Megane II,1,4,98K - problemy se startovanim

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ivulino 16. 10. 2005 19:25

Můj Megan po nastartovaní někdy ihned chcípne. Stává se to nepravidelně ,a jen při startováním s "vlažným" motorem. V ser visu mi vyměnili snímač otáček ,ale závada se opakuje. Diagnostika ukazuje vše OK. Nemáte někdo s touto závadou zkušenost?

# změnen název diskuse Radek O.
ivulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 16. 10. 2005 19:49

Typoval bych to buď na špatný kontaktík na imobilizéru. Či chybku v řj motoru a nebo také na nějaké výpadky či selhání různých komponent .Rozepiš kdyžtak jestli to poté nastartuješ hned či kdy. Jestli necítíš nějaké změny na chodu motoru atd. Takhle to je hodně široká oblast příčin :-)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod ivulino 16. 10. 2005 19:57

Dělá to strašně nepravidelně a jen po nastartování vlažného motoru. Motor chytne ,ale neudrží volnoběh a chcípne. Proto nastartuji podruhé a plynem motor trochu roztočím a až potom se motor ustálí na volnoběhu. Potom již žádný problém, při jízdě je vše OK.V Renaultu si s tím neví rady.
ivulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 16. 10. 2005 20:13

Zajímavý průběh. Kdyby jsi měl diesela tak je mi to jasný. Ale takhle, tam to může vypadá na nějakou ztrátu tlaku paliva v závislosti nějakého špatného signálu a nebo ventil na volnoběžné otáčky či co. Řeknu Ti to takle chce to (jako všude u těchto závad) bez osciloskopu na změření všech signálů najednou (nelépe 8-12 kanálů) se asi neobejdeš. Tím zjistíš co kdy co ovlivní (v servisech na to nemají většinou čas a proto jen mění díly). Doporučuji se obrátit na pana Flai......(nebudu uvádět celé jméno )www.autodiagnostika.cz (špičkový odborník s vybavením) či neznačkové servisi typu Bosch atd.
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod ivulino 18. 10. 2005 19:28

Diky. Souvislost s kolísáním tlaku benzínu mne taky napadla, bohužel to bylo až po návštěvě servisu.
ivulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 18. 10. 2005 19:41

Až by jsi to měl vyřešeno tak dej vědět.Taky mě to zajímá :-)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod ivulino 21. 10. 2005 17:25

Bude to na dlouho:-)
ivulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmaster 22. 11. 2005 15:55

jo ták mám teď úplně stejnej problém. Úplně stejnej motor. Auto mám nový od března. Prostě zahřeju motor rychlou jízdou na dálnici, dojedu k obchoďáku, nakoupim, za hodinku se vrátim k autu, nastartuju, otáčky vylezou jen na 600 ot/min !! přitom běžně vyskočí na 1000 a hned spatnou na 800. V tomhle případě sotva vylezou na 600 a když sem včera rozsvítil světla, tak to chcíplo.
Pokud dojedu s teplým motorem, vypnu to a hned startuju, tak je vše v pořádku. Zrovna tak start se studeným motorem. Problém je jen trochu vychladlej motor, tak po hodince stání třeba. A navíc jen te´d v zimě asi, dřív se mi to nikdy nestalo nebo sem si nevšim.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Tom69 29. 11. 2005 22:26

Problémy s Renault Megane II http://renault.kvalitne.cz
Reklamovali jste zakoupený vůz? Chcete uveřejnit své zkušenosti? Pište na: info.renault@email.cz nebo čtěte http://www.renault.nazory.cz
Tom69
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 1. 12. 2005 10:51

Tom69 píše:[b]Problémy s Renault Megane II http://renault.kvalitne.czz/b]

Co to tady s tím má co dělat??? :x Už to snad stačí, nemusíš to cpát 5x do každého threadu!
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Tom69 1. 12. 2005 10:54

sorry to je mysleno pro nove prichozi, aby vedeli pripadne do ceho jdou pokud nastanou problemy. takze se timto omlouvam vsem nepotrefenym, snazim se upozornit lidi jak to jde nebot nemam takovy rozpocet na PR jako renault, takze se omlouvam tem co je to obtezuje ale snad tech co jim to pomuze bude vic ...

jeste jednou se omlouvam, bylo to pouze jednou, vicekrat se to nestane :)
Reklamovali jste zakoupený vůz? Chcete uveřejnit své zkušenosti? Pište na: info.renault@email.cz nebo čtěte http://www.renault.nazory.cz
Tom69
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 12. 2005 11:12

krome pochybne kvality renaultu by to take mohlo byt zpusobeno imobilizerem, pokud ti tedy po zhasnuti svii jeho kontrolka... ve fabii se mi stavalo ze kdyz jsem mel uspineny klic, tak imobilizer ho proste nevzal, a po nastartovani to hned vypnul. malem jsem to musel resit servisem, az pak me napadlo ten klic vycistit a vse je ok :D
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 1. 12. 2005 11:40

Tom69 : Ty si fakt nemocnej co, nikoho nezajimaj tvoje uchylka a xenofobie k Renaultu, sir to prostimte jen mezi sve zname a uzivatele podobnych for nech prosim napokoji. V civilizovanem svete se tomu rika nevyzadany SPAM.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivulino 1. 12. 2005 15:45

Jsem rad ,ze jsme dva :D . Je to takovy problem -neproblem. Clovek ,ktery by s timto autem jezdi mene casto by jej mozna ani nezaregistroval. Pokud ,ale jezdis casto a startujes 10-15x denne ,zacne te to ****. Muj problem se startovanim nejak neresim, problem je porad stejny , nevyviji se ani k lepsimu ,ani k horsimu. V Renaultu nevi co s tim, protoze diagnotika jim ukazuje vse OK(byl jsem u toho). Vyresim to nasledovne: prodam Rencka a naberu tu novpou Hondu Civic 1,8 ta je super a Renault se s ni nemuze rovnat 8)
ivulino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saman 1. 12. 2005 16:28

ivulino : S nejvetsi pravdepodobnosti to dela imobilizer, podobne veci mi delal dodatecne namontovany imobilizer s alarmem u predchoziho auta, jednoduse se ti vypne palivova pumpa, takze at se technici zameri jen na tuhle oblast a s diagnostikou se nezabejvaj, u me to vyresil technik asi za 10 minut, protoze us se s tim setkal v minulosti u jinych zakazniku (nebyl to servis Renault, ale normalni garaznik). U me stacilo preprogramovat r.j. alarmu.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků