Fiat Aegea (alias Tipo)

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 10. 10. 2016 20:47

Dnes jsem potkal na silnici v reálném provozu jedno pěkné Tipo sedan ve světle modré metle a vůbec to auto nevypadá špatně. Hlavně to působí větším dojmem a lacině nevypadá ani náhodou.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 10. 2016 21:02

ono je to vždycky hodně o konkrétní konfiguraci.... včera jsem parkoval vedle funglovky Astry, jenže byla chudinka v nějaké obyčejné černé barvě a na plecháčích a to auto vypadalo naprosto tragicky, ačkoliv je to poměrně pozitivně hodnocená horká novinka....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lewko 11. 10. 2016 09:15

Ahoje,

Tie vyduchy vzadu na centralnom stlpiku nie su. Medzera medzi prednymi sedadlami je ozaj velka, takze uz pri lahko zvysenych otackach ventilatoru to dofukne dozadu uplne v pohode. Vyhoda sirky auta vpredu :)
Pod prednymi sedadlami vydychu dozadu su. Ma to zmysel najma teraz v zime ked tlaci teply vzduch bud na skla, alebo na nohy.
Motor sa prebera k zivotu, uz zije aj v strednych otackach. :D
Otocil som 1000km na rakusko-nemeckych dialniciach, lialo ako z krhly cestou tam, spat som trochu speedoval (do 150) a priemerka 7,1. Keby niekoho zaujimalo. Na benzin, 6st automat, uplne v pohode.
Co je ale najlepsie, podvozok... Super drzi na 17kach a krasne filtruje nerovnosti. Auto sa nehupe na to ako je vysoke... ale pritom necitite ziadne razy odspodu, fakt super robota.
A este 1 vec - auto ma len 45 litrovu nadrz, takze aj ked date plnu prejdete tak max 600km. Neviem ako to komu vadi alebo nie, je to proste fakt.
Tipo 1.6 AT, Lounge
lewko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 11. 10. 2016 11:53

Tak jen tak dál, jsem zvědavý na další zprávy z provozu. Ať dobře slouží.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lewko 11. 10. 2016 11:58

Dik. :-)
Tipo 1.6 AT, Lounge
lewko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 10. 2016 10:34

Mr. Murphy píše:ono je to vždycky hodně o konkrétní konfiguraci.... včera jsem parkoval vedle funglovky Astry, jenže byla chudinka v nějaké obyčejné černé barvě a na plecháčích a to auto vypadalo naprosto tragicky, ačkoliv je to poměrně pozitivně hodnocená horká novinka....


Tipo sedan v tmavě šede metle stava kousek od mista kde bydlim a vzhledově se mi dost libi. Tipo HB jsem ještě neměl tu čest vidět , ale z videi na mě tak povedeně nepusobi. :hm
No , nova astra HB ani i v bile s elektrony nic moc a oproti předchudci docela sešup. Kombika , už jsem měl taky možnost vidět a v reale je to jak na obrazcich. 8-S
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 10. 2016 12:53

lewko píše:A este 1 vec - auto ma len 45 litrovu nadrz, takze aj ked date plnu prejdete tak max 600km. Neviem ako to komu vadi alebo nie, je to proste fakt.

To by odpovídalo spotřebě 7,5l/100... ale jo, malá nádrž je dneska moderní, kvůli nízkejm emisím či co
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mateskojetin 26. 10. 2016 17:22

Pro všechny příznivce a majitele nového Fiat Tipo.
https://www.facebook.com/groups/Fiat.Tipo.CZ
mateskojetin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2016 17:37

Super, pevná klícka pro posádku a asistenty jsou stejně k ničemu, když se člověk věnuje řízení, tak jak má.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 26. 10. 2016 18:23

Sorry ale sic "jakoby" pravdivá, ale jen teorie. Co když člověk udělá chybu? Tak se vymele že jo. :-D

Kecy typu, jezdim pomalu a bezpečně, děti nepotřebují autosedačku.ESP je k ničemu, když se věnuješ řízení a umíš jezdit, tak to nepotřebuji. Když se nevybouráš, nepotřebuješ se ani připásat, vlastně Tombas, když nemáš auto, nemůžeš se v něm vybourat. :lol: Takže nejsou potřeba auta a když nebudou auta , nejsou potřeba asistenti. :potichu
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 10. 2016 18:43

Já vlastně nevím, jestli je to dobrý výsledek a nebo ne.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2016 18:45

Tohle je čistě tvá osobní konstrukce, od které se naprosto distancuji a stojím si pouze za tím, co jsem napsal.

-- 26. 10. 2016 19:47 --

maincoonsback píše:Já vlastně nevím, jestli je to dobrý výsledek a nebo ne.

Výsledek je dobrý, kabina se nedeformuje, ale jinak jsou to čistě laboratorní podmínky, na které je auto přizpůsobeno, při reálné kolizi může být všechno jinak.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 10. 2016 18:59

Jo už sem si to prošel. Vyložený propadák to není, ale já bych si to auto už nekoupil (v tomto momentě, definitivně vypadlo na roli domácího popojíždědla), zdá se, že to auto je krom prostoru ve všem o třídu horší než bylo Bravo (nemyslím v kontextu doby, tam je to zřejmé, myslím i v přímém srovnání). Ostatní umí za těchto podmínek 5* vč. lepší ochrany dospělé posádky, takže z tohoto pohledu je vidět, že to není 100% zástupce své třídy. Horší jsou jen výjimky a se safety packem (což není problém, protože je za pár peněz) je na úrovni Balena atd..., což teda není zázrak, protože Baleno asi taky nebude žádný Hi-tech.

Auta jako Scenic, 3008, Ateca mají fullhouse.

Jojo, pomalu nad přístupem Fiatu lámu hůl. Oni umí udělat dobré auto i teď (500X, Giulietta), ale bohužel ne za akcepotovatelné peníze. Aspoň v poslední době to tak vypadá víc a víc. I v tomto kontextu je Tipo prostě předražené. Bohužel.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2016 19:05

V tomhle máš pravdu, cena je ve všech výbavách nad hladinou, kterou by vzhledem k provedení mělo mít.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků