Alfisti - pro místní majitele a skoro majitele

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 1. 2019 21:52

To sem.uz asi napsal..., Stejně jako to co mi vadilo. Auto bylo psané jako první majitel, 100t. Km... Nečekal sem to, že to tak bude, ale že se tomu bude aspoň blížit... A fotky vypadají pěkně. Ono zase u nás 100t za 15 let staré italské rozežrané auto není málo. Neznalec to nekoupí a znalec si to rozmyslí...
Kdyby na tom byly jen doskrabane ty kola a sem tam parkovací lišej, to by mi nevadilo.
Prostě koupit 15 let staré auto a hned do toho narvat min. 50 mi prostě rozumné za hračku teď nepřišlo. Ale nedělám si iluze, že by tyhle auta šly dolů. Asi ten co to koupí na tom zásadně neproděla... Ale je to prostě už jak se říká projekt.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 1. 2019 00:50

Vzhledem k cenám Bussa si i tohle najde kupce. (schopnej člověk něco ukecá, ale ne tak moc)

A 50 po koupi je u takový Alfy výsměch. Slušnej kus za 50 uděláš top kusem, kde hrozí "jen" pár věcí.

Když jsem koupil 1.6 77kW za 15 tisíc, tak byl první servis přes třicet a to se dělaly jen horní ramena a rozvody. (vzal jsem mega levný auto, protože každej servis *****á a sockuje, když stojí víc jak auto a radši to nechal na sebe. Všichni co prodávaji investujou hlavně do leštěnky...)
Rozvody jsou samy o sobě drahý. K tomu všechny pumpy a tak v kvalitě. A jde to do piči. Jsou to drahý auta. S drahym servisem. To že klesne pořizovačka neznamená, že je Alfa pro každýho. U Alfy to navíc platí o to víc, že s levnejma dílama se sere...
Podle mě za to Alfa stojí. Ale neni to pro každýho.
Busso je v něčem levnější než TS. Ale v něčem dražší. Takže 50 po koupi dáš vždycky, když nedáš čtvrt míče a chceš jistotu.
A tohle auto, hlavně s vzácnou 3.2 jedeš koupit za nějakym důvodem. Chtít hezký auto a veškerej spotřebák ok, tak necháš kilo po koupi. Zase to auto najede sto tisíc bez zásahu pak. Ale bez investice v začátku to bude kasička vždycky, když škrtíš při koupi...


Jako Wolffe, bokem všemu, už si koupi Alfy propás. Dřív šlo koupit DODO auto za 30 a s investicí 100 dobrý. Dneska 200 nestačí.

Kdybych chtěl vstoupit do 3.2 světa v budgetu, vezmu to černý GTA na prodej. Jo, má duplex a kola z Ferrari. Od exáče, ale poslední majitel a servis to dal do kupy a je za cajk prachy.
Moje srdce bije ještě pro jiný auto, ale to je ještě dražší a neni ofiko na prodej.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2019 01:01

Nekřesťanská otázka: swapnout papíry s bussem ze zbořenky do obyč je moc ojeb?
anonymni

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 1. 2019 01:08

Nevim. Já papíry nikdy neřešil s ničim. Motor se přerazil.
Kdo to chce na zhodnocení a tak, tak do toho nepude.
A Busso samo o sebě je spíš to dražší z auta. Nějak nevim, co kam chceš swapovat bez papíru. Žádná varianta mi nevychází dobře.


Jestli prodam auto někomu na závody, budu koukat po lehlym třílitru pro sebe. Vim o člověku, co má dva třílitry funglovky. (muj dvoulitr byl taky funglovka když jsem ho bral, tunil a montoval), ty nepustí, ale má i 2.5. Tak bych fungl 2.5 nechal dát místo třílitru. Cenově krása, výkon bude stejnej a měl bych do konce života víkendovku. (ale nezhodnotitelnou díky tomu)
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2019 01:18

Já alfu nechci, jen mě to proběhlo hlavou.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 1. 2019 01:25

No, nechtěj. Ty bys schopnýho mechanika nenašel. Ten co znam by tě poslal do píči. :D

Jen jsem uplně nepochopil, co bys za co swapoval. Tak jsem se rozvinul. Mam alko náladu, kdy dávam dobrý rady.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2019 01:38

No já mám alfistů v okolí dost, všichni jdou min jednou do měsíce s něčím v servisu, z toho plyne že alfu dělat jedině sám v garáži/před panelákem :D

Busso a doklady ze zbořený do zdravý kastle bez dokladů a bez motoru.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 1. 2019 01:47

To jde legálně v klidu.

Hale, to nejsou Alfisti, ale kokoti.

Sice v jedný mam hodně přes čtvrt a v druhý přes kilo, ale neni to tak pravidelný.
Obě byly vraky a jsou z toho auta. Jednu vozim po závodech. Zátěž taková, kde funglovky hází chyby počítačů, odchází brzdy atd...
Na 156 teď dělam jen upgrady, co se nestihly, pravidelnej servis (olej skoro furt v závodnim režimu) a když něco zkurvim. Jinak drží a drží. S tim autem bych objel svět klidně. Akorát bych už na slovensku zůstal na břiše...
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 1. 2019 08:11

Jako úplně nechápu, jak dneska někdo dokáže vytvořit takový fotky, to snad skoro ani nejde, pokud nefotí selfie kamerou v nějakym lowendu https://auto.bazos.cz/inzerat/98920885/ ... 6-2005.php
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 16. 1. 2019 08:16

No ty by ses mohl dohodnout s Dudou (Slany), já s ním byl až na drobnosti vždy spokojený, kdybys měl zajímavý auto, určitě by to nějak šlo. U něj umí opravovat...

Pajjoune, jasné všechno co píšeš je pravda...

Jinak já těch 50 napsal jen na estetiku vnějšku..., protože si prostě myslím, že taková hračka má být i pěkná na pohled, a tam by to fakt zahučelo. Pod sukně sem se tomu autu už ani moc nedíval.

Hodně těch aut má zoxidovaný motor a to ani Bussu nesluší, to bych nechtěl, nevím do jaké míry se dá i tohle řešit.

Proto sem psal, že se i toto auto prodá, ale je to už prostě "projekt". Pro někoho, kdo na to má čas je to super. Já mám jen ty peníze (i když i tady v tomto případě všeho s mírou), čas míň..., ten nemám teď skoro vůbec.

Takže, kdyby to auto bylo z venku hezký, dalo by se pro mne vzít, věci jako podvozek a podobně by se daly dodělat postupně, ale s tím zevnějškem by zahučelo dost peněz... Díval sem se třeba jen na ty Xenony a v ofiko prodeji nejsou a na automedik od 6000 tis. za kus (a to nevíš jestli nejsou ve stejném stavu), jinak nový tuším 12500 kus. A třeba opravdu ani na autokelly nemají na 3,2 výfuk...

Jo kdysi tady měli pěkné GT taky..., myslím, že jsme o něm tady i psali, ale bylo buchlé na předek (dle měřáku laku)... a taky se prodalo...

-- 16. 1. 2019 08:17 --

MV_cz píše:Jako úplně nechápu, jak dneska někdo dokáže vytvořit takový fotky, to snad skoro ani nejde, pokud nefotí selfie kamerou v nějakym lowendu https://auto.bazos.cz/inzerat/98920885/ ... 6-2005.php

Ta bude nejspíš ještě v horším stavu než je tady ta v Brně..., když to musel fotit něčím jako je 30 letá Nokie...
:mrgreen:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 1. 2019 08:24

No přemýšlel jsem o tom už dávno, busso ve 166 sice asi moc smyslu nedává, ale tak já to bral tak, že tenhle model už by nemusel tak moc hnít, nebo teda používal bych to i jako moje daily, což je občasný ale celoroční provoz :D Z TSka bych měl ve 166 větší strach, naftu nechci, u 159ky je to s výběrem ještě horší a pak se zase oslím můstkem dostávám k tomu koupit giulii v benzínu a hotovo.

Ta 166 za dvě kila s automatem se mi líbí už právě proto, že to není manuál, ale automat ve 166 nebude žádná hitparáda a ohledně dílů spíš než ceny bych se asi taky bál dostupnosti. Servis ve Slaném neznám, dík za tip, tys tam jezdil?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 1. 2019 08:37

maincoonsback :
Pajjoune, jasné všechno co píšeš je pravda...


Je to tak. Hezky rozpracoval tezi, že za kilo nelze očekávat leštěnku. Tolik k konkrétnímu případu.

A obecně, ono jde občas udělat super kauf, když se majitel potřebuje dotyčný věci rychle zbavit, je třeba ochoten jít hodně pod cenu. Ale takový auto člověk nekoupí v bazaru, protože není blbec bazarník, když něco takovýho vykoupí, nepřihodí svoje obvyklý procento, ale vystaví za cenu tržní.

Jít se do bazaru podívat na auto za kilo, najít auto za kilo a zklamaně vypisovat, že to není auto za dvě kila je takový roztomilý.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 18. 1. 2019 18:11

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 18. 1. 2019 18:37

Slušné
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 1. 2019 19:03

Pořád ale drahé.. ale tak už to dnes je...

-- 18. 1. 2019 19:07 --

1,24 mil ve výbavě Super v benzínu...
To je boj.

Za 660 je Mazda CX5...

:-)

Sem zrovna dneska zahlidl...
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků