Twingo 2014 - bude RenaultSport?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod D1.8T 20. 9. 2014 20:26

Moucha píše:Jjestli ho tu kdokoliv koupi nastehuji se k nemu na vikend :D


A sakra.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 9. 2014 05:03

Hodně věcí špatně u standardní verze. Ale to není až zas takový překvapení, RS vždycky ční vysoko nad základ ze kterýho vychází. Tak se ho snad dočkáme.

http://www.auto.cz/renault-twingo-prvni ... ojmy-83164
http://auto.idnes.cz/#utm_source=idnes& ... p-navigace
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubis01 1. 10. 2014 11:19

Tak bohužel i prvních normálních zahraničních recenzích píšou vesměs to samé. Styl, interiér, obratnost ve městě, variabilita super. Motor 0.9TCe je horší volba. Má špatnou práci s plynem, slony k cukání, dušení, velkou turbodíru, hlučnost, bez vytočení do červeného ani moc nejede a žere jako tank. Variabilní řízení bez citu a zábavy. Lepší volba prý je 1.0 SCe, který je lepší na ovládání, tišší, ale trochu slabý na dálnici. Nemá aspoň kritizované variabilní řízení. Obě verze mají do města nevhodné kousavé brzdy s velkým mrtvým chodem = nic, pořad nic a otisk řidiče na přením skle. Jízda na hrbolaté cestě hlučná. Zábava z řízení oproti konkurenci chybí. Citigo, Up, i20 jsou prý pořád lepší volba. Bohužel čekal jsem tedy od Renaultu více....
Kubis01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 10. 11. 2014 15:35

Jsem se dneska stavil v Renaultu, abych si to prohlídnul naživo. Protože v tom vidim polotovar pro RenaultSport, zajímali mě prakticky jen dvě věci. Jak to vypadá proporčně a jak se v tom sedí.
Obcházel jsem to kolem dokola a z hlediska poměru šířky a výšky je to tragedie. Štaflík kříženej se Špagetkou. Značný zlepšení bych čekal od snížení, mezera mezi kolem a blatníkem je jak u off-roadu. Má to docela nezvyklej rozíl výšky střechy nad předníma a nad zadníma sedačkama. Zezadu mi to silně připomělo R5 Maxi, pro mě nejhezčí část auta. Celkově hodně rozpačitý.

Sezení mě naopak potěšilo, sedačky jdou složit nízko, volant na krátký ruce lze i bez podélnýho posuvu, dobře rozmístěný pedály.

Takže jo, jsem zvědavej jestli bude RS a jak bude vypadat.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 2. 2015 22:24

1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matuji 18. 2. 2015 00:53

Z Renaultu se hovoří o Trophy edici.. V kuloárech jsem slyšel něco o Clio RS Trophy
Matuji
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 30. 3. 2015 17:49

D1.8T píše:Začal jsem vyhlížet Ženevu.
http://www.autorevue.cz/renault-priveze ... tre-twingo

Jsem to celý zaspal, ale ten nový model RS je teda todle?
http://www.autoforum.cz/predstaveni/renault-clio-rs-trophy-oficialne-manual-nedorazil-jen-prekalibrovany-automat/
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod D1.8T 30. 3. 2015 17:56

Asi, když jsem zjistil, že nebude twingo RS, přestalo mě to zajímat.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germiny 13. 6. 2015 12:13

Mně se to nové Twingo moc nelíbí. Furt mi to připadá, jako kdybyste mu dali pěstí přímo na čumák.
germiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 13. 6. 2015 23:18

Jo je hnusný, ale neni to uchcaná předokola.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 6. 2015 23:23

Podle toho co sem čet, tak bych bez rozmyslu skočil do starýho Twinga RS, než do tohohle. Hnanej zadek fajn, ale s nevypinatelnou elektronikou a tragickejma motorama to je o ničem. :-(
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 14. 6. 2015 00:13

Ja radeji do clia iv gt
Optimalneji ziznivym po vykonu do clia iv sport 8-)
Uz je to pry civilni verze na denni jezdeni, ovsem kdyz nema CUP podvozek
V tom nemecku je krute jak je rozdil cca 1300eur clia gt oproti clia sport...
120k vs 200k
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 14. 6. 2015 09:43

Pajjoun píše:Podle toho co sem čet, tak bych bez rozmyslu skočil do starýho Twinga RS, než do tohohle. Hnanej zadek fajn, ale s nevypinatelnou elektronikou a tragickejma motorama to je o ničem. :-(

Nový twingo nemá RS variantu, tak neni co porovnávat. Doufám, že se to změní i když mi aktuální situace přijde pro RenaultSport bezvýchodná.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 8. 2016 06:15

lock, ban, delete

http://www.autoforum.cz/bleskovky/renault-twingo-rs-definitivne-nebude-motorovy-prostor-nepojme-dost-koni/
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 10. 11. 2017 11:45

Tak už to máme doma. To je prda. Rejd to má taký, že som na prvý krát nevedel zaparkovať, ako som zvyknutý z velkého auta, že tomu to trvá kým sa vytočí, toto sa zvrtlo už moc :D za volantom to ide pekne, pre miestnych hejterov - je sploštený :D pri vychádzaní od dílera som sa musel zaradiť medzi autá, dám plný a to nič, no okrem toho, že to nemá výkon na aký som zvyknutý som mal zatiahnutú ručnú brzdu :D jooooo srandy kopec, sedí sa v tom pekne vysoko, SUV pocit :D

A už som osprostený bez parkovacích senzorov a kamerky :-[

Obrázek

Obrázek
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků