punto 55 1.1 40kw nestartuje

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 29. 1. 2014 16:52

takova ta kontrolka vstrikovani, na palubovce v pravo dole, nesviti moc dlouho nebo neblika?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 17:07

Filo0 píše:Len tak pre istotu, je tam dosť benzínu hej :D a nestojíš v kopci alebo tak

je tam cca 10l

-- 29. 1. 2014 18:08 --

Ol-da píše:Pojistky jsou OK? I vstřikování má pojistky. A případně - jde vyndat svíčku a zkusit jestli při startování hází jiskru?

jj pojistky ok i tam v motoru na vstřik.

-- 29. 1. 2014 18:10 --

K86 píše:takova ta kontrolka vstrikovani, na palubovce v pravo dole, nesviti moc dlouho nebo neblika?

právě že ne nedělala nic ani ten poslední den. vždy se to jen zkontroluje a zhasne. Co vše vůbec tato kontrolka hlídá?
koníčkář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 29. 1. 2014 18:00

vstrikovani :)
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 1. 2014 18:05

Jdi sem viewtopic.php?f=806&t=1203451 sice to nepomuze ale muzes si ulevit :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 18:14

:-D ono stačí když si jen zadám punto nestartuje a nestačím se divit(aspoň to není moje auto :) )ale všichni to měli hned hotové buď čidlo otáček nebo cívky a nevím jestli to má vůbec cenu napíchnout na kompl pač ve fiatecuscan je u tohodle modelu jen kontrola pytlů a motor ne tak nevím. uvídíme třeba někdo ještě písne nějakej nápad co jsem nezkoušel.

-- 29. 1. 2014 19:17 --

K86 píše:vstrikovani :)

a zapalování a ostatní čidla tu hlídaná tedy nejsou? protože žádná jiná kontrolka kromě bat. oleje tam není

-- 29. 1. 2014 20:00 --

a co ta řj nevíte někdo nedá se zjistit jestli je funkční aniž buch musel rovnou koupit jinou?
koníčkář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ol-da 29. 1. 2014 19:08

Kontrolka motoru podle mě slouží jen jako hlášení , že je něco v nepořádku někde kolem motoru (zapalování, vstřikování, emise), případně aktivace nouzového režimu motoru.
Podle mě není žádná možnost jak doma zjistit závadu řídící jednotky.
Zkusil bych, jestli svíčky při startování házejí jiskru (tím ověříš funkčnost zapalovacího okruhu, tedy i cívek).
A jestli po startování je vymontovaná svíčka mokrá od benoše, nebo aspoň benošem cítit (tím ověříš aspoň částečnou funkčnost vstřikování). A vlastně u jednobodu by mělo být vidět, že to vstřikuje, jestli je k tomu přístup... Aha, už čtu, že vtřikování funguje, že to vstřikuje.
Takže bude problém asi v zapalování, ověř ty svíčky, jestli to hází jiskru.

Je trochu divný, že to jednoho dne ráno prostě nechytlo. Který den to bylo, už mrzlo?
Zkus to nastartovat s odpojeným čidlem teploty.
Ol-da

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 19:24

jj bylo to teď v pondělí, a který čidlo odpojit co jsem hledal jsou tam dvě na vodu. svíčka jsou suché jiskru zkusím zítra jsem tu sám a zítra příjde známý. takže kdyby byla chyba v řj tak to asi nepoznám pokud neseženu jinou popř půjčím se stejnýho auta? Kdybych si ji půjčil stáčí tam jen šoupnou nebo se to musí nějak aktivovat?
koníčkář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ol-da 29. 1. 2014 20:00

:-) Já bych to zkusil roztáhnout
Že by jen tak něco odešlo je nepravděpodobný (a už vůbec řídící jednotka).
Mohla být voda v benoši, nebo čidla teplot nedávají správné údaje, ale nejspíš je jen slabá baterka.
Ol-da

Odeslat příspěvekod Filo0 29. 1. 2014 20:03

Skús strieknuť do sania štartovací sprej a točiť to, ak to hádže iskru pod tlakom, tak sa to na chvíľu ''rozbehne'' /bude to poskakovať ale pôjde to pár otočení/
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 20:10

Ol-da píše::-) Já bych to zkusil roztáhnout
Že by jen tak něco odešlo je nepravděpodobný (a už vůbec řídící jednotka).
Mohla být voda v benoši, nebo čidla teplot nedávají správné údaje, ale nejspíš je jen slabá baterka.

baterka je týden stará ještě se brala s více Ah

-- 29. 1. 2014 21:10 --

Filo0 píše:Skús strieknuť do sania štartovací sprej a točiť to, ak to hádže iskru pod tlakom, tak sa to na chvíľu ''rozbehne'' /bude to poskakovať ale pôjde to pár otočení/

a pak by to bylo co? špatná dávka?
koníčkář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ol-da 29. 1. 2014 20:16

To, že je baterka týden stará, neznamená vůbec nic. Ty víš jak dlouho ležela v prodejně?
Ol-da

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 20:33

já beru tady u nás v autodílech pač tam mám slevy a snad jako jediní ti nalijí elektrolit při prodeji takže opravdu mám novou :)
koníčkář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ol-da 29. 1. 2014 20:37

Dobrá, dobrá, ale i tak bych si třeba půjčil startovací kabely, přijel druhým autem a zkusil nastartovat. Je to jednoduchá zkouška.
Ol-da

Odeslat příspěvekod Filo0 29. 1. 2014 20:45

Aj to, ak nepomôže tak ešte skúsiť do toho ten sprej a uvidíš, že čo a ako.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koníčkář 29. 1. 2014 21:13

Ol-da píše:Dobrá, dobrá, ale i tak bych si třeba půjčil startovací kabely, přijel druhým autem a zkusil nastartovat. Je to jednoduchá zkouška.

ok zítra zkusím a dám vědět

-- 29. 1. 2014 22:14 --

Filo0 píše:Aj to, ak nepomôže tak ešte skúsiť do toho ten sprej a uvidíš, že čo a ako.

i to zkusím a ty cívky dají se změřit i jinak než ohmama? že by třeba dávali málo tím pádem slabá jiskra?
koníčkář
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků