Peugeot Boxer - závada motoru

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 8. 2017 14:09

Jenze servis nemusi zjistit co s tim je a tak meni
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 8. 2017 14:18

On by v tom servisu musel byt někdo, kdo tomu rozumi a třeba merenim ruznych velicin přes diagnostiku nebo i primo pricinu zavady najde. To bych ale spis hledal u garazniku nez u autorizaku.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 8. 2017 14:18

Já by jsem taky doporučil jak už psal goes https://www.peugeot-club.com/index.php?/
Vybrat podle doporučení nějaký solidní servis a dát auto tam. Rozdíly mezi servisy jsou hodně velké a je reálná šance najít lepší než ten původní. Navíc je i šance, že u dalšího servisu se mohla taková závada již vyskytnout.
Postupné měnění všeho je až to poslední.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 8. 2017 19:28

goes píše:Jenze servis nemusi zjistit co s tim je a tak meni


No já nevím, ale pokud mám na faktuře položku typu "vyhledání závady", čekal bych, že zjistí, co s tím je.

Opravdu vtipné bylo, když mi auto cukalo, píchnul jsem do na diagnostiku a hodilo to kód chyby, která značila missfire v jednom z válců. Dám to do autorizáku, rovnou jim řeknu, jakou chybu to hodilo a ať najdou příčinu a spraví to. Druhý den se mi ozvou, že to dali na diagnostiku, že jim to háže chybu missfire v jednom z válců (jako bych to už předtím neřekl) a hned co by chtěli začít měnit. Tak se ptám, jestli to tu závadu vyřeší. Prý že se uvidí po výměně. Jojo :oboze
-- 28. 8. 2017 19:29 --

tombas píše:Měnit může, dokud závadu neodstraní, ale ne za peníze zákazníka, tomu může naúčtovat pouze díl, který odstraní závadu.
To si jinak můžu měnit postupně doma, objednávat díly z ebay a vyjde mě to ještě levněji.


Přesně tak, pokud jim přijde z nějakého důvodu lepší, řešit závady víceméně náhodnou výměnou různých dílů, tak prosím. Ale za jejich prachy.

Osobně například nechápu, proč nemají pro každý model zásobu "erárních" dílů, které se nejčastěji kazí, tyto by zákazníkovi při výskytu typické závady namontovali a vyzkoušeli, zda je příčina v tom.

-- 28. 8. 2017 19:32 --

JardaB píše:On by v tom servisu musel byt někdo, kdo tomu rozumi a třeba merenim ruznych velicin přes diagnostiku nebo i primo pricinu zavady najde. To bych ale spis hledal u garazniku nez u autorizaku.


Problém bude asi v tom, že takový člověk jim tam nebude makat za 100 na hodinu, jako mladý cápek čerstvě po učňáku, co neumí ani vyměnit kolo, aniž by zkurvil závit na šroubech.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 8. 2017 21:24

Je běžnou praxí, že servis si na otestování své hypotézy o příčině závady půjčuje díly z jiných vozů, které mají na servise nebo dokonce z úplně nových aut na prodej.
Jenže některé díly nelze jen tak zaměnit, nebo se musí přes diagnostiku spárovat, např. ŘJ, tak tu si půjčit nemůžou. Totéž třeba kabelové svazky apod.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 29. 8. 2017 07:09

A když se ŘJ jednou spáruje, nejde pak už spárovat s žádným jiným autem?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 8. 2017 07:16

To mi prijde jak v servisu Fordu v PCE, to samé. Vyměnili svazek kabelů a hrdě vrátili, po 5km to meli zpet, takhle asi na 3x. Nastesti to bylo v zaruce
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajkyt 29. 8. 2017 07:29

Díky za Vaše příspěvky, třeba mě to někam posune. Zkusil jsem napsat na doporučované www.peugeot-club.com se žádostí o radu a budu to sledovat i tady. Servis ještě zkusí řídící jednotku otestovat a případně přehrát, takže čekám na zprávu a pak se uvidí.
Pajkyt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 8. 2017 07:55

každopádně hodně štěstí v boji s francouzským vozem a autoservisem!
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2017 11:03

A co nějaký specializovaný dieselservis? Třeba mají více zkušeností s těmi motory.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 8. 2017 11:29

To je pravda, ta <|> bude určitě od Bosche !!
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2017 13:47

:D jak jinak
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 8. 2017 14:01

:D ale to se dá přes VIN lehce zjistit, co v tom je za srandu...já tipuji Deplhi.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 8. 2017 15:44

To by to fungovalo.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 30. 8. 2017 11:03

Ano, vstřikovače a čerpadla Delphi systému CR jsou(bývala) přímo etalonem spolehlivosti. Jestli to bude s ŘJ podobné...
kembuaa
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků