Fiat Stilo 1.6 77kW

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod expeeterska 2. 12. 2014 20:22

Zdravím všechny zde diskutující!
Sháním momentálně auto max do 100t Kč. Měl by to být spíše benzín (jezdím většinou krátké trasy a naftu bych trápil), nějaká výbava v podobě klima el. okna atd.. Volil bych větší auto typu combi (v létě s mladou často výletujeme) Nelíbí se mi MPV.. Roční nájezd zhruba 20t km (město x okresky 50:50.
Přemýšlel jsem o nějakém Focusu 1.6 možná Mondeu 1.8. Každopádně dostal jsem nabídku na pěkného Fiata Stilo 1.6 77kW MW. Má dvouzónovou klimu, parkovací senzory, rádio mp3 original atd atd. Jsou k tomu vcelku slušný zimáky tak na 2 sezony. Najeto 130t km (doloženo). Problém je v tom že je to model 2006, měl by to být už faceliftovaný model, ale má ještě starou přední masku. Motor od Opelu. Nevím co si o této kombinaci myslet. Do kdy měli Stila problémy s elektrikou? (viz. vyhlášené airbag failure). To auto mě nějakym způsobem zaujalo natolik, že nad tím musím stále přemýšlet. Pročítal jsem různá fóra ale o tomto motoru a v provedení 3/2006 toho nikde moc není.
Děkuji moc za rady.
expeeterska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 2. 12. 2014 20:26

2006 muze byt i puvodni maska, facelift byl v prubehu roku. Hlavni problemy s elektrikou byly vyreseny s prvnim faceliftem v roce 2004. Je to slusne a jednoduche auto, ale je mu osm let, takze pred koupi opravdu dukladne prohlednout.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 2. 12. 2014 20:32

pročetl bych moje.auto nebo recenze na cars.cz a myslím, že by to mohlo většinu lidí odradit. To fakt radši toho forda. Nebo, když už itala, tak Alfu, tam je apoň zábava za kormidlem. :D
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 2. 12. 2014 20:35

Myslim, ze nepravem. Stila poFL nebyly spatny ani problemovy, sam jsem tim taky pres sto tisic nalital. Horsi nez to auto je servisni sit, bez nejakeho znameho a vyzkouseneho servisaka pres Fiaty si uzije. Neni to sportak, ale slusny rodinny kocar to je.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod expeeterska 2. 12. 2014 20:37

Právě v té jednoduchosti se mi líbí. Dokonce i vzhled toho auta mi sedne. Spíše mě zajímá ale co ten motor. Ono přeci jen původní 1.6 od Fiatu byla více odolná. Ta 77kW verze se dávala i do Astry H.
Jsou nějaká specifická místa kde si dávat pozor při koupi Stila?
expeeterska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 2. 12. 2014 20:39

Nivelace svetel, posilovac, netesnosti oleje, obcas diferencial, pakovy modul pod volantem (nevraci se blinkr), obcas elektrika.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod expeeterska 2. 12. 2014 20:39

Právě že díky těm uživatelským recenzím teď nevím co si myslet. Polovina říká kup to a druhá doporučuje cokoliv jen ne Fiata :D

-- 2. 12. 2014 20:41 --

Děkuji za rady, právě ta elektrika mi dělá největší starost..
expeeterska
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 2. 12. 2014 21:21

u tak starýho auta bych spíš řešil prokazatelnou servisní historii a stav konkrétního auta než to jestli je Stilo "dobrý nebo špatný auto".... Jestli je to po nějakém známém a víš že se o káru staral, proč ne....

O GM motoru nevím nic, ale k závadám co vypsal Kurt bych přidal haprující klapky nastavování ventilace - tzn. před koupí pustit klimu a hezky to promačkat, jestli se správně mění distribuce vzduchu....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 12. 2014 21:21

NE nebrat!!! kamos to mel, r. 2005 3D 1,6 77kw a po elektricke strance s tim porad neco bylo.
Ono to je lakave koupit auto maldsi, min ojete s daleko vetsi vybavou nez konkurence, ale tady je to podlozene elektrickou vybavou ktera se kaka.
kamos to mel cca rok a pak byl rad ze se toho zbavil. palubka chvili svitila jak vanocni stromek, chvili ne, zavady vznikaly pak zase mizely. Ve finale auto pri jizde proste chciplo. Nepredvidatelne, nezalezelo za jakych otacek. jelo se pak vsechno zhaslo. Muselo se znovu nastartovat.
Vyreseno vymenou RJ ktera neni tak dobre k sehnani protoze musis sehnat presne tu, na co mas vybavu, jinak ti to proste fungovat nebude.

Amen se stilem
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2014 21:40

Kurt Heimreich píše:Nivelace svetel, posilovac, netesnosti oleje, obcas diferencial, pakovy modul pod volantem (nevraci se blinkr), obcas elektrika.

A to je malo?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 2. 12. 2014 21:43

Otázne je, či je to veľa :hm
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riprex 2. 12. 2014 22:37

Já tohle auto mám, ale jen teda ročník 2003 s Fiatí 1.6 76kW. Koupil jsem to za asi 35 tisíc, čerstvě dotažené z Itálie, po prvním majiteli, kupodivu dle TP fakt důchodci :-D Auto to je celkem solidní, jezdí se s tím fajn. Airbag failure mě postihl asi hned po 50ti metrech ujetých po koupi, tak jsem si říkal, co jsem to koupil za popelnici, ale byl to jen konektor pod sedačkou řidiče. Stačí napružit kontakty a prostříknout isoprophylem a je klid. Má to najeto 160 tisíc a jeví se to bezproblémů. Strach kvůli elektriky bych tedy neměl, kromě špatných kontaktů airbagů (případně vadné dečce spolujezdce) - levně a svépomocně řešitelné a problematickým konektorům na ECU motoru (spraví to trafopájka a trocha cínu) tohle auto na nic katastrofického netrpí. Bál bych se o ten Ecotec. Známému v Astře to žere půl litru oleje na nádrž a takových je spousta... :hm
riprex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 12. 2014 22:39

Ano
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 2. 12. 2014 22:52

Ano, starsi oplacke 1,6 mely problemy se spotrebou oleje, ale nebylo to v teto dobe uz vyresene?
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 12. 2014 07:27

A kterej motor v te dobe nemel problemy s ubytkem oleje
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků