New Citroen C3

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 27. 5. 2011 21:13

Dnes jsem si přivezl nového nového Citroena C3. Benzín 1.6 v automatu.
Ujel jsem s ním už 50 km. Zatím převládá euforie z nového auta. :-D
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 5. 2011 21:17

pajáda :-D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 27. 5. 2011 21:23

Doufám, že jo.

Samozřejmě jsme do autosalonu jeli celá rodina, jako Homolkovi. :-)
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 27. 5. 2011 21:25

Tak to máš předpokládám výbavu exclusive. To je docela rána. 360 000 bez příplatkové výbavy. Dala se na to ukecat nějaká sleva, nebo výbava zadarmo?
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pepelos 27. 5. 2011 21:32

Tak to gratuluju, taky brzo budu majitelem.. jaký jsou dojmy? co tě zklamalo a co naopak překvapilo? :)
--- Přeji hezký den! ---
pepelos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 27. 5. 2011 22:25

Ano, výbava exclusive.

Cena 365.000,- Kč

Byli na mně hodní, dali mi koberečky ;-]

-- 27. 5. 2011 23:27 --

Co se týká jízdních dojmů, zatím nic moc. Co taky zjistíte za 50 kilometrů.

Jen mi připadá, že to má nějaké krátké převodové stupně. Ale možná je to jenom nezvyk, protože jsem zatím se 4stupňovým automatem ještě nejezdil.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 27. 5. 2011 22:52

Ty kvalty by měli být naopak delší, než manuální převodovka. Teoreticky. Co se poskládá normálně do pětikvaltu, se nyní musí natáhnout do čtyřkvaltu. Každý by tedy měl být teoreticky o něco delší. Případně, bude točit čtyřka automatu do omezovače. Stejně tak jako čtyřka u manuálu, kdy pětka většinou na omezovač nedosáhne z důvodu nedostačujícího výkonu motoru.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pepelos 27. 5. 2011 22:56

čtyřkvalt na 120k? to by měli bejt dlouhý :-O .. no pojezdi a napiš sem pak dojmy.. :)
--- Přeji hezký den! ---
pepelos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 5. 2011 05:53

Co se divíte jako divizny? Většina automatů u maloobjemových motorů malých aut jsou 4 kvalty, kdy čtyřka je rychloběh
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 5. 2011 10:22

My se nedivíme. My diskutujeme 8-)
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 28. 5. 2011 10:52

Ono jde hlavně o zvyk.

Včera jsem v tom seděl poprvé a jenom jsem to tak lechtal. Při takové jízdě tam čtverka skočí už v 70ce.

Když se člověk nebojí a trochu na to šlápne, už je to o něčem jiném. Točí to daleko víc a 4 to řadí až někde před stovkou.

A 1.6 s tím autem pěkně cvičí. Akorát se při tom nesmím dívat na ukazatel okamžité spotřeby :-D

Ale myslím si, že si na to rychle zvyknu. Zatím je to super.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 5. 2011 10:56

Byla to skladovka, nebo na objednávku? Předpokládám, že zrovna tahle specifikace nebude moc prodávaná, takže skladem nebyla.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Anonymni 28. 5. 2011 11:00

kolik to bere aktual když to přišlápneš?
Anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 28. 5. 2011 12:11

Bylo to na objednávku. Vyhrožovali, že dodací lhůta je cca 2 měsíce.
14.4.2011 jsem podepisoval objednávku a platil zálohu, ve středu 25.5. přišel do Zlína (kupoval jsem to v UNICARSu) a v pátek jsem si ho odvážel domů.

Minulý týden jsem se stavoval v prodejně, abych zjistil jak to vypadá. Napřed mě napínali, že prý jim zrušili dodávku asi 2 vozů, co měli objednané pro zákazníky. Že továrně ve Francii nepřišly nějaké díly z Japonska (ovládání oken ...). Ale že ten můj už je vyrobený a už jede do ČR. Že je to takový atyp (nevím proč), že ho radši vyrobili.

Prý si do C3 snad nikdo nedává 1.6 motor a automat tam prý snad ještě neprodávali.

-- 28. 5. 2011 13:17 --

Co se týká spotřeby, při jízdě mimo město (a dědiny) to kolísá od 0 do 5 litrů na 100. Když jsem se rozjížděl na křižovatce a chtěl jsem to rychle rozjet, bylo tam přes 25 litrů na 100.
Jinak při předjíždění, nebo když chci zrychlit tak to vyletí na 9, 12, 15 litrů a hned zase dolů.

Když jsem do toho poprvé sedl, bylo tam najeto 29 kilometrů a průměrná spotřeba asi 25 litrů. Teď mám najeto něco málo přes 100 a průměrná spotřeba 7,9

Dneska moc nejezdím, protože prší. Musím počkat, až bude pěkně. S takovým krásným autem se bude jezdit jen na veliký svátek. Ještě si musím koupit nějaký veliký klobouk. :-D
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepelos 28. 5. 2011 12:21

... a co prostor? četl jsem, že vzadu je to s prostorem pro nohy hodně špatný, ale vepředu naopak, zejména v bocích, jakej máš na to názor?
--- Přeji hezký den! ---
pepelos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků