Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 22. 1. 2019 17:39

Jo, s cígem je lepší jít dál.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 1. 2019 17:42

Stihne dát cigo než se to natlakuje?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 1. 2019 18:47

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 10. 2. 2019 14:05

hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 2. 2019 15:02

Při trvale vysokém zatížení například na dálnici ve vysoké rychlosti pak řídicí jednotka dodává také trochu benzínu.

Hmm, takže nic pro mě.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 2. 2019 15:47

"Nejen, že kilometrové náklady jsou s ním nejnižší, ale je to také reálně nejekologičtější druh pohonu, pokud na tom někomu záleží." - mě fascinuje jak pohrdavě i novináři mluví o tom, že to auto je ekologické.... všichni ten hnus dýcháme a tváříme se že to je normální? :oboze ta naše firemní Octa každy den jede přes celý Zlín tam a zpátky.... kdyby tam na CNG jezdilo třeba aspoň 20% aut, už by se dalo i reálně změřit, že tam ten vzduch je lepší....

no nic, každopádně kára je to fajn, nevím teda proč autor testu zmiňuje jako motivaci pro firmy že ušetří na silniční dani, to je naprosto irelevantní položka.... (o to víc zaplatím na pojistce kvůli vyšší pořizovačcce).
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 2. 2019 15:50

Ja jsem treba sluzebak na cng mel, teda j8ny typ auta (dodavku), ale bylo to skvělé. Tolik to proti nafte *****, nehlucelo a to clovek pri dlouhe sichte oceni. Denni najezd 100-200 km a cerpacka u garaze. Bylo to skvele.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 2. 2019 15:52

Já bych na jednu nádrž CNG nedojel ani na Slovač, což je smutné.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 2. 2019 17:11

mimochodem teda pro pár let staré 1.6TDI oproti stejně starému CNG mluví jen ten dojezd a možnost parkovat v podzemních garážích.... jinak je to drnčivý pětikvalt, s horší zadní nápravou.... prostě nechutný sazomet ještě ze staré školy.... :-!
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 2. 2019 17:19

S tím musím zcela nepokrytě souhlasit.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 19. 4. 2019 19:54

to to letí, už je to skoro 4 roky co jsem tohle vlákno zakládal.... auto bude mít najeto pomalu 160tkm, kromě výměny zadních tlumičů ve 100tkm a reklamační výměny vodní pumpy absolutně bez ztráty kytičky....

potřeboval jsem teď do firmy ještě jedno auto, tak jsem koupil tu samou Octu (čili 1.4 TSI CNG, ne tu novou 1.5), má najeto 40tkm, tak věřím že bude sloužit stejně dobře jako ta první.... vzal bych funglovku, ale už se nedělají a ta nová je předražená a navíc se s tím nedá jezdit tam, kde není síť čerpaček, což o dovolených může být problém....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 19. 4. 2019 20:12

Ze zvedavosti... To je takovy problem s cerpackama nekde v zahranici? Vsak ta nova ujede na CNG vic a ma jen nejakou dojezdovou rezervu na benzin, ale dojezd kombinovane je porad slusnej, ze?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 4. 2019 20:21

Ja bych chtěl novou octavku cng s dsg a velkejma nadrzema lehčíma.
Ale je moc drahá aby se vyplatila
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 4. 2019 20:21

15 litrů nádrž na benzín. Takže 200 km levou zadní
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 19. 4. 2019 21:46

Ja mam najeto 13tis. Motor si seda, jezdim dlouhodoba prumerna za 3,7 kg. Benzin beru jen malo, Vervu, nemam ani ctvrt nadrze a mam problem ho 3 mesicu vyjet.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků