Peugeot 3008 II

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 6. 2017 21:12

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 27. 6. 2017 22:31

clany píše:A není to malý? teda co jsem seděl v kokodáku tak to je na hraně a přitom seš vyšší než já

To si seděl v přihrádce u spolujezdce?
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 6. 2017 23:08

:D

taky mě to zaujalo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 6. 2017 13:38

Jsem byl dneska na PED. Zkusil sem si auto roku + 2x 308.
308 furt mam jako auto, co bych klidně zvažoval na operák, chtít zase tuhle kategorii. Sice mi pár věcí sere, ale líbí se mi. Měli GTI + GT v naftě. Jako nejlepší mi pořád vychází GT v benzínu.
Ta nafta jako dobrý, ale slabý. Zvuk sporťáku z repráku vyloženě komickej. Ale komfort a vlastnosti ok na běžný denní ježdění.
GTI jede jako kráva. 200 je tam hned a je to super nakvaltovaný. Takhle krátký kvalty se moc neviději. Ale na běžný ježdění moc tvrdý. A to řikam jako člověk jezdící sníženym autem.
3008 mi v jistejch ohledech příjemně překvapila. Kostka místo volantu mi nevadí, ale chápu, že by někomu mohla. iCockpit novej mi v pár věcech přijde fajn - nedrží se zarytě promítání budíků, má režimy a třeba ten lehkej na noc je supr. Ale tim výhody končí. Oproti koncernu zobrazuje málo údajů, nejdou tam přidávat/ odebírat údaje atd. K tomu slabě funkční palubák. Takže nadšení z různejch vzhledů po koupi a nebo při testu asi dobrý, ale pak si stejně člověk vybere jeden co používá a spíš by ocenil něco navíc. Ale třeba jsem na to jen nepřišel. Každopádně tam nevidim tu inovaci.
Dle VW vzoru se na tlačítku hlasitosti otáčí i ikonka.
Masážní funkce dobrá, lepší než sem měl na Golfu. Posez na tu chvíli ok. Jízdní vlastnosti nenadchnou, neurazeji (potencionální klientelu). Odskočení jsem zažil a je to naprosto nezáživný. Ale komfort ujde - do města a nebo pro manželku na vození dětí asi dobrý. Pro řidiče za trest. Rozhodně bych to bral v automatu. Škoda práce s pákou u takovýho stroje.
Tenhle kousek měl pěknou výbavu, což jsou asi jediný věci, co se mi líbily. A taky cenu 930 litříků. Skoro za nic teda musim říct. Nerozumim tomu, co to auto přináší navíc a čim je tak vyjímečný. Nepřišel jsem na to. Taky teda netušim, co je přímá konkurence. Tam by třeba mohlo trochu získat tim, že má jinak vypadající interiér, než je běžný. To beru jako pozitivum, ikdyž co do ovládání to někde nebylo úplně optimální.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 28. 6. 2017 13:40

Pajjoun píše:
clany píše:A není to malý? teda co jsem seděl v kokodáku tak to je na hraně a přitom seš vyšší než já

To si seděl v přihrádce u spolujezdce?

No tam jsem se raději ani nedíval :nenapadne
anonym

Odeslat příspěvekod metyn 28. 6. 2017 18:34

http://www.auto.cz/ridic-peugeotu-urado ... -internetu , sice to má o "0" míň ale zajímavé video, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 6. 2017 19:37

tak měl štěstí, že tam jelo zrovna spousta kopyt... já tam taky s alfou předjel např mercedes SLS AMG :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 28. 6. 2017 20:01

+1, ale vem si to tak, že takový ašta by předjel i sám sebe :D , Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod tomanr 28. 6. 2017 20:07

Dvakrat.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 28. 6. 2017 22:23

Pajjoun píše:Jsem byl dneska na PED. ............
Se vším s tebou plně souhlasím až na to, že já bych klidně dál kvedlal polívku klackem. Ty automaty jsou tragický. Nejdřív 2 sekundy nic a pak kopanec. A moc nepomůže ani Sport režim. Jenom přidáním zvuku do repráků. Projel jsem ten den 7 aut a pořídil bych snad jedině 308 GT. Jinak všechno pouze naleštěná bída. Auta přes milión. Nechápu :oboze
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 6. 2017 08:31

metyn píše:http://www.auto.cz/ridic-peugeotu-uradoval-na-nrburgringu-v-jednom-kole-predjel-30-aut-vcetne-porsche-108057?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu , sice to má o "0" míň ale zajímavé video, Meta

Jesli to nebude mít nějakou výhodu díky řízení vpravo, ale asi ne.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 6. 2017 11:11

Včera jsem jel s novou 3008, čistě objektivní názor člověka to to nechce kupovat

+ Povedený vzhled a detaily
+ Povededný interiér
+ Dobrá ergonomie
+ všude dost místa
+ relativně OK startovní cena


- Jízdní vlastnosti naprosto sterilní. Na rodinné auto to není ani moc pohodlné.
- Ta "eko kůže" v "lepších výbavách" vypadá přímo příšerně, lepší je normální látkové, vypadá to mnohem lépe
- Ta elektronická palubka mi nepřišla na rok 2017 úplně plynulá v grafice. Možnosti systému jsou dost nevyužity

Trochu bych tomu změkčil odpružení a bylo by z toho fajn cestovní auto. Elektronická palubka se dá pořešit SW updatem.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 29. 6. 2017 11:56

Tak zase mi do 3008/5008 moc nekafrejte, nejspíš to bude mé budoucí auto, tak ho nechte v klidu žít vlastním životem. Pozitiva těchto aut se beztak projeví s časem. Tohle nejsou auta o řidičských zážitcích, ale o tom, narvat bagáží a prostě jet 300 km mírně nadprůměrnou rychlostí kamsi na výlet, tam se čachtat a zase zpátky. A to vše s rozumným komfortem a s minimálními náklady na provoz a servis. A to zatím ty auta plní skvěle. Jestli je dig. display takovej nebo makovej není asi až tak zásadní.

Jinak umělá kůže... ŹUplně stejně to má třeba Fiat u řady 500, kde je to ve výbavě lounge téměř povinná výbava. Je to jeden z důvodů proč teď nemám Xko. Při předsatvě jak se ta kůže po 5 letech začne praskat a ničit... no raději nemluvit. Třeba to bude v pohodě, ale neriskoval bych to u řádné značky. Třeba i ta koženka u škodovky... drahé to je jak čert a po pár letech nevzhledné s kůží to nemá nic společného. Je to obecně fujtajxl, tohle není problém jen Peugeotu, nevím.. považuji to za zlozvyk.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 29. 6. 2017 12:55

S čalouněním souhlas, dneska existují kvanta klasických vysoce kvalitních a odolných látek v nepřeberném množství barev a vzorů, tak nevidím důvod dávat na sedačky koženku. Buď pravou kůži nebo látku.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 6. 2017 13:03

No problém je že když vezmeš vyšší výbavu tak má automaticky sedačky "látka-eco-kůže" což je ta potíž. Tedy se toho nejde zbavit, leda si za 60 tis koupit pravou kůži.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků