500X (+ Renegade)

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 1. 2015 18:54

Já se s tebou nepřu, pokud si to tak pochopil... A co se týká ceny jsme stále v souladu.

Jen jak si to napsal... tak mi to tebe připomnělo v tvém nejslavnějším období. Pokud někdo napíše, že auto, které je stejně velké (a opravdu se nebavím o centimetrech, bavím se v obecné rovině, tudíž hledání toho, jak má které auto velký kufr, když oba víme, že na to co to je za auto je ten kufr malý tam i tam) je o půl třídy menší je nesmysl...

Řeším to proto, že Yeti je v našich končinách brané jako skoro plnohodnotné SUV a když vyběhl Renagade, tak se o něm psalo v podstatě jako o souputníkovi Pandy Cross (že bude mít i 0,9 TA a podobně, to víš sám moc dobře)... Proto to uvádím na pravou míru. To, z čeho ty auta mají platformy v tomto opravdu podle mne nehraje roli a chtlěo by se jen napsat, že je jsi ovlivněný pouze svojí přechtralostí (to nemyslím špatně). Nikde není psané, že ta platforma z Punta po přepracování není lepší než ta platfomra z OII (což není žádný zázrak).

Prostě pro zákazníka, jsou to stejně velká auta s tím, že Renegade je dokonce o málinko větší (ale centimetry nehrají roli). Jak na tom bude 500X (které dle vyjádření automobilky má být prostornější než Lko) sem ještě ani nezkoumal (a Lko je fakt velký v rámci třídy). A o to je smutnější cena Renegade a F 500 X v naftě. On Yeti taky býval dražší a šel na dračku.. Ach jo.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lemmy K. 4. 1. 2015 18:58

Řekl bych, že u Yetiho odpovídá cena prodejům, u produktů koncernu Fiat/Chrysler na našem trhu naopak odpovídají prodeje ceně.
49% Mother Fucker 51 % Son of A Bitch
Lemmy K.
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 1. 2015 20:12

Ma to neco do sebe
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2015 20:30

V prvním i druhém případě je to přímá úměra, takže matematicky naprosto OK :D
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2015 16:33

Tak pětistovkaX příští tejden v Imofě. Asi se tam stavim na kukačku, měl jsem v plánu se jít stejně zeptat a pobavit nad tím, kolik stojí origo letní koberečky pro jůlinku :D

http://www.imofa.cz/novinky/detail/35-fiat-500x/
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 1. 2015 18:34

No jo no
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Honzus 22. 1. 2015 20:13

MV_cz píše:Tak pětistovkaX příští tejden v Imofě. Asi se tam stavim na kukačku, měl jsem v plánu se jít stejně zeptat a pobavit nad tím, kolik stojí origo letní koberečky pro jůlinku :D


Když jsem Julču kupoval v Imofě koncem roku 2013, tak jsem si koberečky vyhádal zadarmo k novýmu autu, ale tuším, že stály něco kolem 1800 Kč....

P.S. na 500X se asi taky zajdu mrknout....
Honzus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2015 20:58

Tak dej vědět, kdy tam cca budeš, třeba to stihnu taky.
Jojo, já dostal gumový ke GP taky myslím zadáčo :) Letní jsem nikdy neměl, ty u jůliny jsou fajn, ale u řidiče je už vydřeno, asi paní s podpatkem nebo hodně extravagantní pán :D

Zimní jsem pořídil nějaké české na Bravo/Deltu/Julču tak uvidím, až je tam o víkendu hodím, ale o dost horší než originály to být nemůže. Origo gumáky jak na GP, tak na Bravo, stejně pořád někde překážely a lezly pod pedál...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzus 22. 1. 2015 22:57

Ty české gumové na Bravo/Deltu/Julču jsem taky na zimu pořídil, jsou tam přesně popsané výřezy na to které auto a musím říct, že sedí naprosto dokonale, ani se nehnou a nepřekáží....
Honzus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 23. 1. 2015 08:19

americké ceny Renegade.... Oproti Evropě docela rozdíl...

http://www.allpar.com/news/index.php/20 ... ompetition

Nejlevnější čtyřkolka po přepočtu za 480, Trailhawk za 680....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 1. 2015 13:10

Honzus píše:Ty české gumové na Bravo/Deltu/Julču jsem taky na zimu pořídil, jsou tam přesně popsané výřezy na to které auto a musím říct, že sedí naprosto dokonale, ani se nehnou a nepřekáží....

Máš pravdu, dopoledne jsem si vystříhal z koberců svoji "verzi" a padnou dobře. Jen jsem se díval, že origo letní koberec má díru a v podlaze je plastový knoflík na zafixování, tak možná do gumovýho taky zrobím ďouru.
No škoda, že letní koberec se nedá pořídit jen ten u řidiče, zbytek jsou jak nové, takže kupovat kvůli tomu celou sadu ... :-(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2015 13:54

To me taky vzdycky sralo, ze nesel koupit jen samostatne koberec k ridicovi
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 1. 2015 11:45

Nakonec jsem se neplánovaně do Imofy dostal už dneska dopoledne (o tom kdyžtak víc v alfa-koutku :D ), 500X už tam stojí. Jen jeden kus vypadá to na tu městskou verzi, ne 4x4.

Vypadá na první pohled pěkně, stejně tak, jak z obrázků, se mi líbí víc než 500L. I design uvnitř je spíš víc odkazem na novou 500 než na 500L/living (= kulatých čtverců je tam pomálu). Tak se uvidí, kolik zákazníků si to za tu cenu najde :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 1. 2015 12:32

Alfice dostála své pověsti? :lol:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 26. 1. 2015 12:57

Taky už jsem to viděl naživo, působilo to strašně prťavym dojmem, ale pěkný :)
Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Kurt Heimreich
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků