Koncern Fiat - novinky, aktuality

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 12:28

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 5. 2019 12:39

Punto chybí citelně a Panda už měla mít pořádný facelift, na druhou stranu nabídka Tipa už pokrývá celou škálu potřeb, krom automatu v benzínu. Toho je škoda. Jinak 500, 500L, 500X, 124...
S Renckem si to nějak nedovedu představit, ti mají jak motory, tak všechno ostatní na *****.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2019 12:47

maincoonsback píše:No nemyslím si, že to co píšete je pravda...
Kdyby se jim nedařilo, tak neprodají 4,5 mega aut ročně. Na většině modelů něco trží, jsou automobilky co jich prodají víc, ale netrží nic.

Celý problém je jen v tom, že je potřeba na to pohlížet jako na koncern, ne na jednotlivé značky. Je fakt, že já bych si u Fiatu dnes snad koupil 500X (kdo má auto modernější a novější v tomto segmentu??? nikdo...) a 124... a 5OO do města..., což je paradoxně víc, než může nabídnou leckdo jiný...

Ale na salonu máš pak Jeep, Alfu... a nevypadá to tak strašně...

O Alfě a Jeepu teď vážně uvažuji a pokud to neposerou obchodním přístupem tak to třeba klapne... Fakt je ale ten, že jsou drazí (i když u AR skladový ceny jsou teď příjemný...).

V zásadě sem se díval, že Superb 1,8 TSI ve výbavě Style stojí ve skladovce tolik co Giulia 200 k ve výbavě Super... To prostě není zlé...

Pláče se špatně a k tomu na špatném hrobě... Chce to jen vytáhnout paty...

Mimoto, v dnešní přelomové době (a ona přelomová je), je jen dobře, že Fiat nenapumpoval prachy do nových aut, který by za 2 roky musely beztak skončit...

U takové Hondy je u nás co se portfolia aut týká daleko, daleko smutnější pohled.

Všichni teď poměrně dost zastarávají..., nikdo se do uvádění nových aut a motorů nehrne (když už tak facelifty)... A mimochodem Fiat s novými motory přišel..., tak to (světluška), tak nevím co je za problém... (já teda vím o jediném problému a tím je cena, protože ceníkové ceny jsou otřesné).

Co bych já osobně teď Fiatu vytkl je opravdu PUNTO, už i PANDA mohla být nová a mohl být ready nástupce Freemontu (i kdyby to měla být levnější verze Compassu, případně Cherokee, třebas i bez 4x4), a obecně bych rád viděl lepší ceny u AR a JEEPu). Jinak je to asi O.K. Ty auta co mají jsou fajn.


Trzi kazdy kdo neco proda. Proto se to jmenuje trzba

Sup s 1,8 stoji cenikove co alfa po slevaxg vseho druhu a je to skladovls. Takzerealne o 20% drazsi
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 5. 2019 12:48

maincoonsback píše:já bych si u Fiatu dnes snad koupil 500X (kdo má auto modernější a novější v tomto segmentu??? nikdo...)

jseš si opravdu jistej, že nikdo nemá novější SUV na bázi nižší střední od 2014? Já se jen ptám, protože se jima nezabývám, ale podle toho, jak všude furt blijou recenze nových a nových SUV, se mi to zdá poněkud divné.

maincoonsback píše:Ale na salonu máš pak Jeep, Alfu... a nevypadá to tak strašně...

O Alfě a Jeepu teď vážně uvažuji a pokud to neposerou obchodním přístupem tak to třeba klapne... Fakt je ale ten, že jsou drazí (i když u AR skladový ceny jsou teď příjemný...).

Vypadá nevypadá strašně, to je otázka - giulia vypadá hezky, a málem jsem jetou skladovku vzal (za <700 to smysl dá, za mega+ už je to horší), jen když tam pak jsou drobnosti, jakože to není liftback, ale jen sedan (já vím, není to stěhovák), ale doprkýnka i blbej hatchback by byl použitelnější. To už pak jedině stelvio a to se zase obloukem dostávám tam, že SUV nechci. Motory jsou dobrý, náhon na zadek a všechno - cena je taková jaká je. Mito/Giulietta furt bez nástupců.

Takže ano, když si odmyslím značky, tak se postaví jakžtakž ucelená řada automobilů. Pokud se tam někdo vejde a když chci třeba rychlej moderně vybavenej hatchback, tak si nevyberu.


maincoonsback píše:Mimoto, v dnešní přelomové době (a ona přelomová je), je jen dobře, že Fiat nenapumpoval prachy do nových aut, který by za 2 roky musely beztak skončit...

Tady souhlas ve smyslu, že radši budou přeprodávat Tesly, než se snažit zapojit se do pokusu o ovládnutí světa elektromobily.

maincoonsback píše:Všichni teď poměrně dost zastarávají..., nikdo se do uvádění nových aut a motorů nehrne (když už tak facelifty)... A mimochodem Fiat s novými motory přišel..., tak to (světluška), tak nevím co je za problém... (já teda vím o jediném problému a tím je cena, protože ceníkové ceny jsou otřesné).

To taky nevím, kde je problém, že ty motory nikam nemontují :hm Proč je pak vůbec vyvíjeli, když je nechtěj nikam dát, špatnej poměr nákladovosti/ziskovosti? Nebo prostě jen to, že jsou to všechno fakt starý modely aut a nemá cenu tam rvát nový motory? Však starej t-jet ještě jeden refresh EURO6 dá...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 5. 2019 15:31

Goes, možná máš pravdu.
Já nestudoval ceníky. Vím, že se dá Julie za cca 800 t s daní. Dal sem filtrovat benzínové superby, 2019, nové skladový a nic než style s 1,8 TSI to nevyplivlo, případně 4x4 s 1,4 tsi....

Takže jako tak. Mne se Superb líbí, už když sem kupoval Čivavu sem o tom uvažoval, a prostě pro mne je to alternativa k Julii. A to auto prostě enjak zásadně levnější prostě není. Jako kdyby to na mne vyplivlo něco s 2,0 TSI, 4x4 /hypoteticky, ani nevím jestli to existuje/, pak jako řeknu jo... Tohle.je něco navíc.

Takhle to pro mne je srovnání dvou výborných aut, kdy jedno je vybavenější a prostornější, druhé je lepší v technice, líp jede, jede, je hezčí, ale ve vnitr prtaveee a pravděpodobně s monstrózní ztrátou ceny /i když to nemusí být ve finále pravda, když jde o vymírající druh/.

-- 27. 5. 2019 15:34 --

Jinak Stelvio vzhledem k rodině by bylo pro mne ideální auto, ale i dkyz by na něj bylo, tak už je za cenu kterou dávat ze soukromých peněz prostě nehodlám. To prostě nemám jak vyargumentovat. Sám před sebou. To už prostě mám tu alternativu compass + juilia.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 16:08

2.0TSI 4x4 za 800 tyšic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sme še pobavili. :D

To bys musel hodně přitlačit.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 5. 2019 16:13

No nevím. Reálne jo. Ale kdyby to tak bylo tak by to pro měn bylo ve srovnání s Julii zajímavé . Zase žádný zázrak to není. Ale taková kombinace by mne asi přesvědčila...

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 16:19

To by si musel vytlačit tak o 400tis. víc.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 5. 2019 16:20

No... A za to je Stelvio.... A sme doma...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 5. 2019 06:14

Přesně, za to můžeš vzít kodiaka :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 5. 2019 07:02

Tvl, wolffe, to je zase snůška hovadin
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 5. 2019 07:18

MV_cz píše:Přesně, za to můžeš vzít kodiaka :D

:D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 5. 2019 10:10

to fakt nehrozí. Takovou nepovedenou obludu bych fakt nekoupil. Škodovce se povedl Superb... to ano, jinak je to katastrofa.

-- 28. 5. 2019 11:23 --

dělám si srandu...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 28. 5. 2019 11:17

Arnie J píše:Tvl, wolffe, to je zase snůška hovadin

Výjimečně.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 5. 2019 08:08

https://www.autorevue.cz/francouzska-vl ... sou-penize

Nejsem si jistej, že experiment sloučení flákajících se italů a demonstrujících francouzů přinese nějakou efektivitu a úsporu míst, to spíš ve stylu po česku přibude centrála, která zaměstná dalších pár tisíc lidí...

Mezi dalšími požadavky francouzského ministra je také například to, aby nebyly uzavírány žádné továrny Renaultu ve Francii a záruka toho, že nová společnost bude usilovat o pozici lídra trhu vývoje elektrických baterií.

:oboze boha jeho, oni si nedaj pokoj.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků