New Citroen C3

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod skype 18. 7. 2014 09:48

Já nedávno viděl cigánskou rodinku v KFC a nechali tam přes tři litry.
skype

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 18. 7. 2014 19:35

Sice občas v mekáči kupuju 2 hepymíly, ale nikdy to nebylo tolik.

Jinak dnes ujeto 1121 km, průměr 95 km/hod (v německu to bylo 107), najedení, vykoupaní (na prstech mám varhánky :D ). Zítra nás čeká už jen asi 700. To dám s prtem v řiti. :D

D1 jako obvykle hrůza, děs, cestou není slyšet vlastního slova. Německo - země motoristům zaslíbená. Když omezení, tak 100metrů před, 50metrů za prací, omezení na 110.

Francie, jedu po N4, rychlostka asi jako u nás, stejně i práce na silnici. Zavřený pruh 20 km, uprostřed bagr nakládá hlínu na náklaďák. Socializmus.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 19. 7. 2014 22:17

Když je něčeho moc, tak je toho příliš. Nevím, kde se ve francouzech vzala ta posedlost kruhovými objezdy. Do vesnice o 100 popisných číslech jsou schopni narvat tři kruháče. Tady snad není normální křižovatka. Jenom kruháče.

Někdo bliká tak jako u nás, někdo nebliká vůbec. Většina ale bliká tak, že při vjezdu na kruháč levý a až chci vyjet, dám pravý. Málem jsem to narval do nějakýho frantíka. Když jsem neblikal, myslel si, že vyjíždím a fouk mi ho tam. Stříhal jsem zadkem 5 kulatinku narovno. Naštěstí jsme to oba ubrzdili.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 21. 7. 2014 08:49

S dodržováním rychlostních limitů si francouzi taky nedělají žádné starosti. V Německu omezení na 110, mám nastavený tempomat 112 a jsem z tech rychlejších. Ve Francii rychlostka 110 km, na tempomatu 118 a všichni mě předjíždějí. Na normálních okreskách je to v bledě modrém to samé. To nemluvím o tom, že jejich okresky jsou cesty 4.třídy u nás na Valašsku. (pak už jsou jenom polňačky).
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 7. 2014 09:09

ja si pamatuju jak neprekracovali rychlost na dalnicich, spise jeli tak 120-130kmh alespon na trase do parize, zapadneji od parize uz se cim dal vice lidi naslo co jelo rychleji /asi tam to tolik nehlidaji :hm /
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 7. 2014 11:18

a pritom takovy narod
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 21. 7. 2014 22:36

Po dálnici jsem ve Francii jel asi jenom 40 kilometrů, takže dálnice nevím. Jinak jsem jel po N4 do Paříže a pak po N12 dál na západ. Ve většině jsou to 4proudové silnice s rychlostí 110. Občas přejdou ve 2proudové, ale není to zásadní problém, skoro nikdo tam nejel. Jediný problém byl na dálnicích kolem Paříže, s tím jsem ale počítal.

Jinak čím víc tu jezdím, tím víc si všímám, že francouzi prostě nepoužívají blinkry. Zásadně. Občas v křižovatce se některý zapomene, ale rozhodně se na to nedá spoléhat.

Ale zase se mi tu líbí, že tu člověk může zaparkovat všude, kde to není výslovně zakázáno. :D
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 7. 2014 07:33

co si pamatuju tak blink se dava hlavne kdyz si vynucujes prejeti z pruhu do pruhu ... kdyz jen tak normalne ze nikoho nevytlacujes nebo tak nedavas...
a pripadne doleva pri odboceni ukazujes rukou z okenka :D

pak co mozna byla nahoda, tak kdyz jsem nekoho poustel treba z vedlejsi nebo tak nejak, tak nebyla zadna prodleva, hned vystartoval, a ne jak u nas ze nekde ceka a kouka, ty ho poustis a on kdyz uz si te vsimne zacne hledat kde ma jednicku a spojku :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2014 11:27

Já si s Francie pamatuji, jak jsem se chvíli zdržel na takové blbé křižovatce kde nebylo jasné jestli skutečně můži odbočit a připadalo mě, že snad troubí i ti kteří jeli v protisměru a měli volnou silnici.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 7. 2014 12:38

tohle sem nezazil

ovsem co me prekvapilo, 100% lidi neridi dobre, potkal sem stejny nesvar jako v CR :)
z vedlejsky se pripojujete na hlavni doprava bez pripojovaku, ten pred vama se rozjizdi tak vy taky hnedka za nim, takze jeste pro sichr kouknout doleva jestli to auto na hlavni jeste neni moc blizko a najednou ten predvama to zaslapne na miste...
zmatkari jsou vsude
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2014 13:04

Já začínám mít dojem, místo kde se nejhůř jezdí je Česko a bohužel to dělají čeští řidiči. Po Francii jsem něco najel, po Německu už moc, po Polsku taky, ale největší hovada jsou bohužel u nás. A co u nás vyvádějí kamioňáci /nezávisle na národnostu/ to si prostě v Německu nedovolí.
Naposledy upravil anonymni dne 22. 7. 2014 13:08, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 7. 2014 13:05

tak ja nemecky vzdy jen projizdel, a co mi prislo tak nemci nechteli mi uhybat z leveho pruhu
a to sem nebyl cliem.
ale megana nebo lagunou a jednou dacii logan ale to sem se o levej pruh nepokousel :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2014 13:21

Já jezdím do německa poměrně často a i tam se samozřejmě magoři na silnicích najdou. Ale celkově mě tam provoz připadá o dost klidnější. Sice by se mohli třeba naučit používat aspoň občas blinkry na dálnici, ale jinak tam jezdím rád.
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 24. 7. 2014 22:09

Tak dnes jsem jel po dálnici do Normandie a musím říct, že jsou tady kamioňáci stejný ... jako u nás. Kamion vypálí do levého pruhu, ve Feancii tradičně bez blinkru a začne předjíždět jiný kamion, jedoucí pomaleji o 1,25 km/h.
Schválně jsem se díval, jestli to není Čech, Turek, nebo Rumun. Byl to Francouz.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků