Alfa Romeo bude ve Formuli 1

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 29. 11. 2017 23:31

goes píše:Chtel bych byt sef alfy. To je sen produkovat rodujt co lidi nekupuji. Byt ve ztrate. A stejne pak dostat balik na ucast v f1...

:D hej
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 30. 11. 2017 00:23

brasci píše:Nj, taká alfa romeo, ktorá stála pri zrode F1 do F1 vôbec nepasuje, to je fakt :lol:

Spis mysleno tak, ze mi prijde formule super nudna. Nevim o nikom v sirsim okoli, kdo by to aspon zbezne sledoval.

Najdi si tam koment, kterej ma 1,6k likes ;)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 11. 2017 01:06

T.E.CH píše:
brasci píše:Ja to mam ako TECH. F1 nie je prvoplanova lacna shiw, kde je nespocet vymienani pozicii za pretek. Nikdy taka nebola a hadam ani nebude. Treba sa jej venovat komplexnejsie. Vcera aj dnes su testy, dokopy nic nehovoriace, timy si sahnu na nove gumy. Ale aj tak sa o to zaujimam.

Samozrejme aj na modernej F1 je plno veci co sa mi nepaci ale omnoho viac, co sa mi paci.


Souhlasím a jen dodám, že ten kdo sleduje f1 jen v televizi, tak ano, chápu je to velká nuda, až na vyjimky, co potvrzují pravidlo.Není v zasadě nic promakanějšího, než je F1.O tom jsem, přesvědčen.Jako nemám na mysli závody jako takové, ale stavba monopostu, práce s pneumatikami, no je to neskutečný balíček ingrediencí,(včetně obcházení pravidel) které když nezapadnou do sebe, monopost nejede jak má a je průšvih. O pilotech a lidském faktoru nemluvě.Velká soutěživost a neustálé zlepšovaní v obrovskem tempu.Bohužel, kdo tomu "nerozumí" a nesleduje to i z těchto pohledů, je pravda, že ho to bavit moc nemůže.To je bohužel pravda.

To nic nemění na tom, že je to nuda, která se nedá se starou F1 (třeba 80s) srovnat
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 30. 11. 2017 07:23

Arnold a ty si tu F1 z 80 tak dobre pamatas, alebo len omielas tuto frazu? Lebo pozriet si teraz zostrih par super predbiehani je pekne ale ani vtedy nebolo 100% zavodu o tom. Niekde som cital analyzu, kde ratali pocet predbiehacich manevrov na zavod a porovnavali to s modernou erou a vibec to pre 70 a 80 roky nevyznelo priaznivejsie.

Je pravda, ze terajsie motory su na picu. Silne ale napicu :(
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 11. 2017 09:04

áno, pamätám :) nigel mansell FTW! :D

jde o to, že tehdy jak technika, tak jezdci, mnohem častěji chybovali, takže se něco dělo ... teď tam krouží 20 bezchybných tydýtů od začátku do konce pořád stejně
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 30. 11. 2017 09:10

Na to, že si len o 6 rokov starší než ja máš dobrú pamäť :D Ale áno to súhlasím, že tá jazda aj keď len krúžili bola na oko zrejme atraktívnejšia. Ale nie preto, že by chceli, ale ešte nemali také technické možnosti.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 11. 2017 09:17

jako fakt jo, tím, že mám o 3 roky staršího bráchu, který to taky hrozně žral, tak si to pamatuju cca od toho roku 85-86

-- 30.11.2017 09:17:45 --

asi to zase začnu sledovat, aby k tomu děcka měly vztah :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 11. 2017 09:18

brasci píše:Ako tieto komenty ma stale fascinuju. Alebo ze ma niekto potrebu prist a napisat, ze jeho to aj tak nebavi. Sa cudujem, ze to tu este nedal PB.

Keby sa na to nikto nepozeral, asi by to uz neexistovalo.


Podle mě je to podobná záhada jako český slavík :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 30. 11. 2017 09:22

Ceskej slavik je jina liga. Do formule aspon Ivanka (a par tydytu) neposila SMSky :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 11. 2017 09:23

Nejlepsi bude, az to budou ridit poocitace, proste se to naprogramuje jak se ma jet a kdo ma vyhrat a cajk. Asi jako slavik, no ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 30. 11. 2017 11:25

Já začal formulí žrát za dob Bergra a Alesiho...
:-)
Byli rychlejší než ostatní, ale vždycky je bodové zradila nějaká nepodloženost. Ještě za dob Schumiho to bylo pro mne jako fanouška Ferrari dobre...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 30. 11. 2017 12:50

Arnie J píše:áno, pamätám :) nigel mansell FTW! :D

jde o to, že tehdy jak technika, tak jezdci, mnohem častěji chybovali, takže se něco dělo ... teď tam krouží 20 bezchybných tydýtů od začátku do konce pořád stejně


Divíš se? V podstatě jsou tak svázáni předpisy, že ten základ aut je defacto stejný. Doba, kdy F1 byla výstavní panel automobilového sportu je nenávratně pryč. Pravidla to šněrují neskutečně... A taky snaha šetřit... Šestiválec o objemu 1600 cm3, bože kde jsme???
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 30. 11. 2017 12:54

Jj, to je fail. F2 (bývala GP2) ktorá jazdila s rovnakými autami od 2011 používala doteraz 4.0 V8 a ako znelo to lepšie ako súčasné F1 :( od budúceho roka aj oni dostanú turbo, ale budú mať 3.2 V6. Bez hybridných technológii, takže výkonovo slabšie ale proste dvojnásobný objem.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 30. 11. 2017 19:01

hoši jen tak mimochodem, když se poprvé jelo předválečné mistrovství Evropy značek na okruzích (Gran Prix, předchůdce F1), tak to vyhrála Alfa....
Když se po válce jela první sezóna F1, vyhrála to Alfa....
První monopost do seriálu Gran Prix nasadila Alfa....
Toliko k té historii....

Jasně, je to všechno vousaté jak sviňa a od osmdesátých let jaksi ticho, ale jinak Alfa k formulím patří....
Pravda, od šedesátých let jezdila hlavně okruhy s cestovními vozy (ETCC, WTCC atd.), takže by měla být vidět i tam, ale vzhledem k tomu že WTCC myslím docela chcípe (odchod BMW?) tak ty formule se zdají celkem OK....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků