Operativní leasing - zkušenosti.

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 2. 2017 22:32

Ano.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TowerOfPower 26. 2. 2017 23:02

Nechal jsem si nacenit Tourana Comfortline 1.4 TSI (+parkpilot) jak u Šmuclera, tak i u CB auto. Bez protiúčtu to vychází při OL na 12 měsíců, při nájezdu 20 tis km a havárce 5% kolem 8,5 tis včetně DPH. Dodávka této motorizace je do 3 měsíců. Takže žádné terno to rozhodně není.

Zrovna teď by měl jít Touran CL 1.4 TSI DSG kolem 5-6 s DPH (dle nájezdu a pojistky). Jen nesmíte dávat ten Parkpilot, bílá barva a všechny možné bonusy (podnikatelský, DSG, operák...)


Taková cena je reálná leda tak s nájezdem 10 tis/rok a pojistku 10%. S nájezdem 20 tis/rok a pojistkou 5% bez auta na protiúčet ani omylem.


Je to 15 000, pojistka 5% s bonusem za vykup. Pri rocnim OL jsem se dostal cca na 4900 se zakladni Highline. Samozrejme bez DPH, porizovat si leasing s dani je podle me blbost. Ty skladovky jsou radove vys, treba za 7500 za R-line bez dph, to je tak max kdyz clovek potrebuje honit naklady.
TowerOfPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrxyz 26. 2. 2017 23:38

Jasně to máš ale s vyznamnym bonusem za vykup auta, bez nej je to za ceny, ktere jsem psal ja.
petrxyz
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 2. 2017 06:03

TowerOfPower píše:porizovat si leasing s dani je podle me blbost..


Je to uplne jedno zda jsi nebo nejsi platce DPH. Kdyz jsi, tak sice kopis "bez dane" ale zaroven vydelas bez dane a opacne. Zaroven v dobe, kdy jsou uroky na OL/FL okolo 2% nema smysl nakupovat za hotove i kdyz jsi delnik ve sroubarne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Petrs77 27. 2. 2017 06:07

Asi bych nepsal, že nemá smysl. Pokud víš, kde bezpečně investovat s vyšším výnosem, pak ano. Ale pokud se ti valí peníze na sporicim účtu s úrokem 1%, tak je lepší je použít na koupi.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod PatV 27. 2. 2017 09:27

FL okolo 2 % chci vidět.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 2. 2017 09:52

Je podstatne, aby to byl FL, nemuze to byt normalne uver automobilky apod? Proste ze tu sazbu dostanes, kdyz tam prijdes jako no name clovek z ulice? Protoze financni produkty na nakup vozu jsou dneska na trhu od 0 %
anonymni

Odeslat příspěvekod tomcat999 27. 2. 2017 11:12

jak je to s operákem a autem na protiúčet? Mohu dát cokoliv? To by se mi vcelku hodilo. Na konci roku mi bude končit operák na Golfa a druhé auto bych dal klidně na protiúčet. Počítám s výrobou půl roku.
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TowerOfPower 28. 2. 2017 11:51

goes píše:
TowerOfPower píše:porizovat si leasing s dani je podle me blbost..


Je to uplne jedno zda jsi nebo nejsi platce DPH. Kdyz jsi, tak sice kopis "bez dane" ale zaroven vydelas bez dane a opacne. Zaroven v dobe, kdy jsou uroky na OL/FL okolo 2% nema smysl nakupovat za hotove i kdyz jsi delnik ve sroubarne.


Když fakturuješ plátcům, tak je to jen přenesení daňové povinnosti. Daň si připočítáš, pak ji odvedeš, ale odečteš si z ní DPH z OL a i náklady na palivo.
Favorit 136 L - Octavia 1,9 TDI 66KW - Accord 2,0 iVTEC - S-Max 2,0 Flexifuel
TowerOfPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod addiction 28. 2. 2017 21:13

Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcat999 1. 3. 2017 09:37

tak schválně- má tu někdo operák od zexen.eu?
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 3. 2017 09:39

TowerOfPower píše:
goes píše:
TowerOfPower píše:porizovat si leasing s dani je podle me blbost..


Je to uplne jedno zda jsi nebo nejsi platce DPH. Kdyz jsi, tak sice kopis "bez dane" ale zaroven vydelas bez dane a opacne. Zaroven v dobe, kdy jsou uroky na OL/FL okolo 2% nema smysl nakupovat za hotove i kdyz jsi delnik ve sroubarne.


Když fakturuješ plátcům, tak je to jen přenesení daňové povinnosti. Daň si připočítáš, pak ji odvedeš, ale odečteš si z ní DPH z OL a i náklady na palivo.


Hele kdyz jsi platce, tak v podstate mas prijmy i vydaje o 20 % nizsi, proste jakoby pro tebe DPH neexistovalo (pokud fungujes s jinymi platci) a nevstupuji ti tam naklady od neplatcu. Takze to mas prast jak uhod.
anonymni

Odeslat příspěvekod TowerOfPower 27. 3. 2017 22:43

Tak jsem se rozhodl do toho Šmucleráku jít, ale nakonec z toho možná sejde: v autosalonu mě nutí podepsat čestné prohlášení, že od nich budu provozovat tři vozy. Budu to prý mít levnější, i když si ve skutečnosti převezmu jen jeden. A že to prý nikdo nekontroluje... přijde vám to normální? Mně moc ne...
Favorit 136 L - Octavia 1,9 TDI 66KW - Accord 2,0 iVTEC - S-Max 2,0 Flexifuel
TowerOfPower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 27. 3. 2017 23:47

hmm to je divný. Tak na druhou stranu je to jen čestné prohlášení a ne smlouva o odběru aut, takže bych si přečetl veškeré podmínky zda mají právní nárok tě penalizovat za neodběr vozů. Aby jsi na konci smluvního období nedostal fakturu na xx tisíc kč za porušení smlouvy o množstevní slevě. Pokud tam nic takového není, tak je otázkou zda je nějaká páka něco vymáhat.

To čestné prohlášení může být klidně jako aby se vlk nažral a koza zůstala celá, importér to vyžaduje od prodejců protože to chce centrála, ale nebude to kontrolovat, protože všichni potřebují prodat co se dá. To bych viděl jako nejpravděpodobnější vysvětlení.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komarovac 28. 3. 2017 07:33

Tak si od nich nech podepsat čestné prohlášení, že nebudou vyžadovat plnění tvého čestného prohlášení. A máš vyřešeno.
komarovac
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků