Renault 1.4 16V 72kW díra při akceleraci,nízký volnoběh

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xmaster 18. 12. 2007 18:38

camilek píše:Dobrý den,
...Nedávno mi měnily cívku.Nepomohlo.Nyní druhá návštěva reanult servis-Zlín,auto giagnostikovali,jejich verdikt-vše OK.Není,závada trvá.Doporučili výměnu svíček ... ano má být v 60.000 km.Myslíte že to pomůže? Nebo se zeptám jinak ... má už někdo řešení této "závady"? Mrzí mě to. jinak s autíčkem spokojenost,spotřeba 7l ... jezdím svižně,dálnice,město. PS.jede více jak 180? :-)

i/quote]

Výměna svíček nepomůže. Cívky pomůžou asi jen trochu. Jinak další věc, rozebrání motoru a vyčištění taky nepomůže. Navíc musí vyměnit při skládání motoru i těsnění pod hlavou. Nepomůže ani přehrání SW (z jara 2007). Diagnostikovat to neumí. V zimě to hodně obtěžuje, hlavně u supermarketu, kde se to nejvíc projevuje.
Pokud máš 15" kola, tak jede až 210, pak zasahuje omezovač.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod camilek 18. 12. 2007 21:03

mám 16" elektrony origoš od začátku :-) ... více než 180 jsem ale nejel :-)

No a poradíš mi tedy jestli jsem schopen to něčím odstranit nebo alespoň hodně zmírnit?? :?
camilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmaster 19. 12. 2007 09:16

Tak s šestnáctkama to jede tak 190, víc se tomu nechtělo.
Jak to odstranit ti neporadím, ale když se vyčistí motor a odstraní se usaeniny, tak se to tím trochu zmírní. Ale když hodně jezdíš, je to za dva tři týdny zase zpátky. Jedině tankovat kvalitnější benzín a nejezdit na spotřebu aby se to hned nezaneslo.
Já už to auto nemám, tak to neřeším. U Clia 1,2 16V se nic takového neprojevuje.
Teď koupím zase nového megana,ale pro změnu zkusím naftu 1,5dCi.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod camilek 8. 1. 2008 21:22

tak dnes sem vyměnil svíčky - BOSCH ... uvidíme jestli se to zlepší ... už se těším jak to vyzkouším :D ...... pak tedy nechám vyčistit škrtící klapku-plynovou mi říkali,nevím ... a vyměním olejík a filtry :idea:
camilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosov 12. 1. 2008 00:33

škrtiacu klapku by som nechal tak, skôr treba vymeniť snímač otáčok vačkového hriadeľa :mrgreen:
lubosov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.pepino 13. 1. 2008 19:06

Tak jsem jsem konečně u svého Renault motoru 1,4/16V (K4J)
Vychytal tu " díru" u studeného motoru. :tleskani Jediné co jsem proto udělal bylo, že jsem vyměnil původní svíčky jedno bodové Champion za čtyř bodové Bosch Super 4. A problém s dírou úplně zmizel, motor je klidnější při volnoběhu a jde lépe do otáček :D Mimochodem svíčky jsem ještě nemusel měnit - měli natočíno teprve 14 000Km. Pro Renault motory 1,4/16V - 72KW mají tyto svíčky označení FR 78 X a kus jsem kupoval za 115Kč. 8)
dj.pepino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod camilek 6. 2. 2008 21:41

Zdravím :-) ... tak je můj megánek po servisní prohlídce (60tis.km). Mnou koupené svíčky mi mechanik vyhodil - rada od dj.pepino přišla pozdě :|
No co už, dodal mi nové, jeho zkušenostmi prověřené - typ jsem si nenapsal,dodám později :)
Mimo svíček proběhla i výměna oleje,všech filtrů a také vyčištění škrtící klapky. Bylo mi vysvětleno jak se k ní "špína" může dostat, jak se čistí atd.
Snímač otáček vačkového hřídele jsem chtěl nechat jako další pokus.

Renaultík byl za za dva dny hotov. Ihned jsem jej řádsky projel a pak odstavil na cca40-60min. Po nastartování nebylo po zakolísání volnoběhu ani památky :tleskani :idea: .
Takto jsem Megánka proháněl celý víkend. Přikláním se k dj.pepino (jsem laik :mrgreen:), že autko jde lepší do otáček...

Určitě napíši jak jsou věci dále ;)
camilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 6. 2. 2008 21:47

camilek píše:Zdravím :-) ... tak je můj megánek po servisní prohlídce (60tis.km).
Renaultík byl za za dva dny hotov.h/quote]


Si musis delat srandu :mrgreen: 2 dny servisni prohlidka, chtel jsi rict 2 hodiny?
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camilek 6. 2. 2008 22:50

upřesním tedy :mrgreen:
...
Nebylo to tak tragické ..ráno jsem Megánka přivezl, druhý den mi volali, že autko je hotovka a vyzved jsem ho po práci :-)
camilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saam123 23. 9. 2016 00:08

camilek píše:Zdravím :-) ... tak je můj megánek po servisní prohlídce (60tis.km). Mnou koupené svíčky mi mechanik vyhodil - rada od dj.pepino přišla pozdě :|
No co už, dodal mi nové, jeho zkušenostmi prověřené - typ jsem si nenapsal,dodám později :)
Mimo svíček proběhla i výměna oleje,všech filtrů a také vyčištění škrtící klapky. Bylo mi vysvětleno jak se k ní "špína" může dostat, jak se čistí atd.
Snímač otáček vačkového hřídele jsem chtěl nechat jako další pokus.

Renaultík byl za za dva dny hotov. Ihned jsem jej řádsky projel a pak odstavil na cca40-60min. Po nastartování nebylo po zakolísání volnoběhu ani památky :tleskani :idea: .
Takto jsem Megánka proháněl celý víkend. Přikláním se k dj.pepino (jsem laik :mrgreen:), že autko jde lepší do otáček...

Určitě napíši jak jsou věci dále ;)


Zní to hodně
TragusInfantigoDrugs
saam123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lakinooo 27. 12. 2017 14:07

Dobrý deň, aj keď stará téma, vyriešil niekto problém vlažného štartu?
lakinooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 12. 2017 14:51

Ne.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 12. 2017 17:54

Lambda v háji.
http://www.auto.cz/sonda-lambda-je-to-n ... inu-112058
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lakinooo 27. 12. 2017 20:57

to bolo len tipovanie, alebo to vies?
lakinooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 12. 2017 21:02

Jedna z možností. Diagnostika..?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků