Suzuki SX4 - ake mate skusenosti

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Stanleyy 22. 10. 2006 16:29

Zdravim, ak je tu niekto, co ma tiez SX4 ako ja, rad by som si vymenil skusenosti s tym, ako ste s nim spokojni, ci je vsetko OK a hlavne ake pneu na neho kupit na zimu :-) Kedze je to novy voz, a este za sebou nema zimnu sezonu je to dost tazke sa spravne rozhodnut. Co sa mna tyka, okrem rezonujucej skrinky spolujazdca a jedneho problemu so sedackou vyzera byt vsetko OK.
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 22. 10. 2006 16:48

No a jak se s tim jezdi? Se pochlub. To auto vypada jako dobra koupe.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ITTI 22. 10. 2006 16:59

NiceOne píše:No a jak se s tim jezdi? Se pochlub. To auto vypada jako dobra koupe.


Vypadá,ale jestli to odflinkli jako Swifta,tak raději ne.Dnes jsme se dcerou vedli polemiku,jestli Fabia nebo Swift.Ona byla pro Fabii,protože:
-menší spotřeba
-tišší,nic nedrnčí
-lepší brzdy
-lepší ergonomie
Sice dělá humanitní školu,v technice je samouk,ale musel jsem jí dát za pravdu.Odfrčela do Prahy Fabií a Swifta nechala mé ženě.Že ne-e,že jen jako nouzovka,když přijede domů,aby pošetřila svůj benzín(ekonomika).
Musím uznat,že má pravdu.
Já příště do domu Suzuki už také ne-e.Honda,Mazda, Toyota nebo Hyundai,pokud něco od šikmookých,ale Suzuki ne! 8)
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Stanleyy 22. 10. 2006 17:14

ITTI píše:
NiceOne píše:No a jak se s tim jezdi? Se pochlub. To auto vypada jako dobra koupe.


Vypadá,ale jestli to odflinkli jako Swifta,tak raději ne.Dnes jsme se dcerou vedli polemiku,jestli Fabia nebo Swift.Ona byla pro Fabii,protože:
-menší spotřeba
-tišší,nic nedrnčí
-lepší brzdy
-lepší ergonomie
Sice dělá humanitní školu,v technice je samouk,ale musel jsem jí dát za pravdu.Odfrčela do Prahy Fabií a Swifta nechala mé ženě.Že ne-e,že jen jako nouzovka,když přijede domů,aby pošetřila svůj benzín(ekonomika).
Musím uznat,že má pravdu.
Já příště do domu Suzuki už také ne-e.Honda,Mazda, Toyota nebo Hyundai,pokud něco od šikmookých,ale Suzuki ne! 8)n/quote]

Mozem porovnat Fabiu SDI 1.9, r.v. 2003 ( mnou najazdenych 38 000 km od leta do zimy 2005, firemne auto ) a Suzuki SX4 1.5 r.v.2006 ( 22000 km, od aprila do teraz ).
Fabia:
+ slusne spraveny interier, nic nedrnci
+ spotreba SDI motora
+ dobry podvozok
+ sedacky OK, tak isto ergonomia palubovky
- SDI diesel bol strasne lenivy a velmi hucal v kabine
- 3x odisla elektrika, 2x servo ( ale auto malo 120 000 km za 3 roky )
- odpaluje ziarovky v prednych svetlach, pocas pol roka som menil 4(!) krat
- tuctovy dizajn, ma ju "kazdy"
- kradne sa

SX4:
+ nadherny neokukany dizajn
+ motor je dobre odhlucneny, ozve sa len ked ho clovek viac vytoci
+ vyborny podvozok aj pneumatiky continental, auto sedi perfektne na ceste
+ brzdy DALEKO lepsie ako na Fabii ( ze su vzadu bubny absolutne nevadi )
+ slusny vykon motora 1.5 ( 100 koni ) a celkom prijemna spotreba ( 6.8 ale da sa aj menej )
+ perfektna ergonomia palubnej dosky
+ vysoka svetla vyska, + 4 cm oproti fabii
+ vyborny pomer cena/vybava ( len malo vozidiel ma za tu cenu 6 airbagov, autom. klimu, vyhrievane sedacky, elektrony, vsetky el. okna, spatne zrkadla atd. )
+ vyborne a kvalitne tovarenske spracovanie
- niekedy rezonuje skrinka spolujazdca ( asi len na mojom kuse, inde to vraj nerobi )
- mal som problem so sedackou, niekedy v zakrutach "cvakala"
Inak vsetko OK. Ak mam porovnat kvalitu vyroby Suzuki a Skody, je minimalne rovnaka, ak nie lepsia. Madarsky zavod si robi pracu dobre. Suzuki ma troska tvrdsie plasty v kabine, ktore sa mozu lahsie poskrabat. Inak je to vyborne auto, nekradne sa a stale sa najde plno ludi na parkovisku, co sa za nim otacaju a pytaju sa ze ako sa mi paci. Dokonca aj colnici na hran. prechode Sk/At :-)
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ITTI 22. 10. 2006 17:56

Stanleyy: Však jo, nic proti Suzuki nemám,ale Škoda obecně je kvalitnější a poctivěji udělána. Já srovnával dvě benzínová auta stejné třídy.
Jestli je design okoukaný nebo ne,to neřeším,sice design byl u Swifta asi jediné,co rozhodlo+výbava+cena+to,že se to ženě líbilo a líbí a že sedí trochu výš.
Ale s Fabií se jede lépe.

Krade se vše.Když je něčeho víc,asi se krade víc,než něco, co maďaři nejsou schopni ani dodat.
Obecně na mne Suzuki působí trošku nedotaženě,ale ženě to nevadí,dcera to odmítá řídit až na výjimky a já mám své auto.
Takže spokojenost.
Osobně SX4 moc nevěřím,podvozek použili ze Swifta a ten mohl být lepší.
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod wolff 22. 10. 2006 18:00

ITTI...Opět mě někdo zvedl ze židle... Bože co ty víš o autech jinýho, než co sis přečetl P.R. materiálech škody... Jdus e dívat na efka

Prispevek upraven. Zkuste se prosim verejne neurazet, osobni spory prosim reste pres SZ. Diky, Admin.
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whistler 22. 10. 2006 18:43

Znamy ho ma,parkrat som sa v nom viezol.Prve dojmy OK,podvozok dobry,riadenie dobre.Co ma vsak viac prekvapilo,boli neustale drobne problemy.Klimatizacia mu hned po kupe vobec nefungovala,nesiel kompresor.Po oprave,teda vymene mu uz ide,ale po zvyseni otaciek motora (prudsie pridavanie) ***** ako hajzel,zrejme niekde unika.Dalsi problem ma s otvaranim dveri tymi tlacitkami,obcas nevie otvorit vsetky dvere len vodicove,musi ovladacom,to iste kufor,obcas ho otvara pekne dlho.Inak je to vcelku dobre auto,nestazuje sa.Kupil ho nove
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanleyy 22. 10. 2006 18:58

ITTI píše:Stanleyy: Však jo, nic proti Suzuki nemám,ale Škoda obecně je kvalitnější a poctivěji udělána. Já srovnával dvě benzínová auta stejné třídy.
Jestli je design okoukaný nebo ne,to neřeším,sice design byl u Swifta asi jediné,co rozhodlo+výbava+cena+to,že se to ženě líbilo a líbí a že sedí trochu výš.
Ale s Fabií se jede lépe.

Krade se vše.Když je něčeho víc,asi se krade víc,než něco, co maďaři nejsou schopni ani dodat.
Obecně na mne Suzuki působí trošku nedotaženě,ale ženě to nevadí,dcera to odmítá řídit až na výjimky a já mám své auto.
Takže spokojenost.
Osobně SX4 moc nevěřím,podvozek použili ze Swifta a ten mohl být lepší.
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 22. 10. 2006 19:00

Stanleyy píše:Neviem odkial ste vzali, ze skoda je poctivejsie urobena..


ITTI zrejme vychazi z vlastnich zkusenosti, kdyz obe auta vlastni.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanleyy 22. 10. 2006 19:01

Whistler píše:Znamy ho ma,parkrat som sa v nom viezol.Prve dojmy OK,podvozok dobry,riadenie dobre.Co ma vsak viac prekvapilo,boli neustale drobne problemy.Klimatizacia mu hned po kupe vobec nefungovala,nesiel kompresor.Po oprave,teda vymene mu uz ide,ale po zvyseni otaciek motora (prudsie pridavanie) ***** ako hajzel,zrejme niekde unika.Dalsi problem ma s otvaranim dveri tymi tlacitkami,obcas nevie otvorit vsetky dvere len vodicove,musi ovladacom,to iste kufor,obcas ho otvara pekne dlho.Inak je to vcelku dobre auto,nestazuje sa.Kupil ho nove

Tak to sa teda velmi divim, co dostal predvyrobny testovaci kus? Ta klima chapem, ze mohla byt chyba, ale nic take ako zapach benzinu v kabine necitim, z tohoto pohladu je to uplne super. Otvaranie dveri - neviem co myslis, ja nemam bezklucove startovanie, kedze nemam 4x4. Otvara sa na tak, ze ked stlacis na ovladaci 1x, otvoris vodicove dvere, ak 2x otvoris aj ostatne.
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanleyy 22. 10. 2006 19:02

NiceOne píše:
Stanleyy píše:Neviem odkial ste vzali, ze skoda je poctivejsie urobena..


ITTI zrejme vychazi z vlastnich zkusenosti, kdyz obe auta vlastni.

ja tiez vychadzam z vlastnych skusenosti, na Fabii som koncom 2005 nabehal 32 000 km a na SX4 tento rok 22 000 km, celkom slusna sanca spolahlivo to porovnat :)
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whistler 22. 10. 2006 19:10

Stanleyy píše:Tak to sa teda velmi divim, co dostal predvyrobny testovaci kus? Ta klima chapem, ze mohla byt chyba, ale nic take ako zapach benzinu v kabine necitim, z tohoto pohladu je to uplne super. Otvaranie dveri - neviem co myslis, ja nemam bezklucove startovanie, kedze nemam 4x4. Otvara sa na tak, ze ked stlacis na ovladaci 1x, otvoris vodicove dvere, ak 2x otvoris aj ostatne.


No on ma prave to bezklucove startovanie,cize dvere otavara tlacitkom na klucke.Stava sa,ze otvori len vodicove,ked stlaci druhy krat,maju sa otvorit vsetky ostatne,co v jeho pripade sa stava skor nahodou.

Z klimy necitit benzin,ale jej napln.
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelino 23. 10. 2006 00:15

t otvaranie dvier nie je chyba ale "vlastnost" - a osobne si myslim, ze vcelku uzitocna - aspon ti nikto nemoze necakane otvorit dvere na druhej strane auta a uchmatnut nieco zo sedaciek... Podobne na semaforoch ti nikto nevlezie z druhej strany a ani do kufra, takze to Suzuki celkom schvalujem... 8)
Marcelino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Stanleyy 23. 10. 2006 05:57

ja si tiez myslim, ze je to super vec... hadam nikoho nemoze obtazovat stlacit tlacitko 2x :-)
Stanleyy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ITTI 23. 10. 2006 06:42

wolff píše:ITTI...Opět mě někdo zvedl ze židle... Bože co ty víš o autech jinýho, než co sis přečetl P.R. materiálech škody... Jdus e dívat na efka

Naposledy upravil ITTI dne 23. 10. 2006 06:54, celkově upraveno 1
ITTI
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků