Fiat Aegea (alias Tipo)

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 9. 2016 13:50

Murphy ale nemam pocit, ze by to ostatni chapali jinak nez ty. Cas ty ceny stlaci dolu, tak jako to bylo u jinych modelu ;)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 9. 2016 13:56

jojo..

Tak zásadní je, co od toho auta kdo čeká.

Už sem to psal několikrát. Chce-li někdo Hi-tech v této třídě, na Tipo si ani nevzpomene (to teda mimochodem asi ani na ten Civic), tam skutečně to Tipo pro nejlepší konkurence není. Ale chce - li někdo bezproblémový, prostorný povoz a každá ušetřená kačka dobrá..., pak je to auto v rámci třídy srovnatelné s čímkoliv, zvlášť pokud to ve výsledku nabídne o pár tisíc nižší cenu...

Zase bych ale z Tipa nedělal maximální LC. Tím podle mne není. Je to spíš auto zaměřené na spodek a střed nabídky. Vrch nabídky je vyhrazený pro jiné modely, v budoucnu v rámci koncernu snad pro nástupce Giulietti. Ale každý to může vidět mírně odlišně.

Za sebe. Kdybych chtěl utratit 0,5 mil. za nižší střední, nepůjdu po Tipu, ale zvolím dnes Astru, možná Mazdu 3. Kdybch chtěl utratit 450 tis. za nižší střední, volím Focus, možná něco jiného...

Kdybch chtěl utratit do 0,4 mil., tak se Tipo dostává do hry...a pro korejské fans třeba i ta I30 czech edition...,ale to je jen takovej muj ted nástřel. Zase se o ty auta tak moc nezajímám.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 8. 9. 2016 14:10

nezbytná narážka na mé auto je za námi a vjíždíme do třetího kola :D
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 9. 2016 14:14

to sem se naučil od tebe. Taky se mi občas stane, že chytnu nějakou neřest...
Ale od tebe sem se naučil i jiné, užitečnější věci...

-- 8. 9. 2016 15:20 --

Aštar_Šeran píše:nezbytná narážka na mé auto je za námi a vjíždíme do třetího kola :D

Už si s Tipem jel?
Jaké to bylo? Jak ho hodnotíš na živo? Hatch, nebo sedan, nebo obě verze? Kombík tam ještě ani v Praze asi nemají, že? Teď mají být otevřené dny od 19., tak jestli mi to aspoň trochu vyjde, šel bych se podívat.

-- 8. 9. 2016 15:43 --

..a nic.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 9. 9. 2016 14:05

ještě jedna věc: ani v té TOP výbavě to nemá výdechy klimatizace do zadní řady.... to je podle mě dost zásadní problém.... nikdy jsem snad neměl auto které by tuto věc nemělo (i stará Brava bez klimy měla výdechy dozadu pod sedačkama), ale podle mě to je pěkně na ho*no, protože když bude vedro tak vepředu budou muset větráky pořádně valit, aby se to dostalo až k zadním cestujícím.... :roll:

možná se pletu a je to nějak dobře maskované, tak mě kdyžtak opravte....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 9. 2016 18:29

Tohle sem pred x lety kritizoval na autech jako i30 a podobne,kde ve srovnani treba s bravem taky nebylo nic. Pokudje to pravda, tak je u toho auta tech kompromisu fakt hodne... ono ani pod tema sedackama to neni zadny zazrak, pokud tam nejsou klasicke regulovatelne vydechy.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod lewko 28. 9. 2016 15:53

Minuly piatok konecne dorazilo moje Tipo :-)
Je to 1.6 eTorq v plnej vybave Lounge + par doplnkov (17ky kolesa, Navigacia, DAB radio a tak..).

Otestoval som ho hned zvoleja na 500km po Slovensku cez vikend.
Auto posobi prekvapivo velkym dojmom ako zvonka tak zvnutra.
Ponuka dostatocny priestor pre 4 dospelych 185cm+, vratane komfortu na nohy. Pre deti vzadu miesta viac nez dost.
Motorizacia je dostatocna, automat si radi ako potrebuje, pruzne zrychlenie, subjektivne v pohode, primarne urcene na pohodlnu, komfortnu jazdu.. ako som si zelal.
Co vycnieva nad priemer je podvozok a jeho naladenie. Najma v komvbinacii so 17kami dava pocit skvelej istoty, avsak neubera z komfortu. Takisto sedacky vo verzii Lounge spolu s nafukovacou bedrouvou opierkou pre vodica su super. Po 4.5 hodinovej ceste (kvoli zapcham v piatok) sa chrbat nestazoval, co som bol dost prekvapeny...
V porovnani s Rapidom 1.2TSI (manual) v skoro plnej vybave, je to viac menej to iste (co som sa viezol pred mesiacom v nom). Ci uz co sa tyka vnutorneho priestoru, alebo podovzku a motora. Tipo vnutri posobi trosku hodnotnejsie kvoli kombinaci materialov vo verzii Lounge, Rapid zase skor usporiadanejsie vpredu. Cenovo to (aspon na slovensku) vsak jednoznacnejsie vyznieva pre Tipo. Je mozne ze Rapid bude mat o nieco lepsiu spotrebu, ja mam po 600km priemer 7,3 (450km dialnica + 150km mesto).
Co je asi najvacsia vychytavka (pre dceru, alebo 2 popijajucich kamosov), je sklopna operika v strede vzadu. Viete si tam odlozit pitie (vodu, plechovky piva), male predmety, a pohodlne sa opriet... :D :D
Tipo 1.6 AT, Lounge
lewko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 28. 9. 2016 17:21

přeju ať slouží.... ta tvoje konfigurace rozhodně není pro každého, ale jestli ti to takto vyhovuje, proč ne.... věřím že na pohodové ježdění to bude fajn....

a když už jsi zmínil tu loketní opěrku vzadu - jsou tam teda vzadu výdechy klimatizace nebo nejsou?
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 9. 2016 20:22

Kde by mely byt?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 28. 9. 2016 20:28

nevím, já je nenašel.... většinou to může být jedno z těchto míst: pod předními sedadly, mezi předními sedadly na středovém tunelu a nebo na "B" sloupcích.... nikde tam jsem to v Tipu neviděl, tak nevim....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 28. 9. 2016 20:34

maXX_CZ píše:Kde by mely byt?

Uprostřed, mezi předními sedadly?
Ale co sem koukal na videa tak tam není, na B-sloupcích taky ne, takže leda pod sedadlem výdech na nohy....
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 28. 9. 2016 20:42

Nejsou tam,viz foto:

5735cdb2506821af9d490100.jpg
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 9. 2016 22:20

To byla spis recnicka otazka, na stredove konzole samozrejme nejsou. Pochybuju, ze by byly nekde jinde :)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 29. 9. 2016 09:22

No pod sedadlama asi neco bude, ale to stejne neni ono...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mateskojetin 30. 9. 2016 17:21

lewko píše:Minuly piatok konecne dorazilo moje Tipo :-)
Je to 1.6 eTorq v plnej vybave Lounge + par doplnkov (17ky kolesa, Navigacia, DAB radio a tak..).

Otestoval som ho hned zvoleja na 500km po Slovensku cez vikend.
Auto posobi prekvapivo velkym dojmom ako zvonka tak zvnutra.
Ponuka dostatocny priestor pre 4 dospelych 185cm+, vratane komfortu na nohy. Pre deti vzadu miesta viac nez dost.
Motorizacia je dostatocna, automat si radi ako potrebuje, pruzne zrychlenie, subjektivne v pohode, primarne urcene na pohodlnu, komfortnu jazdu.. ako som si zelal.
Co vycnieva nad priemer je podvozok a jeho naladenie. Najma v komvbinacii so 17kami dava pocit skvelej istoty, avsak neubera z komfortu. Takisto sedacky vo verzii Lounge spolu s nafukovacou bedrouvou opierkou pre vodica su super. Po 4.5 hodinovej ceste (kvoli zapcham v piatok) sa chrbat nestazoval, co som bol dost prekvapeny...
V porovnani s Rapidom 1.2TSI (manual) v skoro plnej vybave, je to viac menej to iste (co som sa viezol pred mesiacom v nom). Ci uz co sa tyka vnutorneho priestoru, alebo podovzku a motora. Tipo vnutri posobi trosku hodnotnejsie kvoli kombinaci materialov vo verzii Lounge, Rapid zase skor usporiadanejsie vpredu. Cenovo to (aspon na slovensku) vsak jednoznacnejsie vyznieva pre Tipo. Je mozne ze Rapid bude mat o nieco lepsiu spotrebu, ja mam po 600km priemer 7,3 (450km dialnica + 150km mesto).
Co je asi najvacsia vychytavka (pre dceru, alebo 2 popijajucich kamosov), je sklopna operika v strede vzadu. Viete si tam odlozit pitie (vodu, plechovky piva), male predmety, a pohodlne sa opriet... :D :D

Blahopřeji :tleskani Konečně další majitel. Opravdu jsem ještě nepotkal na cestě ani jeden kus :oops:
Pro všechny příznivce a majitele nového Fiat Tipo.
https://www.facebook.com/groups/Fiat.Tipo.CZ
mateskojetin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků