Škoda Kodiaq pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 7. 2017 19:42

No prave :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 7. 2017 19:44

Takze jsem vyhral?
Anonymni

Odeslat příspěvekod tomanr 25. 7. 2017 19:49

Zábavné sú len malé auta.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 7. 2017 19:55

Ne
anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 7. 2017 20:13

Ok :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 25. 7. 2017 20:30

_maty_ píše:já tento týden jezdím octou, měl jsem 3-týdení deficit a pozoruju, že to auto už je na dnešní poměry vážně out :-)

škoda, že nestavím barák, tam by to bylo ideál pracovní auto.. a nejlíp ti pak někdo říká, jak to je jedno z posledních poctivých aut než se začalo ojebávat a šetřit, ale pak mi vysvětlete, proč ty dnešní auta i přes úspory jezděj líp :hm



No tak jedna věc je ta, že i když se na nových autech šetří, tak to až na vyjimky není o tom, že by byli horší než ty původní, tak to rozhodně není.Určitě by ale mohli být jak se říká lepší, ale ekonomika v´=yroby prostě chce své.Podívejte jak dříve třeba VW ladil u Golfa v každé motorizaci podvozek, tam druzí kulhali. To už se imho tak extremně neděje a neřeší tak jako dříve.Už to vtiskli periodikům, že Golf to má takto a bere se na to "napořád". Je jasné že některé věci, jako třeba dvojité těsnění, ochrana karoserie jen po výšku dveří a dalšó věci, šetřením jsou, ono to ale prostě stačí.Dožene se to levněji jinak.To samé plasty ve dveřích...lidé chtěli jak byla krize dobrou cenu, tak jim ji dali, respektive konkurence to tak dělala, tak ti výrobně dražší se museli přizpůsobit.Vždy něco za něco.

Jinak je to také o zvyku s čím jezdíš a na co si přivykneš a máš takovej svůj "etalón".Rozdil slabý diesel vs tichý benzín je velká a hlavně co imho dělá rozdíl je pevnost karoserií, ta se nezhoršuje, ale naopak a Civic je podvozkově opravdu cajk.Tam věřím že O2 v TDI fakt tak nějak nestíhá, logicky....ale je to hlavně jen pocit.O2 je imho pořád v pohodě, pokud je podvozek v pořadku a nechceš po něm, něco, co neumí...a nikdy neuměl.

Jinak mám teď možnost srovnávat "denně" B7 Passata vs 2,0TSI ORS 2 před FL. RSko teda jízdně velice slušné tak nějak i v ostatním,prostě cajk, rozhodně to moc nezastaralo.Samozřejmě ty nové systémy tam chybí.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 7. 2017 22:26

Tak on taky B7 Passat není žádný jízdní etalon
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 25. 7. 2017 23:06

No jasně, ale každý to bere jinak, preferuji pohodlí, jezdím dálky, v zásadě ani od něj řidičské auto nechci, to unavuje aniž by to k něčemu pomohlo, podotýkám v mém případě. To Rsko ty zatáčky bere značně "lépe".Má to ještě snižený podvozek a "blbštajny". Ani mne to nepřijde tvrdé. Teda než přijde špatná silnice....

Na zaježdění bych si strašně rád pořídil MX5tku....tam bych si užil myslím dostatečně.Snad to někdy klapne.....akorát jak mám teď to DSG, tak se me už nechce řadit.Přesedaní do řadicích aut je docela pakárna, ne snad že by s tím byl problém, ale občas zapomenu, dobržduji za autem ve městě a najednou rána a chcipne to....mám tam čtyrku. :mrgreen:

No Miata v automatu ....sice bych byl asi rarita, ale věřím že by to vůbec nemuselo být špatné.Dilema...
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 7. 2017 23:19

néé v automatu si ji nekupuj :D tam se beztak nedává nějaký výstřelek poslední techniky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 25. 7. 2017 23:39

Bylo mě to jasný....co napišeš, chápu to. To DSG je fakt dobrá věc....jasně, ten kdo to vyzkouší jen na pár kilometrů, tak si z toho nesedne na zadek, v zasadě s tím neumí, je pořád ve střehu, ale funguje to fakt dobře když se s tím člověk sžije.Krom podtačení ve městě, to nejde....ale radio to vyřešilo. :-)

Je asi pravda, že tohle řadit u Mazdy tak rychle asi nebude, zase to ale bude přijemný na pohodovou jízdu, kam věkově ač nerad směřuji....no otestuji někdy a uvidím.Na mazec mám pořad ještě motorku, tam to voroštovat ještě zvládnu....jak dlouho, pravda nevím.Ale i tam Honda nabízí DCT....a jede to taky super. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=3HMWOgAl3ps
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 7. 2017 23:45

já s DSG už něco najel, naposledy dnes ;) a souhlasím, funguje výborně
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 26. 7. 2017 07:21

_maty_ píše:
speleo píše:V práci máme mix OII (1.4TSi, 2.0TDi) a OIII předFL (3x 1.6TDi v základu, nelakovaný zrcátka, plecháče, prostě holota s klimou a rádiem) a každej si radši bere OII když může, protože to prostě působí robustněji, bytelněji, pohodlněji a celkově přívětivěji. Ta trojka asi taky neni špatná, ale v nějaký lepší konfiguraci (jel jsem D1.8T oktou RS TSi).
Jako posun a vývoj staré vs. úplně nové je vidět vždy, ale není to důvod to staré úplně odsoudit. Existujou ještě větší klumpry než OII, takže proti nim je to ještě super auto.

No vzhledem k tem motorum se ani nedivim, i kdyz s tim 1.4 uz se nemusi ze sluzebky vratit :))


To je pravda, no. Ale je to pravidelně udržovaný (NH Car), snad tomu rozvody a to okolo vyměnili. Nalítáno něco kolem 120 tisíc a auto furt drží. Díky tomu, že je referentský a půjčuje si ho každej jouda, tak dostává docela sodu a kupodivu zatím drží. Nic nevrže, neupadává, jako docela funguje. Předchozí ref. auto, Š Fabia I. HTP takové vlastnosti neměla, ta byla furt s něčim "u doktora" a byla to stará rozvrzaná almara. Ale je fakt, že se s tim nikdo nemazlil a jenom co my co jsme s tím odtahali výp. techniky... jéje.
No prostě furt mi dvojka Okta přijde jako bytelně stavěné auto, na kterém se šetřilo ještě minimálně :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 7. 2017 07:33

Arnie J píše:já s DSG už něco najel, naposledy dnes ;) a souhlasím, funguje výborně

dokud funguje, tak cajk
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 7. 2017 09:42

Tak jsem včera zkoušel s Kodiakem trochu zablbnout a úplně marný ten podvozek není. Ale chce to prostě kvalitní asfalt, jinak to drncá a má tendenci odskakovat. To je pro mě známka trochu odfláknuté práce ladičů.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 26. 7. 2017 09:45

Takze rikas, ze kdyz se medvidek rozcili, tak by postrasil i dospeleho medveda co ma Nissan :D
SerifJohn
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků