosti vím, že nové led neznamená vždy lepší než klasické halogeny. Ale je fakt, že v reálu oba vozy s led a halogeny jsem neměl možnost porovnat.

Co se týče Golfu, na fotkách nevypadá špatně, ale odrazuje mě podstatně nižší servisní sít, nejblíže co jsem koukal tak ve Zlíně, tam ho mají v šedé barvě, ale za 505.000, což taky ranec...

No fakt nevím, nakonec možná zustanem u osvědčené Oct.II a bude.
petr311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 13. 11. 2018 07:54

Olsztyn píše:
-- 13. 11. 2018 01:10 --

Jo ještě jedna věc, O2 je trošku řidičtější než O3 - hydraulický posilovač, zase ve městě a pro ženský je lepší lehčí řízení, řazení i pedály O3.

Kde jsi přišel na to, že má O2 hydraulický posilovač?
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 11. 2018 08:15

O2 a ridictejsi...fuha.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 11. 2018 08:32

petr311 píše:Tak je mi jasné, že je rozdíl mezi Rapidem a Octavii, a to nejen cenově, měl jsme možnost se svést v obou, tak zhruba vím, co očekávat. I s mojí se přikláníme k Octavii, v tom Trumfu, dokud ještě jsou, ale teď otázka, jestli s manuální klimou nebo ten dražší s automatickou, rozdíl 50.000.

Vezmi lepší klimu a lepší světla. Není to sice nejlevnější, ale boje oceníš každý den, kdy v tom pojedeš.

-- 13. 11. 2018 09:35 --

petr311 píše: No prostě asi fakt ty nové auta budou větší sračky jak před 10-ti lety...

Nesmíš věřit všemu, co se kde dočteš. O III se nijak zásadně nesype.

-- 13. 11. 2018 09:36 --

glider píše:O2 a ridictejsi...fuha.

OII má celkově tupější jízdní projev. OIII je na tom líp - a to i ve verzích bez multilinku.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 11. 2018 08:37

No ved preto sa cudujem, ze niekto na ten parnik napise, ze je ridictejsi.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 13. 11. 2018 08:48

Asi přání otcem myšlenky, měl jsem to za tutovku. Při přímém přesednutí 100km tam O3, 100km zpět O2 se mi lépe řídila O2, stejný motor.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků