Fabia 1.2 40 kW r.v. 2003 - rozvody

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 7. 2015 12:23

Ocividne nejel
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 28. 7. 2015 12:30

Jezdil jsme 1.2 TSI (63kw, řetěz), je možné že nové už je z mého pohledu OK, ale ještě jesem neměl možnost si ho proet.

speleo píše:...S vyjádřením, že Fokus, Golf je zbytečně velký bych nesouhlasil, ale budiž, každému co jeho jest...

Tak já jezdím sám, a musím parkovat do malých míst, takže auto okolo 4m je ideální.



speleo píše:...Jako HTP je srágora nejhoršího kalibru, pokud jsi s ním spokojen, hodně šťastných kilometrů. Když to nebudeš honit a dávát tomu slušnej olej každejch 10 tisíc, tak to snad i vydrží...

Tak s tím nejde nic jiného než souhlasit, a snad těch 400tis dá když to říkáš :D :D :D (akorát že já to celkem honím..., ale zatím se zdá, že mu to moc nevadí :) ).
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2015 13:11

one-z píše:Myslím že těch 40 kW je spíš nebezpečných, než něco vyloženě fajn na naučení, spíš zkušenější řidič odhadne jak moc to nejede a nevrhne se s tím do nějaké větší akce.

Špatný odhad dopadne podobně ať už ve výkonném nebo slabém autě. Jen v tom výkonnějším jede člověk při takové situaci o dost rychleji....Jinak pro začátečníka je lepší jet v tom slabším o kterém ví, že toho není schopné moc předjet než ve výkonnějším kde si myslí, že předjede kdykolik....
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 28. 7. 2015 13:47

Martab píše:Tak s tím nejde nic jiného než souhlasit, a snad těch 400tis dá když to říkáš :D :D :D (akorát že já to celkem honím..., ale zatím se zdá, že mu to moc nevadí :) ).


400 asi ne, ale při pravidelné péči a s vědomím, o jaký motor se jedná a jeho neduhy, si myslím, že těch 200-300 klidně jo. Známý maj na haťapce 156 tisíc (ale klidným tempem, jezdí hodně na pohodu) a nevypadá to, že by umíral.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 7. 2015 13:51

To musi neco vydrzet
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 28. 7. 2015 14:23

Tak mi tam momentálně svítí 207 xxx km na palubovce, tak snad holka ještě něco vydrží :D , já s ní jezdím zhruba od 160 tis., ale předtím sloužila taky na dojíždění po dálnici a taky nebyla nějak extra šetřena, prostě když je potřeba ten výkon co tam je, tak se využije... (nejezdím teda tak, že bych to furt honil v 5,5tis. ale když potřebuju předjet, tak nemám problém vytočit rychlost klidně do 5tis (dál už nejede) a pak až přeřadit).

MELLO ty to HTP nějak "obhajuješ" najednou :D :D :D
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod tycoon 28. 7. 2015 15:17

Mello závidí. HTPéčka při rozumném zacházení a údržbě dokáží najet celkem dost, jelikož ty nejhorší kusy už byly dávno roztaveny v peci ... rozpadlé katalyzátory a potkané motory totiž většinou "padly na hlavu" prvnímu nebo druhému majiteli.
TSíčka na tom budou po 200 tkm asi hůř.
Naposledy upravil tycoon dne 28. 7. 2015 15:20, celkově upraveno 1
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Martab 28. 7. 2015 15:19

Jo, taky si říkám, že když už to těck 200 tis vydrželo, že to ještě něco najezdí :D
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 7. 2015 16:17

Ja sem HTP nikdy nijak nehanel, naopak
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martab 28. 7. 2015 16:27

Tak to pak jo :D
Martab
Nováček

Odeslat příspěvekod martintor 22. 8. 2017 18:31

Zdravím, potřeboval bych radu jak nastavit rozvody u 1,2 HTP 40 kw, koupil jsem rozebraný motor, rozvody venku, potřeboval bych polohu vačky vuči klice a vyvažovacímu hřídeli, předem díky za nápady email - frisko.1@seznam.cz
martintor
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků