Fabia I na slunci nestartuje

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 6. 2018 20:00

Andy89 píše:
PetrJč píše:
Andy89 píše:Zdravim,chci se zeptat zda jste problem uz vyresil? Mam ten stejny problem jako vy.dekuji za odpoved.


Zatím ne a již opravdu nevím. Je to naprosto nahodilé. Auto je na slunci celý den a každý den během celého týdne v pohodě nastartuje a pak najednou zcela nahodile ne. Většinou nenastartuje, když někam chvátám, nebo máme v kufru nákup - ideálně něco mraženého - to pak nestartuje pravidelně. :-)
Palivový filtr, svíčky... taková ta běžná údržba - vše měněno.
Zjistil jsem, že když auto nejde nastartovat, pomůže s otočením klíčku sešlápnout plyn - chce to trochu cviku v pravý okamžik zvýšit otáčky. Pak auto vždy napodruhé, napotřetí nastartuji.
Vstřiky??
Zdá se mi také, že auto má poslední dobou větší spotřebu, než dříve.
Ale proč se špatné starty neprojevují v zimním období, opravdu netuším...



Děkuji za odpověd. No asi zase zkusim vymenit vsechny civky,kdyz mi je menili naposled,tak necelej mesic auto jelo v pohode,pak uz se to zhorsovalo a nakonec se to vratilo do stejnýho stavu

sviecky mas v akom stave ked nove cievky slapali len prvy mesiac ok ?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 6. 2018 20:01

Já ani nechci vidět, jak vypadají moje cievky.... :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 7. 2018 15:09

Hlavně v penisu 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 4. 2019 13:19

Můj problém je vyřešen.
Špatné starty způsobovaly nevhodné typy svíček – špatně přiřazené svíčky samotným výrobcem svíček. Toto špatné doporučení je nejen na stránkách výrobce, ale je převzato snad všemi prodejci autodílů. Těleso svíčky, které je v motoru, je kratší, než má být (než má i původní originální svíčka Bosh ), byť jiskra je doporučených 7 mm. Díky kratšímu tělesu svíčky v motoru se jiskra netvořila v optimálním prostoru válce. Byl i problém na STK s emisemi.
Plně jsem věřil doporučení „odborníků“, svíčky jsem dříve sám neměnil, nic neporovnával, vůbec mne to nenapadlo.

Problém jsem byl nucen řešit sám, neměl jsem již k nikomu důvěru, s autem byly čím dál tím větší problémy. Tím, že jsem měl v ruce staré i nové svíčky, jsem na to přišel. Oslovil jsem výrobce a vše si potvrdil.

Nyní v motoru mám odpovídající svíčky od NGK, svíčka rozměrově přesně odpovídá původní tovární svíčce Bosh.
Auto startuje a prošlo před měsícem STK a Emisemi s hodnotami jak nové auto.
Doporučuji stránky https://www.autodily-cardo.cz/. Dobré ceny za svíčky NGK, velmi široký sortiment a hlavně velmi přesný popis a přiřazení typu svíčky k typu motoru.
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 23. 4. 2019 13:35

Jop, tam jsem před 2 lety koupil svíčky do sekačky 4 ks za cenu co jinde byla 1ks . A pozor po x letech výrobek ,,Made in U.S.A.,!!
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 23. 4. 2019 13:43

Koho by to napadlo...
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2019 14:30

Nebyla to tedy nakonec jen reklamní kampaň?

Autodíly Cardo, doporučují 4 z 5 startérů.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 4. 2019 14:39

Se slovem kampaň bych byl dneska opatrnej !!
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 23. 4. 2019 14:45

Takze spis účelovka?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 4. 2019 16:05

orgasmic píše:Nebyla to tedy nakonec jen reklamní kampaň?......

Z mé strany vůbec ne, klidně se může poslední odstavec s odkazem a názvem e-shopu smazat. Některá fóra příspěvky s odkazy mažou, jinde je to dovoleno, neměl jsem zrovna prostor zkoumat, jak je to zde.
Na dané věci to nic nemění...
Já se považuji za naprostého motorového laika, proto jsem chválil to přesné označení, které mi v tu danou chvíli pomohlo a přivedlo k vyřešení problému.
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 4. 2019 19:28

zázrak :-O Zajímalo by mě, jaký typ NGK svíc jsi tam nakonec nacpal..předpokládám že ZFR6T-11G (5960)?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 4. 2019 21:06

Výrobcem špatně přiřazena svíčka... ?
WTF
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 4. 2019 21:10

Lukas063 píše:..předpokládám že ZFR6T-11G (5960)?

Ne.
Nyní mám NGK PZFR6J-11, (3586), platinka.
Je to jediný typ svíčky, který výrobce NGK doporučuje do mého motoru: benzín 1,6, 16V,77 kW, kód BCB.
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 4. 2019 21:18

jo ty nemáš fabii 1.4 16v 59kw co má zakladatel vlákna, to pak jo... podle NGK katalogu souhlasí co jsi psal,dá se tam pěkně filtrovat

https://www.svickyngk.cz/filtr
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 4. 2019 21:52

maincoonsback píše:Výrobcem špatně přiřazena svíčka.. ?

Jistý tuzemský nejmenovaný výrobce do motoru BCB doporučuje 6 typů svíček. NGK jednu.
To mne přivedlo na myšlenku (ze zoufalství), svíčky zkoumat podrobněji.
Od každé svíčky, co jsem v autě kdy měnil, jsem si prozřetelně po 1 kusu nechal, včetně původní Bosh. A mohl porovnávat. U tuzemského výrobce doporučená svíčka P2, s kterou jsem měl problém, je o 5,5 mm kratší (ta část, co se šroubuje do motoru), než původní Bosh a nyní nová NGK. A to je už hodně.
Výrobce – obchodní oddělení jsem kontaktoval. Otázka je, zdali na to bude nějak reagovat.
PetrJč
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků