500X (+ Renegade)

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 11. 2016 15:29

mazda nemá emoce 8-D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 11. 2016 15:33

maincoonsback píše:Jo Bravo mi bralo 8,5/100,tohle mi bude jezdit za 9/100.

To zas né, já vim že na spritmonitoru je blbej vzorek, ale já jsem aktuálně na 7,9 za dva roky a to jsou povětšinou taky cukačky a je to 125kW motor. Jasně, 500X je větší, ale myslim si, že těch 8 budeš mít s klidem taky. Takže nájezd do 10tkm ročně, když píšeš olej 1x za deset tisíc? To je fakt celkem buřt, kolik to bude žrát, no.
stačí vyměnit jedno turbo a spotřeba je zanedbatelná :oops:
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 11. 2016 16:08

8,5 na bravo se mi zda docela dost jakoze na tu velikost a vykon.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 11. 2016 16:34

Arnie J píše:mazda nemá emoce 8-D

Pro mne ne. Mel sem mazdu dost dlouho na to, abych posoudil, jestli me ta znacka bavi. A nebavi. Ale je zajimave jak muze nekoho neci osobni zkusenost rozhodit... ;-)

Ber to treba tak, ze mam rad, kdyz ma automobilka nejakou zavodni historii a pritomnost a treba i budoucnost...

-- 12. 11. 2016 17:41 --

goes píše:8,5 na bravo se mi zda docela dost jakoze na tu velikost a vykon.


Edit: nestoji to za to... n...t
Naposledy upravil maincoonsback dne 12. 11. 2016 17:31, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 12. 11. 2016 16:44

Arnie napsal kratičkou větu, ale je rozhozenej. Lolík. :D

Mazda závodí. Ta neznalost je trošku komická.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 11. 2016 16:49

MV_cz píše:
maincoonsback píše:Jo Bravo mi bralo 8,5/100,tohle mi bude jezdit za 9/100.

To zas né, já vim že na spritmonitoru je blbej vzorek, ale já jsem aktuálně na 7,9 za dva roky a to jsou povětšinou taky cukačky a je to 125kW motor. Jasně, 500X je větší, ale myslim si, že těch 8 budeš mít s klidem taky. Takže nájezd do 10tkm ročně, když píšeš olej 1x za deset tisíc? To je fakt celkem buřt, kolik to bude žrát, no.
stačí vyměnit jedno turbo a spotřeba je zanedbatelná :oops:

8 asi ano, kdyz se posnazim. fakt je ten, ze nekdy ve spicce i to naftovy auto ukazuje 7,5 l/100, tak by to byl dobry vysledek. Proste pure tech a nebo i tsi asi fakt umi jezdit za min. Ale mas pravdu ty i Murphy, ze to neni zasadni. Kdybych chtel resit spotrebu resim zase naftu a nebo nejakou linou pomalou potvoru...

Resim rozumny vykon, co nejvetsi vnitrni prostor ve vztahu k vnejsim rozmerum a vybavu (chci v podstate vsechno co se da dat, krom kuze, kterou nechci), vsechno ostatni jsou uz druhorade parametry. A musi se mi to auto aspon trochu libit a spis ze vnitr, nez z venku. A Xko je krasny, Honda taky prosla...

-- 12. 11. 2016 17:52 --

Pajjoun píše:Arnie napsal kratičkou větu, ale je rozhozenej. Lolík. :D

Mazda závodí. Ta neznalost je trošku komická.

Komicky si ty. Ja samozrejme vim, kde a jak mazda zavodila a zavodi a znam i jeji uspechy s wankelem. Ale i ty (byt si jisty nejsem) musis uznat, ze v evropskem regiony kde se pohybujeme muzeme s klidem konstatovat, ze i takovy citroen je alespon v poslednich letech znamnejsi a uspesnejsi co se motoristickeho sportu tyka. A treba Honda, nebo fiat zastoupeny Ferrari (alespon pro me) je uplne jina liga....

No a nakonec, podle te prave kratke reakce a smiliku se ho muj subjektivni nazor zrejme dotkl, jinak to nemusel komentovat, zejmena jedna li se o subjektivni nazor, nikoliv tak jak tady byva zvykem dogmaticka pravda. Mimoto tam byl smilik, rozhodne se tady nehodlam s nikym prit o jeho pravde...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 11. 2016 17:05

to mě vůbec nezajímá, kdo a kde závodí... mě zajímá, co si můžu koupit já... a stačí krátká projížďka, abych věděl, že Mazda je v rámci aktuální produkce hotový stroj na radost... rozhodně ve srovnání s těma ostatníma vtipama, co máš ve výběru

(s výjimkou civicu teda asi)

jo a tvůj názor se mě nedotkl, jen mě pobavilo, jak moc jsi mimo :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 11. 2016 17:14

Vsak ja to respektuju, je to tak, kazdy mame trochu jine preference, nekdy je tam prunik, jindy se miji. Mimoto, ze civic byl jizdne jinde nez xko mi neprislo. Blby je jen to, xko sem jel s automatem ted a civavu v kombiku, ale aspon s tema motorama co chci...

Jeste jedne veci sem si tedy na civicu vsiml... je pomerne hodne hlucny, fakt je ale ten, ze k jeho naturelu to tak zasadne nevadi. Ale xko pusobi kultivovanejsim dojmem...

Edit: si editoval tak ja jen doplnim, ze mimo samozrejme nejsem..., z pohledu tveho ti mazda vyhovuje z meho ne. Ja jezdil 323 f v dobe, kdy si mozna o mazde ani nevedel a uz tehdy to bylo jak ty auta vnimas jiste jizdne zajimave auto a pres to me nechytlo... staci proste jen respektovat nazor druheho, ju, aniz by ses mu musel vysmivat.
Naposledy upravil maincoonsback dne 12. 11. 2016 17:19, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 12. 11. 2016 17:14

Arnie +1, Mazdy jsou co se týče zábavnosti rozhodně na předních místech.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 12. 11. 2016 17:14

Goes: já jsem s tím samým Bravem co měl Wollf jezdil +/- za 7,5.... pokud jezdil po Brně a měl 18" kola, je 8,5 myslím naprosto v klidu....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 11. 2016 17:15

mcb: jo tak hlučná je i mazda, to k tomu sportu patří :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 11. 2016 17:20

Ano, ale ja bych i trochu toho komfortu. Uz na zacatku sem psal, ze vim, ze ty pozadavky jsou namichany a zadny z nich neni dominantni, musim udelat kompromis.

-- 12. 11. 2016 18:24 --

Mr. Murphy píše:Goes: já jsem s tím samým Bravem co měl Wollf jezdil +/- za 7,5.... pokud jezdil po Brně a měl 18" kola, je 8,5 myslím naprosto v klidu....

Jiste... a k tomu sem tam 220 (a ze to real tuhle rychlost umelo) po dalnici v Nemecku samozrejme. Kdyz se clovek snazi na spotrebu tak to za 7 slo taky, ale na to to auto fakt nebylo... mam dosud excel se spotrebou a tankovanim za dobu co sem to auto mel... takze sem v klidu... kdyz sem zacinal tak prvni rok sem mel pres devet, pak to klesalo k prumerne rocni 8,3, ale celkovy prumer byl presne 8,5. Jinak mirphy mel sem sporta a tam bylo jine mapovani motoru v tom rezimu, jezdilo to jinak...

5008 zatim 6,2.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 12. 11. 2016 17:32

maincoonsback píše:fiat zastoupeny Ferrari (alespon pro me) je uplne jina liga....

:mrgreen:
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 12. 11. 2016 17:47

Wollf: jasně, je otázka jak často jsi v tom "sport" režimu jezdil, na cesty do práce a po městě jsi to asi nezapínal.... :-)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 11. 2016 18:08

Sem tam pravda...
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků