EGR ventil

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod t.zbras 22. 8. 2006 09:31

K cemu je EGR ventil na benzinovem motoru a jak se projevuje kdyz je vadny? Diky T.
t.zbras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 22. 8. 2006 09:33

Prvni odkaz v guglu

"Funkce EGR ventilu je jednoduchá: Propojuje výfukové potrubí se sáním takovým způsobem, že část výfukových plynů se nasává do motoru zpět společně s filtrovaným vzduchem. Cílem je snížit emise výfukových plynů. Snaha jistě chvályhodná, ale po 200 tis. najetých kilometrech nemusí už být složení výfukových plynů ideální, a tak tím spíš dochází k zanesení EGR ventilu a následně i sání."

http://www.hondaclub.cz/default.asp?wha ... 820&s_id=1
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 22. 8. 2006 09:36

egr ventil, je zkratka od slova NEGR. dokud zije a funguje je vse ok jak se pohentento tak to nejede, cudi a dela kde jake brikule.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 8. 2006 09:43

Dufam ze zasa niekto, kto vidi v motore kopu zbytocnych veci, ktore treba odmontovat alebo zaslepit. Tiez jeden link (pre obraznost)

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6911&st=0

P.S.: este eni jeden tam neodpovedal o kolko sa zvysi teplota vyfukovych plynov
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 18. 1. 2017 14:57

Hoši kolik jste platili za výměnu EGR? (ideálně u 1,6 hdi) servisák po mě chce něco kolem 8 za repasovaný díl..nebo 11 za nový + nějaká práce - ta drahá není.. ale za ten díl se mi to zdá hodně..
Po netu jsou třeba za 5-7 tis. ale není nikde psáno jestli nové nebo repasované.

Ty ceny co říká jsem našel akorát na autokelly - takže asi je to tak, že mu rozdíl jde do kapsy co? Mě sere..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HanuIv 18. 1. 2017 15:20

Já měnil na Opelu Vectra C 1,9TDI EGR za zhruba 7000. Práce asi na 20 minut is projetím. Bohužel jsou v současnosti všechny ventily elektornické a dají se těžko vyčistit. Vyčištěný ventil sice funguje ale za nějakou dobu se zase zanese a je potřeba ho znovu pročistit.
Prostě, EGR je další způsob jak řidiče donutit aby buď kupoval nové auto každou chvíli, nebo jak mu znepříjemnit život... :(
Pravda je neměnná, může být napadena zlobou, ignorance se jí může vysmívat. Ale na konci tu stále je...
Winston Spencer Churchill, 1938
HanuIv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 18. 1. 2017 15:32

Nechal jsem ho odstavit. Asi 3tis. chtěli.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 1. 2017 15:34

jamaco píše:Hoši kolik jste platili za výměnu EGR? (ideálně u 1,6 hdi) servisák po mě chce něco kolem 8 za repasovaný díl..nebo 11 za nový + nějaká práce - ta drahá není.. ale za ten díl se mi to zdá hodně..
Po netu jsou třeba za 5-7 tis. ale není nikde psáno jestli nové nebo repasované.

Ty ceny co říká jsem našel akorát na autokelly - takže asi je to tak, že mu rozdíl jde do kapsy co? Mě sere..

tak si kup sám a ať ti ho servisák pouze namontuje anebo je to problém? Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod jamaco 18. 1. 2017 15:55

můj se podělal elektricky - ne mechanicky.. zaslepit prý nejde že to auto pozná.. Koupit sám je problém vím jen o jednom servise (praha) kde nemají problém s díly z eshopu.. a ty jsou vhodní tak na výměnu oleje no..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 1. 2017 17:17

D1.8T píše:Nechal jsem ho odstavit. Asi 3tis. chtěli.

taky jedna z možností
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 18. 1. 2017 17:58

některý auta to poznaj a je potřeba zasáhnout i do sw auta; jinak egr se zaslepují často, ale na diagnostice to jde poznat, a pokud splnej hrozbu, ze se na STK bude auto pripojovat diagnostiku (uz to maji delat ale nevim zda skutecne ano, protoze na emisich me nepustili dovnitr) tak ti realne hrozi ze uvidi napr. odmntovoani katalyzator nebo zaslapeny egr ci vykuchany DPfko a neprojdes
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 18. 1. 2017 19:16

No tak už je tam nový no.. Je to i znát na výkonu.. Jak byl před tím pořád otevřený tak to jelo hur.. Tak aspoň něco...
jamaco
Pozorovatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků