Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 20:28

Kibitz píše:S 1,4 TSI jezdím tuto trasu i několikrát denně, takže mám docela dobrou představu o spotřebě, která by se v takovém režimu nepřehoupla přes 5,5l. 1,2 TSI, která je dynamicky srovnatelná s 1.4 TGI imho pod 5l určitě. Ajif za 4.


Co tu potom pises o nejakych energetickych prepoctoch?

Napisal si jasne ze tu istu trasu aku si isiel dnes za 4.4kg CNG robis bezne za 5,5l benzinu maximalne.

Co je jednoducho hlupost.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 11. 2015 20:29

Honza42 píše:Všechno je jak má být a pak do toho vstoupí Kibitz...... a je konec.
Tzv. Kibitz faktor, horší než červí díra, rozhodí jakoukoliv energetickou rovnovážnou soustavu.

Ty určitě ujedeš stejnou vzdálenost na litr paliva s Veyronem jako s XL1. Prostě perpetum Honza. Budeme dělat, že žádné jiné faktory kromě obsahu energií nehrají roli a plácat se po zádech, jak je ten plyn super. To se tu vlastně děje celou dobu :D

-- 30. 11. 2015 21:30 --

tomanr píše:
Kibitz píše:S 1,4 TSI jezdím tuto trasu i několikrát denně, takže mám docela dobrou představu o spotřebě, která by se v takovém režimu nepřehoupla přes 5,5l. 1,2 TSI, která je dynamicky srovnatelná s 1.4 TGI imho pod 5l určitě. Ajif za 4.


Co tu potom pises o nejakych energetickych prepoctoch?

Napisal si jasne ze tu istu trasu aku si isiel dnes za 4.4kg CNG robis bezne za 5,5l benzinu maximalne.

Co je jednoducho hlupost.

To je jednoduše fakt.

-- 30. 11. 2015 21:30 --

glider píše:Kibitz odkial beres tie CNG auta?


To ti nejlépe zodpoví mmmm.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 20:36

Sorry Kibitz, som ti ochotny uverit vela veci ale urcite nie ze pri uplne rovnakej trase pri rovnakom tempe/style mas s TGI 4,4kg CNG a s TSI 5,5l benzinu.

Kazdy kto s CNG v Skode alebo Seate jazdil vie ze je to hlupost.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 30. 11. 2015 20:37

Aštar_Šeran píše:Nejde to úplně poměřovat, kibitz má modernější motor vybavený lepšími technologiemi, takže čistý přepočet na energii nejde aplikovat.


to srovnáváš TGI vs jaký konkrétně motor? 1.4 TSI s vypínáním válců? a co má ten motor navíc kromě toho vypínání? nějak se v tom ztrácím....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 11. 2015 20:42

Murphy: Ano. Přímý vstřik, vypínání válců. Plus je mezi těmi motory mnoho dalších změn, které vyžaduje zemní plyn, ale které nedokážu posoudit do jaké míry mohou ovlivnit účinnost.. Mimochodem jsou to všechno dražší díly. I blbé turbo stojí dvakrát tolik.Tak kecám, o polovinu.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 11. 2015 21:15

glider píše:Kibitz odkial beres tie CNG auta?

:mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 30. 11. 2015 21:18

a teoreticky vypínání válců nezvyšuje možnost nějaké poruchy? já jen že u TGI vidíš v každém odlišném šroubku potenciálně fatální problém.... a jaký benzín to potřebuje? N98 nebo 95?

jinak zdá se že ve tvém svatém boji proti Octě CNG ti to auto žere tak o 20% víc než všem ostatním co sem píšou a naopak ti TSičko bere úplně zázračně málo.... :tleskani :tleskani kdyby to bylo naopak, podezříval bych tě z alternativního šílenství.... :hm

a měření na 40km úsecích, panečku, tomu říkám relevance....
já teď dokončuju měření na celkových 1500km včetně porovnání s dotankováním.... psát tady o 40km trasách bych si osobně nedovolil....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 21:33

@Murphy:
myslim si, ze je tu snad kazdemu jasne kde je chyba. Logicky keby nove TSI mali taku spotrebu aku uvadza Kibitz tak by nikto nikdy v zivote nekupil auto s CNG alebo dokonca dieselom. Okrem emisii by to nemalo absolutne zmysel.

Inak je zaujimave ze na tejto trase mava maximalne 5,5l benzinu ale jeho celkovy priemer je 7,5l.

Co mne teda prilis zmysel nedava. Lebo to by potom dialnicu/mesto daval za 9,5l aby mal taky priemer. (ak ma pomer 1/2 5,5l a 1/2 9,5l)
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 11. 2015 21:34

Murphy: Nebyl jsi to náhodou ty, kdo včera prohlásil, že by to tu mělo být především o rozdílu ve spotřebě mezi CNG a BA? (o což se já snažím celou dobu, ale mám k tomu k dispozici jen stejná auta, se "stejným" motorem, jiní mají jistě lepší podmínky) Není úplně jedno, jestli je to na 1500km nebo na 10km? Jezdíš pouze dlouhé trasy? Nebo je to pouhý pokus zdiskreditovat výsledky, které se nehodí..

-- 30. 11. 2015 22:35 --

tomanr píše:
Inak je zaujimave ze na tejto trase mava maximalne 5,5l benzinu ale jeho celkovy priemer je 7,5l.

Co mne teda prilis zmysel nedava. Lebo to by potom dialnicu/mesto daval za 9,5l aby mal taky priemer. (ak ma pomer 1/2 5,5l a 1/2 9,5l)

Tohle je prostě blábol, to snad vidíš i sám. Kde v tom máš nějakou logiku? Vaříš z vody.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 21:39

Kibitz píše:Leon ST 1.4 TSI ACT Dlouhodobá 7,3

A nezlob se, ale prostě opravdu nemohu věřit tomu, co píšeš. Pod 5kg v tak zacpaném městě? Půl hodinové zácpy, které se sotva hýbou? To není možné. Stačí si to jen zhruba přepočíst na benzín...


Aky blabol? Sam si pisal ze mas dlhodobu spotrebu 7,3l benzinu. Cize to je priemer u teba.

Aj keby si jazdil z polovice so spotrebou 5,5l tak zvysok kilometrov by zralo tvoje TSI nad 9l.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 11. 2015 21:42

Prostě blábol. Jenom fantazíruješ o tom, co tvoří moji průměrnou spotřebu.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 11. 2015 21:47

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 21:47

ok. takze 90% tvojich jazd jazdis za 5,5l ako dochodca a ten zvysok za 8l.

Alebo mi chces povedat ze 5,5l este nie je tvoje minimum pri benzine a ked ides cisto spotrebu tak sa dostanes aj pod 4l?

No mal som ist asi predsa len do toho benzinu. Je to naprosty zazrak. Ja ako super "eco jazdec" by som mal dlhodobu urcite pod 5l.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 11. 2015 21:48

Ty by si mal najma chodit na slovenske stranky a neotravovat tady.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 30. 11. 2015 21:53

Mello: Ty si uz z novej generacie Cechov kt. nacionalizmus v hlave vsetko normalne pomutil? Dobre vediet. Robis cest svojej krajine.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků