Suzuki SX4 - ake mate skusenosti

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod iv@n 2. 4. 2008 13:58

Marcelino píše:kedze ma manzelka naucila lyzovat, a mne sa tento sport napokon celkom zapacil, tak tiez uvazujeme, ze predame Swifta a kupime SX4 1,6 4x4 :idea: :hm

čo má SX4 s lyžami?, ja som zvládal dôjsť ku zjazdovne aj na fabči :)
ako si spokojný so svišťom? manželke zháňam malé auto a swift je vo výbere tiež.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelino 2. 4. 2008 14:52

iv@n píše:
Marcelino píše:kedze ma manzelka naucila lyzovat, a mne sa tento sport napokon celkom zapacil, tak tiez uvazujeme, ze predame Swifta a kupime SX4 1,6 4x4 :idea: :hm

čo má SX4 s lyžami?, ja som zvládal dôjsť ku zjazdovne aj na fabči :)
ako si spokojný so svišťom? manželke zháňam malé auto a swift je vo výbere tiež.o/quote]
no doteraz aj ja vpohode, ale posledny "vystup" na Martinske Hole bol fakt adrenalin :o ... lanovka zo zachytneho parkoviska uz rok nefunguje, novu este nedokoncili, takze treba vyjst hore k vlekom autom po paradne klukatej, ale hlavne neudrziavanej cesticke :roll:

pozri sem: http://moje.auto.cz/Marcelino/swifto.html - ja som spokojny, moje poziadavky auto splnuje, bohuzial najdu sa aj problemove kusy - vid. napr. diskusie na http://www.suzukiswift.sk/forum/index.php

ale ak by som vyberal teraz auto pre manzelku, tak asi to naj, co sa da momentalne kupit je nova Mazda2 - spickova bezpecnost, pekny dizajn, a vyborne zladeny k autu uz zakladny motor 1.3... len ta cena je v porovnani s porovnatelne vybavenym a vykonnym Swiftom vysoka... :hm
Marcelino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kimi-ice,man 3. 4. 2008 14:58

prisla jar som nahodil elektrony DezentM 7x16 ET40.Po prezuti vsetko poriadku nikde nic nesucha...pri normalnej jazde stale ok.Len pri cuvani pri plnom otocenom volante sa o seba nieco trie...ale nie stale len obcas.Pri toceni kolesa ako keby o nieco sa trelo.Vobec neviem v com je poblem.
kimi-ice,man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kimi-ice,man 3. 4. 2008 15:13

DEZENT M 7x16 5x114.3 ET 40 su tieto elektrony vhodne na sx4?
kimi-ice,man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andree 4. 4. 2008 08:27

kimi-ice,man píše:DEZENT M 7x16 5x114.3 ET 40 su tieto elektrony vhodne na sx4?

Nejsou. Na SX4 muzou pouze 6Jx15' ET50 a 6Jx16' ET50. Asi ti to drhne o pruzinu.
andree
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iv@n 8. 4. 2008 10:24

Marcelino píše:ale ak by som vyberal teraz auto pre manzelku, tak asi to naj, co sa da momentalne kupit je nova Mazda2 - spickova bezpecnost, pekny dizajn, a vyborne zladeny k autu uz zakladny motor 1.3... len ta cena je v porovnani s porovnatelne vybavenym a vykonnym Swiftom vysoka... :hm

vozil som sa aj na mazde2, celkom pekné autíčko, len mne osobne vadila radiaca páka v interiéri, stále som tam búchal pravou nohou a to nie som zrovna 100kg človek.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelino 8. 4. 2008 13:27

iv@n píše:...vozil som sa aj na mazde2, celkom pekné autíčko, len mne osobne vadila radiaca páka v interiéri, stále som tam búchal pravou nohou a to nie som zrovna 100kg človek.
ale ved si napisal, ze hladas auto pre manzelku a nie pre seba ;-)
Marcelino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod andree 12. 4. 2008 10:44

Tak jsem byl po 15000km na prvni servisni prohlidce u Autobond na Praze 4 na Chodove a nikdy vice! Celkem stala 4406 Kc, pricemz jenom za praci (vymena oleje, kdy jeste nalili vice oleje nez je maximalni pripustna vyska jeho hladiny) si rekli 1600Kc, coz mi prijde naprosto nehorazne, stejne jako to, ze mi vymenili me uchyty SPZ za jejich s jejich logem (somozrejme si je take nauctovali). Muze nekdo doporucit jiny servis? Nejlepe v Praze.
andree
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod caprighia 12. 4. 2008 11:57

Můžu akorát jeden nedoporučit - na Pankráci za Bauhausem, amatéři neskuteční. Kolega tam dopadl podobně jako ty na Chodově. Naši SX4 zajedu odservisovat tam, kde jsme ji koupili, kus před Mnichov, vyjde to na stejně a rodičovstvo si aspoň udělá výlet.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 7. 3. 2009 20:40

Dufam ze to nebude double post co asi bude ale aj tak... Chceme kupit SX4 urban a za 380tisic su na vyber 2 modely:
1.5 Freeze alebo 1.6 DDiS GLX ABS AC Urban Line ... cize benzin vs diesel...
co sa podla vas vyplati viac? jazdit sa bude mesto v pomere 70:30...dialnice vobec...
ma to byt hlavne rodinne auto cize sem tam sa tam bude musiet poskladat 5 ludi... rocne sa nenajazdi viac ako 10-15000 km. diesel je mozne zohnat na ukrajine za trosku nizsiu cenu. co sa viac vyplati? ma benzin vyssie servisne naklady ako diesel??

dakujem
ciapka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 7. 3. 2009 23:40

u moderneho motora Common rail by som urcite nesetril na nafte z ukrajiny. Uz aj ta nasa je dost biedna. A do mesta skor benzin, aj pri tom najazde. Aj ked teraz ma Suzuki snad pomaly lepsiu cenu na diesel nie? ale vybavu ma lepsiu Freeze.
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ciapka 8. 3. 2009 14:13

ved prave to. cena Freezu je 12899e a cena naftaku je 12580e ... + naftak ma mensiu spotrebu, ale nema napr elektrony z toho co som vycital, vyhrievane sedadla(co az tak nevadi) a ma o 10 koni menej ako freeze. Ale otec(hlavny kupujuci) hovori ze motor diesla vydrzi dlhsie nez benzin a ze je menej kazovy. Ja sa v tom az tak nevyznam.
ciapka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 8. 3. 2009 15:08

Ano, ale to plati na stare diesle bez turba a priameho vstrekovania. U novych tieto nove technologie prinasaju kopec optencialnych problemo. Dnes je benzin urcite soplahlivejsi. A najma japonske benziny su super. Diesel v SX4 je Fiat.
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 8. 3. 2009 16:39

Zrovna ten GM/Fiat diesel patří k tomu lepšímu/spolehlivějšímu. Ovšem při tom nájezdu bych o něm moc neuvažoval, krátké jízdy to se neohřeje a blbě topí, rozdíl v PHM nula nula nic, zato 4x2 je o ničem. SX4 je zajímavá jako 4x4 a je to znát i na jízdě, je i vyšší.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 9. 3. 2009 11:33

Marcelino píše:
iv@n píše:...vozil som sa aj na mazde2, celkom pekné autíčko, len mne osobne vadila radiaca páka v interiéri, stále som tam búchal pravou nohou a to nie som zrovna 100kg človek.
ale ved si napisal, ze hladas auto pre manzelku a nie pre seba ;-)

heh som si to všimol až po roku :-) nakoniec to vyhral swift, ale to že je primárne pre manželku, neznamená že ho nešoférujem aj ja ;-)
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků