Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Wieža 17. 7. 2017 13:15

Já si toho tedy všímám hodně, ale pokud bych měl jako průměrně všímavého řidiče brát manželku, tak ta si všimne jen občas. No a pokud je to normální, tak není problém to ignorovat. Že by to vyloženě chtělo chcípnout jako ten autobus, to ne.
Wieža
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 17. 7. 2017 13:15

Koleckobetonucimalty píše:Autobusy SOR na CNG to dělají taky, ale naprosto neskutečně, kdy ten autobus de facto chcípá a pa naskočí a zase otáčky padají až k zhasnutí a furt dokola, celý bus se třese a při čekání v zástavce na přípoj je to neskutečný opruz.


jj vsetky okna sa zatrasu :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 17. 7. 2017 13:21

Wieža píše:Já si toho tedy všímám hodně, ale pokud bych měl jako průměrně všímavého řidiče brát manželku, tak ta si všimne jen občas. No a pokud je to normální, tak není problém to ignorovat. Že by to vyloženě chtělo chcípnout jako ten autobus, to ne.


Zalezi aj na tom s kym a kde jazdis. V meste plnom elektriciek a vrieskajucich deti v aute si to prilis casto nevsimnem. Ked idem sam tak je to jasnejsie, ale stale nic hrozneho.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wieža 17. 7. 2017 13:52

No to máš pravdu, nejvíc to vnímám při pozdním návratu z práce, kdy už je město prázdné a hodně se stojí na semaforech. Ale v pohodě, pokud to není závada, ale vlastnost, tak se s tím dá bez problémů fungovat.
Wieža
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod whatt 20. 8. 2017 10:56

clany píše:Z dojezdu 1370km udělali dojezd 920km, jo to je fajn


Celkový dojezd je pohádka, protože kdo si koupí CNG auto, tak jezdí těch +- 350km na CNG a pak jede hned dočerpat plyn. Proč by někdo jezdil s CNG autem na benzín (kromě situace, kdy mu prostě plyn dojde během jízdy)?

Takže "snížení" dojezdu, jak píšeš, se nekoná. Naopak se skutečný použitelný dojezd zvýší, z těch 350 km na nějakých 500 km. Opakuju, že se v tom autě počítá dojezd jen na CNG, na benzín není důvod jezdit.

Ale radši bych viděl zástavbu na 30 kilo CNG :-). Navíc poslední asi 3 měsíce pozoruju, že se na čerpačkách plošně snížil plnící tlak. Takže už se nikde nedá nabrat plných 15 kg, ale nějakých 13 až 14 kg. Docela vopruz, už neujedu 400 km na jednu celou nádrž jako dřív.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomanr 20. 8. 2017 12:34

Leto
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 20. 8. 2017 18:38

Jel jsem poprvé s firemní CNG Oktávkou, jel jsem tankovat a natankovalo to jen do cca 2/3 ukazatele CNG nádrže. Dojezd dle palubního počítače 200 km.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod tomanr 20. 8. 2017 18:42

To je nejaké divne. To sa mi ešte nestalo.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 20. 8. 2017 18:51

Taky mi to přišlo divné. Ale dle kolegů se na té čerpačce vždycky natankuje o něco méně. V každém případě to zvětšení CNG nádrží na úkor benzínové měli udělat už hned od začátku.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod tomanr 20. 8. 2017 18:56

Cez leto sa obecne tankuje menej. Ale ukazuje to tuším stále plnú nádrž.

Raz sa mi teda stalo že to natankovalo iba pol kila ale to bola chyba stojanu. Pri druhom to šlo už normálne.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 20. 8. 2017 19:14

Problém byl možná v tom, že se toho dotankovalo málo a auto to nevyhodnotilo jako tankování - například se nevynulovala paměť palubního počítače "od tankování".
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod whatt 20. 8. 2017 20:38

tomanr píše:Cez leto sa obecne tankuje menej. Ale ukazuje to tuším stále plnú nádrž.

Raz sa mi teda stalo že to natankovalo iba pol kila ale to bola chyba stojanu. Pri druhom to šlo už normálne.



Mám CNG auto už 3. rok a nikdy jsem nezaregistroval, že by se v létě tankovalo o 1 až 2 kg méně než jindy.
"Cez leto sa obecne tankuje menej." -> IMHO nesmysl.

Podle mě je to spíš reakce na 2 české výbuchy zkorodovaných nádrží VW u postižených modelů Passat, Touran a Caddy. Snížili tlak z 220 na 200 bar + někde zapnou stojan až když se člověk prokáže s jakým autem přijel...

-- 20. 8. 2017 21:43 --

tycoon píše:Taky mi to přišlo divné. Ale dle kolegů se na té čerpačce vždycky natankuje o něco méně. V každém případě to zvětšení CNG nádrží na úkor benzínové měli udělat už hned od začátku.


Ono není jednoduché ani levné zachovat MQB platformu a zároveň bastlit nové zástavby. Ty neskladné ocelové nádrže se taky musí někam vejít :-) Takže zvětšení holt přišlo až s dalšími úpravami podvozku. A dokud se plnilo těch 15 kg CNG, tak dojezd 400 km se dal v pohodě zvládnout. Žádné trauma.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomanr 20. 8. 2017 21:09

http://www.gibgas.de/Tankstellen/Technik/Füllmengen%20wissenschaftlich%20erklärt
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wieža 21. 8. 2017 08:46

Ještě závěr ke kolísání volnoběhu, jak jsem tu řešil. Opravdu to dělá jenom na plyn, na benzín je chod plynulý a dělá to i předváděčka, takže jste měli pravdu, je to normální a jde jen o to, že někdo to vnímá víc.

Jestli mě něco mrzí, tak to, že nemám ještě nové provedení s většími nádržemi na plyn. Počítal jsem, že budu na plyn najíždět 350 - 400km, realita je 280 - 320 a to mi v součtu znamená jedno další tankování navíc v pracovním týdnu, pokud nechci přes víkend jezdit na benzín. Menší nádrž na benzín by mi vůbec nevadila, naopak.
Wieža
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod whatt 21. 8. 2017 18:56

tomanr píše:http://www.gibgas.de/Tankstellen/Technik/Füllmengen%20wissenschaftlich%20erklärt


tam je důkaz toho, že tvoje tvrzení "Cez leto sa obecne tankuje menej." je nesmysl. Viz ty grafy. Je tam černé na bílém uvedeno, že i při teplotě 40 °C (!) se dá nabrat cca 98 % běžné kapacity. To na 15kg nádrži nedělá rozdíl 1,5 kg....

To už spíš bych to viděl na to, že se u nás potichu začal dodávat jiný typ CNG, než dříve.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků