Fabia - bouchání u kola

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod LukinM26 17. 4. 2017 18:08

Zdravím,
chtěl bych se s Vámi poradit.
U Fabie 1.generace r.v. 2004 1.2 HTP 8-) něco bouchá u přední nápravy na straně u řidiče. Zdá se mi to jako "plast na kov". Je jedno v jaké rychlosti, dělá to ve 20 i 100 km/h, ale je zajímavé, že JEN při záběru - pod plynovým pedálem. Zvuk se ozývá pravidelně a pokud v tu dobu sundám nohu z plynu - přestane to a naopak! Zdá se mi, že cítím "vibrace - rány" u noh u pedálů. Pak se třeba ozve jedna silnější rána a 5 km je pokoj ... Zajímavé je, že to nedělá vždy ... například teď cca týden to bylo v pohodě.

A teď - co jsem vyzkoušel. Začalo to dělat asi týden po obutí letních pneu. Obul jsem tam zpět zimní a tím se to nevyřešilo ... teď jsou zpět letní a dělá to stejně. Šrouby dotažené. Vyvážením kol to tedy asi nebude. Poklice jsou taktéž sundané. Plastové podběhy drží, nikde nic uvolněného není - na první pohled jsem pod autem nic nezpozoroval.

Auto má cca 2 měsíce nové silentbloky, čepy a tyčky stabilizátorů.

Co ještě zkontrolovat? Prý jsou načaté homo.klouby - při max. rejdu lehce cvakají, ale to je jiný zvuk.

Těžko se to odhaduje a diagnostikuje, vždy, když to chci někomu ukázat, tak to neudělá :twisted:
LukinM26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod one-z 17. 4. 2017 18:28

Jestli se do toho vrtalo, tak bych zkontroloval jestli je vše dotažené.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2017 18:50

Klidně to může dělat ten kloub,pokud to dělá jen v tahu.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod one-z 17. 4. 2017 19:20

Taky a spíš bych se zaměřil na vnitřní.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 4. 2017 20:41

když už to bude rozhrabané, omrknout oba
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod peta303 17. 4. 2017 21:45

Taky bych to viděl na HK klouby.

Na co byste ale viděli vibrace jako od boule na pneu (přičemž disky i pneu jsou v pořádku a chyba se projevuje i na jiných) a v jakékoli rychlosti?
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod one-z 17. 4. 2017 22:03

imho tlumiče, čím víc tvrdá pera, tím víc nachylnější
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod peta303 17. 4. 2017 22:18

Díky. Tlumiče v jakém smyslu? (jsou tam rok staré TRW, chystám se ale vyměnit pružiny, na které se zapomnělo)
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 17. 4. 2017 22:19

tlmice, ulozenie tlmicov

pozret poloosy
.bad.decision.matters.
glider
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2017 22:59

peta303 píše:Taky bych to viděl na HK klouby.

Na co byste ale viděli vibrace jako od boule na pneu (přičemž disky i pneu jsou v pořádku a chyba se projevuje i na jiných) a v jakékoli rychlosti?

Vibrace jsou většinou způsobené nějakou excentrickou nepřesností,od dosedací plochy kola,vyosení poloosy,ale také nějakou vůlí v uložení,třeba ramen apod. Někdy je to na possrání,Péra to však nebudou.Mohou to dělalt i kola ,která jsou vyvažované na nezkalibrované vyvažovačce,zrovna minulý týden se mi to stalo.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod peta303 18. 4. 2017 19:54

Díky. Nemohlo by to být blbě udělané ložisko?

Kola to nejsou, na druhé stejné fabii OK, to bylo první, co se zkoušelo.

A na zbláznění to je - silentbloky dle více servisů v pořádku, podvozek bez vůlí... Jediné, co je viditelné, jsou unavené pružiny. :-/
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod one-z 18. 4. 2017 20:14

Změř házivost náboje a kotoučů.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 4. 2017 21:15

nebo auto vyměnit
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod istarix 19. 4. 2017 12:39

Zkus zatahnout rucni brzdu a jakoby se na jednicku rozjet. Druhej at stoji u auta a diva se jestli se kolo nehyba v podbehu. Mirny posun (treba pul cm) nevadi. Jestli to bude po centimetrech, bude nektery z tech silentbloku napr. spatne utazeny nebo utrzeny.
istarix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 19. 4. 2017 19:27

alebo ist na STK na tu stolicu kde to trase...
.bad.decision.matters.
glider
Guru

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor