Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 12. 2018 14:46

uvidime kolik bude stat cng octavka, bychom meli mit nejake vyhody treba na danich jeste z toho treba nebo tak neco, je to ekologicke palivo a neni to moc podporovane ze strany statu
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 12. 2018 14:49

A musíš tolik jezdit? Po těch letech bys mohl dostat občas nějaký home office ne?
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 12. 2018 14:50

kdyz me to bavi :D
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod jurajec 6. 12. 2018 14:52

Jean ViC píše:uvidime kolik bude stat cng octavka, bychom meli mit nejake vyhody treba na danich jeste z toho treba nebo tak neco, je to ekologicke palivo a neni to moc podporovane ze strany statu

Stat nevi co dela, je fajn ze alespon odlozili to puvodne planovane zdrazeni v roce 2020.
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hopa26 6. 12. 2018 14:54

Popravde, jsem fakt moc spokojenej. I v zime se drzim v pohode pod kacku na kilak,mam najeto 7500 .Dlouhodoba prumerna je 3,8kg a kupuju u innology kilo za 25,30 .
Nastartuju na benzin,prepina to zhruba po 100metrech.
hopa26
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 12. 2018 15:39

ty mas manual prevodovku vid?
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod hopa26 6. 12. 2018 15:49

Jj . Zda se mi,mozna subjektivne ze si i motor "seda" ,jede to fakt prijemne.Do nadrze se vejde vic plynu nez v lete...

Jediny co mne trosku vadi,trapi je to,ze u lpg sem byl zvyklej na vyjeti nacerpaneho benzinu zhruba do mesice.

Tady to trva neskutecne dlouho,diky vicemene okamzitemu prepnuti na cng-sice beru vervu 100 a tankoval jsem asi jen dvakrat za 300kc,ale auto podvedome ridice nuti jezdit hlavne na plyn,kdyz jedes na benzin,sviti oranzova kontrolka a to se mi nelibi.
Tak ted planuju dojezdit plyn komplet,vyjet vsechen benzin a vzit zase cerstvou varku. Asi by se nic nestalo,je to spis pro muj pocit ......
hopa26
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 12. 2018 15:51

hopa26 píše:Popravde, jsem fakt moc spokojenej. I v zime se drzim v pohode pod kacku na kilak,mam najeto 7500 .Dlouhodoba prumerna je 3,8kg a kupuju u innology kilo za 25,30 .
Nastartuju na benzin,prepina to zhruba po 100metrech.

innogy
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 6. 12. 2018 19:24

hopa26 píše:Jj . Zda se mi,mozna subjektivne ze si i motor "seda" ,jede to fakt prijemne.Do nadrze se vejde vic plynu nez v lete...

Jediny co mne trosku vadi,trapi je to,ze u lpg sem byl zvyklej na vyjeti nacerpaneho benzinu zhruba do mesice.

Tady to trva neskutecne dlouho,diky vicemene okamzitemu prepnuti na cng-sice beru vervu 100 a tankoval jsem asi jen dvakrat za 300kc,ale auto podvedome ridice nuti jezdit hlavne na plyn,kdyz jedes na benzin,sviti oranzova kontrolka a to se mi nelibi.
Tak ted planuju dojezdit plyn komplet,vyjet vsechen benzin a vzit zase cerstvou varku. Asi by se nic nestalo,je to spis pro muj pocit ......

Kolik je nádrž na benzín? Jezdil jsem kdysi s těmi prvními Tourany 1.4 TSI a ty měly jen 10l, a tam jsem častěji tankoval benzín než plyn :D
Ta kontrolka nejde vypnout? By mě sralo teda.
Koleckobetonucimalty
Inventář

Odeslat příspěvekod hopa26 6. 12. 2018 19:43

Mam v aute prave plnohodnotnou na benzin 37 litru, ty novy 1,5 tsi uz maj jen 10 litru a vetsi plynovou.
Rikam ,vyjezdim tenhle v uvozovkach "stary benzin" a zas doberu a mam na 3 mesice pokoj.
Je to spis tim,ze jsem prehnane peclivy ,ale nikdy jsem diky tomuhle postupu nepotkal nectnosti typu cukani nebo problemu s lpg,takze proto tyhle doporuceni dodrzuju i u sporaku. :)
hopa26
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 11. 12. 2018 21:15

CNG je super a pokud se něco moc nezmění, za rok až dva vyměním tu současnou Octu 1.4G-tec za něco nového a klidně bych těch aut vzal i víc.... akorát jestli budou vymýšlet hovadiny s cenou té 1.5TSi CNG tak bych šel asi do Astry kombi CNG nebo tak něco.... tam jsou ceny kolem 500-600, to ještě jakžtakž jde.... jen furt čekám že pro mě udělají na CNG i něco ze střední třídy....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 12. 2018 21:25

Hlavně aby přibylo čerpaček. Zatím je to bída teda.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 11. 12. 2018 21:54

musíš plánovat, to je pravda.... ale pokud to uděláš, myslím že nemáš po celé ČR problém.... jasně, pokud jsi jakože z Náchoda, chceš tím autem jezdit do práce, a v Náchodě čerpačka zrovna není, tak to je jaksi neřešitelné.... ale pro obchoďáka jezdícího po ČR je to naprosto napohodu....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 12. 2018 22:08

Plánuj se mnou. Praha - Prievidza. A si v piči.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 12. 2018 22:14

Přeci jen lpg mi přijde lepší. Akorát tovární už skoro není.
yndezit
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor