Alfisti - pro místní majitele a skoro majitele

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 3. 2019 13:21

aaale ale ale
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 3. 2019 13:28

no co no, ACC long 8-D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 3. 2019 13:28

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 3. 2019 19:43

Obrázek
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 19. 3. 2019 19:44

:D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 3. 2019 20:02

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 3. 2019 20:03

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 19. 3. 2019 20:21

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 3. 2019 01:09

Dneska jsem venčil 147.
Po dlouhý době. 156 je v garáži a 147 jezdí ségra. Já se teď do Alfy moc nedostanu.

A to auto to furt má. :love:
Jel jsem po šit okresce, předemnou Octa, zamnou náhodná 156. Octa uhnula, tak jsme se se 156 trochu projeli. :D Původně jsem chtěl jet tam, co ta Octa. Ale nedalo mi to...
Holt Alfy. S Rapidem bych si 15 km jen tak pro ***** nezajel. Teda možná jo. Kdyby předemnou jela nahá mladá cyklistka. S Alfou mi na to stačilo auto.
Jak je celej podvozek měněnej. Všechno v kvalitě, pružiny nižší Eibach.. Hezky to jede. A krásnej pocit, že se to v zatáčce valí po zimní gumě ven a krásně se to dá řídit, kde se chytne. Oproti Rapidu, kde se pere pocit z převrhnutí s pocitem neřiditelnosti, je to příjemnej návrat ke kořenum. To teda neni kritika Rapida, ty pocity mam i jinde. Navíc, když je to podpořený elektronikou a nečitelností... (a reálná rychlost neni zásadně odlišná) Spíš povzdech na dobu. (dělaji se i dobrý auta, ale za úplně jiný prachy)

První km pro mě ta Alfa byla taková tuhá. Ne že bych měl problémy, ale nebylo to snový soužití. Ale po pár km/ minutách si to sedlo a pak mi zase Rapid přišel extrémně měkkej. :D
Jako dobře se zvyká na dnešní infotainment a tak, ale tyhle tužší a řidičský prvky mi jsou bližší. Teď nemyslim nějakou zásadní zvykatelnost, že by s tim nešlo jet. Spolujezdec by nepoznal ani ***** od prvního metru, ale jde o ten pocit sžití. Kdy se to stane součástí řidiče.

Jen jediná věc byla zlo. Motor. Myslim, že 88kW bych miloval s variátorem, ale ta obyč atmo 77kW je čim dál tim pomalejší. :D Dá se s tim žít, ale je to fakt nouze. Jediný co na tom miluju jsou meziplyny. Hezky pod brzdou a díky laďáku je to i slyšet, to je krásný, skvěle mi to u tohohle auta trefuje, ale pod plynem je to zmar... Měl jsem jít do dvoulitru tehdy. Byl za stejný prychy, ségra by to nepoznala a s tim nájezdem by možná taky ještě nebyl potkanej. :D


https://www.dropbox.com/s/f0aenss9alaw1 ... 8.JPG?dl=0

-- 24. 3. 2019 01:35 --

Bych si měl Alfu jednou za čas pronajmout, ne vlastnit. Udělal bych nejlíp. Ušetřil bych spoustu peněz, pocity by byly stejný a taky bych s tim jel dvakrát do roka. :D
Hlavně že mam dvě prakticky. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 3. 2019 06:43

nj :-S :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 3. 2019 07:47

Ne všechna auta jsou taková jak píšeš. Škodovka v tom zřejmě hraje první housle.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 3. 2019 09:16

Kdybych to tam nepsal, že to neplatí pro všechny. :D


A je to takový hezky komunitní. Ten druhej se hned ptal na fb. S kým se potkal. :D
Trošku diagnóza ty Alfy, ale je to hezký.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 3. 2019 09:25

Já se komunitě vyhýbám. Stejně jako v každém jiném "značkovém" klubu je tam spousta dementů.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 3. 2019 09:38

Já o beru jako přidanou hodnotu. :D

Navíc týpek psal, že mu to jts jelo pomalejš, takže ego ++ pro mě. :D
(ono jelo rychlejš, na rovince)
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 3. 2019 09:54

Arnie J píše:Ne všechna auta jsou taková jak píšeš. Škodovka v tom zřejmě hraje první housle.

To je trochu příkré hodnocení. Co francouzi, korejci, půlka italů, japonců?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků