Klepání/vibrace fabia

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukassoo 29. 10. 2012 22:42

Ahoj, ačkoli jsem se zde na fóru doposud nezapojoval do diskusí, již nějaký ten čas fórum a dění na něm sleduji. Téma které by se zabývalo mým problémem jsem nenašel (omlouvám se tedy pokud to zde již bylo).

K problému:
Již cca rok mě "leze na nervy" klepání do pedálu plynu a volantu u fabie I, 1.4 16V 55kw. Co jsem za tu dobu vypozoroval, tak "klepání" nemá přímou souvislost s rychlostí, ale s otáčkami motoru a výše zatížení motoru. Nejvíce je to citelné v rozmezí cca 2000 až 2 600 ot. (hlavně 2, 3 a 4 př. stupeň) Při puštění plynu klepání přestane.

Měl jsem za to, že to bylo pneumatikami, které jsem měl od původního majitele fábky (2 byly lepené po defektu), ovšem ukázalo se, že to dělá i s nyní novými zimními pneu, které jsou po vyvážení, tak že jimi by to být nemělo.

Před cca 14-ti dny jsem měl auto v servise, kde mi mechanik prošel všechny základní věci a ohledně přední nápravy se o ničem nezmiňoval (tzn. mělo by být vše OK).

Nemáte někdo podobnou zkušenost popř. nevíte co s tím? Dost mi to pije krev, i když to není žádné "brutální" mlácení. Ještě upřesňuji, že auto má najeto cca 240 000 km (doposud funguje 100% spolehlivě).

Děkuji
Naposledy upravil Lukassoo dne 30. 10. 2012 07:19, celkově upraveno 1
Lukassoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 29. 10. 2012 23:03

Bych tipoval, že ty vibrace jdou z převodovky nebo od spojky.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 30. 10. 2012 08:25

Kdyby tohle dělala felicie, bylo by to vymačkaným unašečem vnitřního kloubu pravé, delší poloosy (kloub u převodovky). Kuličky kloubu v unašeči vymačkají maličké důlky a při záběru auta kloub sjíždí do těch jamek a způsobuje takovéhle vibrace. Když se plyn pustí, přestane to.
Ale jestli se to může stávat i u fábií, to nevím. Asi ano.
Jinak u číslovek se žádné podivné koncovky (ti a podobně) nikdy nepíšou. Každý si to přečte sám i bez koncovky. Navíc to vypadá blbě ( 14-ti dny, 2-ma dny, 8-mi dny, hnus).
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 10. 2012 08:39

chybu bych hledal bud na krive poloose nebo na jejich kloubech.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 10. 2012 09:08

Burchinal píše:Kdyby tohle dělala felicie, bylo by to vymačkaným unašečem vnitřního kloubu pravé, delší poloosy ....

A proč tedy klepání souvisí s otáčkami motoru a nesouvisí s rychlostí jízdy ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 30. 10. 2012 09:35

To je jednoduché, vibrace způsobuje záběr motoru do poloosy, ne rychlost jízdy. Čím vyšší záběr, tím větší vibrace a opačně - když se pustí plyn, přestane záběr do toho kloubu, kloub přestane sklouzávat do důlků a vibrace zmizí.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 30. 10. 2012 09:48

Se zvyšující se přenášenou silou se zvyšuje intenzita hluku a vibrací od kloubu. Klidně by se to dalo nešikovně popsat tak, jako v úvodním příspěvku. Já na fabii kloub měnil.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukassoo 30. 10. 2012 12:06

Děkuji všem za rady. Co nejdřív dám auto mechanikovi aby se na to podíval. Typuju, že výměna poloosy nebude nic levného, že? :-(
Lukassoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Burchinal 30. 10. 2012 14:23

Pokud to bude tím, a nejspíš ano, tak máš na výběr - buď celou poloosu - a to buď novou (cenu si najdi na netu sám), nebo nějakou z vrakoviště (někam si zavolej a optej se), nebo jen samotný kloub (opět použit internet).
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukassoo 30. 10. 2012 15:03

Burchinal děkuji za rady, uvidím co řekne mechanik a podle toho budu dál postupovat. každopádně mám už díky Vám alespoň představu v čem je asi problém.
Lukassoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 30. 10. 2012 15:06

podobne veci mi robilo favo

vnutorny klb bol povysunuty
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 10. 2012 15:09

Ja kupoval pres shop novou kompletni poloosu na Fabii RS s obema klouby.
Cena v Shade servisu kolem 20tis.
V shopu jsem koupil novou za cca 6tis s tim, ze jsem jim dal svou starou...poloosu :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 10. 2012 15:45

pokud jen poloosu tak je to v pořádku, nejspíš jsi bral repas a tu tvoji starou si brali zpět na na repas :D zrepasovali ti starou :shock: :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 10. 2012 15:47

Jestli to byl repas, tak naprosto dokonaly :)
Kazdopadne jsem bral obe kompletni poloosy, vyplazl cca 13tis a stejne mi volant neprestal vibrovat :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 30. 10. 2012 16:00

Co takhle uložení motoru, zejména silentbloky?

PS: kdyby ta Fabka měla motor HTP nebo dokonce 1.4 TDI, tak by vibrace byly zcela běžné a ještě horší ;-)
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků