Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod one-z 20. 4. 2019 22:31

tycoon píše:
one-z píše:Nechá se někde dohledat, kolik CNG aut škodovka prodá?

http://portal.sda-cia.cz/stat.php?n#rok ... Z&str=nova

V minulosti prodeje nejsou tak zlé, čekal jsem to horší, to by možná mohli ve větším autorizovaném servisu i tušit, co tomu je, až se to vysere.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 21. 4. 2019 06:46

one-z: Pokud to budeš kupovat ojeté, budeš tak trochu pionýrem. Problém může být, že autorizáky nerozumí specifikům plynových paliv.

Mr. Murphy píše:no já když procházím inzerci tak liftbacků je úplně v pohodě půlka, tak fakt nechápu proč teď dělají jenom kombi.... DSG je nesmysl, ne každý to chce, ale tam snad prý s manuálem časem přijdou....

ale celkově mi to přijde že to auto snad zařízli schválně, protože chtějí lidem už brzo cpát elektromobily a fosilní alternativa, která je reálně možná čistší (a určitě levnější a univerzálně použitelnější) se jim vlastně moc nehodí do krámu....

Já to spíše vidím na stejný problém, jako u omezené nabídek jiných aut s TSíčky. Prostě není dostatek motorů, tak homologují a prodávají ty verze, kde je největší marže.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 21. 4. 2019 07:36

Lacomme: no ten fakt že auto tahá pod dlouhým zadním převisem 100kg navíc se prostě musí projevit.... na druhou stranu reálně do ČR je to auto naprosto OK, zrovna ve čtvrtek jsem s tím jel ze Zlína do Třebíče a zpátky a fakt jsem hodně spěchal, takže po dálnici 160 reál, okresky co to šlo a pak zpátky, ovšem půlku cesty po okreskách, protože na D1 nemělo smysl se vracet.... Ta zadní náprava s víceprvkem na 16" krásně kopíruje terén a absolutně není nervózní na horších cestách a s autem se dá fakt jet hodně rychle. Za celou cestu mě nepředjelo jediné auto, spotřeba 4,7 kg/100.... až jsem si říkal že to je trapné ale že vlastně na provoz v ČR člověk ani nepotřebuje lepší auto....

samozřejmě mokro/sníh/velké prasení by ten podvozek už rozhodilo, ale pro řekněme nadprůměrného řidiče který spěchá ale zároveň ještě není úplné prase to auto fakt stačí :-)

jinak ještě jedna poznámka - když jede člověk trošku rychleji tak je provoz v ČR fakt frustrující... lidi na dálnicích neuhýbají, na okreskách pořád řešíte jestli máte předjíždět čtyři auta naráz nebo čekat až ti moulové budou mít 2km rovinku aby se odvážili předjet náklaďák za kterým jedou atd.... no prostě hnus a jsem rád že tohle absolvuju jen zcela výjimečně....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lacomme 21. 4. 2019 08:23

Samozrejme ze to auto je ok. Mrkni treba na losi test i30 nebo Tipa Combi s LPG, to dopadlo snad jeste hur.

A vsuvka - OIII FL CNG uz prisla v ramci kaťáku o viceprvek :-)
Grand Cherokee Summit 3.0 MultiJet 184 kW
Freemont 2.0 MultiJet 125 kW MT
500X Cross 2.0 MultiJet 103 kW 4x4 AT9

Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 4. 2019 08:41

Každopádně je krásné, že když se to o pár km/h přežene, tak to tam naprosto neovladatelně všechno driftem smete... To mě pobavilo :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 21. 4. 2019 09:02

Lacome: jo o te naprave vim, zvladli to zprasit na vsech frontach.... mimochodem Leon combi v te same konfiguraci ted vychazi mnohem lip.... pravda, je to trochu mensi auto....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 13. 5. 2019 15:13

tak jsem si dnes ve světě motorů přečetl jak jezdí CNG Octa s 1.5TSi.... prý žere stejně jako ta minulá, což je super, protože reálně to fakt jezdí v kombinaci lehce nad 4kg.... dynamika lepší (jasně, +15kw musí být poznat, navíc 7st. DSG, čili víc převodů atd.).

O dojezdu jsme se tady už bavili, snad o 50-70km víc na plyn, ovšem benzínová nádrž už jen symbolická, takže dojet s tím třeba přes noc do Itálie na dovču bude asi dost krkolomné, kdo bude hledat někde ve vesničkách kolem dálnice čerpačky (možná na dálnici jsou, nevím, ale nikdy není jistota že budou otevřené/fuknční).

No a největší rána na závěr - prý zadní náprava drncá, dokonce víc než v běžných Octách s touto nápravou.... to je prostě špatně, protože starší G-tec s víceprvkem má ten zadek naladěný fakt parádně a je to opravdu velmi jisté a komfortní auto.... nějaké odskakování nebo drncání bych bral jako velký downgrade.... :roll:

no a ve finále cenovka, kdy to auto prostě ve výbavě Style (aspoň auto klimu a dešťový senzor snad už člověk dnes mít musí...) začíná na 730 tisíc a to je prostě vtip jak prase....

Takže suma sumárum jsem rád že jsem za 440 koupil starší verzi dva roky starou se 40tkm najeto, ve firmě mi to může sloužit dalších 6 let a hotovo.... (ta první má teď najeto 160 a je stará 4 roky, tak ještě taky dva roky poslouží....).

Škoda že to auto fakt zabili, pokud to nezlevní o 100 litrů, nedává to smysl....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2019 16:37

Ta cena to je opravdu solidní úlet....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 13. 5. 2019 16:47

Tak 20-25% sleva ale i tak...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2019 16:57

Cha, mám strach
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 5. 2019 16:59

ve fleetu jo, jinak tezko
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2019 17:24

Vypadám snad, že si budu pořizovat fleet?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 13. 5. 2019 17:54

Flít -> pít 8-)
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 13. 5. 2019 18:18

Kolik aut musim koupit na fleet slevu? Tu minulou jsem kupoval na firmu, dostal 8 procent a nazdar.... a jinak nejakou slevu vzdy da i konkurence, takze ten rozdil asi zustane relativne podobny....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 5. 2019 18:19

skoro to samý
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků