Mazda Skyactiv nafta v oleji

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 23. 3. 2018 10:36

Soudni znalec ti napise co mu reknes aby ti napsal, kde zijes pyco, resil si realne najkou situaci s soudem ohledne auto. Ja se s par soudnima znalcema, bohuzel, bavil, takze ma mdost prestavu o tom, jaka je v tomhle realita.

-- 23. 3. 2018 10:37 --

Co pises o zaruce si tahas z nosu nebo odkud? Je to jasne definovano v reklame apod. nez si auto koupis?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vose 23. 3. 2018 11:59

Řešil jsem x případů se soudním znalcem ohledně aut a byl jsem také u soudu vypovídat. V dnešní době ti soudní znalec nenapíše, co zrovna ty chceš. Protistrana si nechá udělat svůj posudek a ten kdo bude kecat, tak má průser. Osobně znám i soudního znalce, co šel za to, co psal lidem sedět.

A zrovna záruku jsem řešil také, proto jsem to napsal, tak jak to je. Slovo záruka v NOZ neexistuje, je tam odpovědnost za vady a ta je státem daná 24 měsíců a pouze v tomto období lze odstoupit od kupní smlouvy.
Panasonic TX-65GZ950E

Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 kW - už ne

Mazda 6 2,0 MZR-CD 103 kW GTA
Audi A6 Avant 3,0TDi 160kW
Vose
Nováček

Odeslat příspěvekod MirecBA 23. 3. 2018 12:10

Tak teda mal ci nemal okcak problem s pilinami? Zda sa akoby nie a chcel len vyuzit problem starsich kuskov aby nemusel castejsie menit nariedeny olej.
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 23. 3. 2018 12:24

Soudni znalec ti napise co chces a proti strane taky, takova je proste realita, co pises jsou lzi a pipirani reality.

-- 23. 3. 2018 12:24 --

jasny no, takze neznas NOZ, tvoje chyba, ze v reklame je napsano zaruka delsi, tvoje chyba, ze veris reklame a smlouve.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod okcak 23. 3. 2018 12:35

Trollům nevysvětlíš :-) A že jich tady je. A ještě k tomu má každý několik nicku. Když je někdo placený Mazdou, tak je zbytečný mu cokoliv vysvětlovat. To je to samé jako s měrkou o které jsi psal kraviny evlo. Čti tady článek ve SM jak to Mazda maskuje pomoci měrek s kritickou ryskou X. Auto si neříká o předčasnou výměnu oleje!!! Auto si říká o odtažení do servisu!!! Tak nepište kraviny Trollové.
http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... &start=150

§ 2114
https://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansk ... graf-2114/
okcak
Nováček

Odeslat příspěvekod Shr3k 23. 3. 2018 13:03

Trolovi to nevysvětlíš, i když vycáloval 55369,60:

Pokud žalobce argumentoval ust. § 2114 o.z., dle kterého určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší a poukazoval na ustanovení v garanční knížce (str. 11), ve které byla oproti VSP a Reklamačnímu řádu uvedena záruční doba takto: „záruka 36 měsíců nebo 100.000 km, rozhoduje však stav, který nastane dříve a/nebo 2 roky bez omezení počtu ujetých kilometrů“, nevyplývá z takového ujednání právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 36 měsíců, neboť následoval tento text „V režimu občanského zákoníku po uplynutí zákonné záruky jsou vyloučeny nároky vyplývající z § 622 odst. 2 občanského zákoníku, resp. po uplynutí doby odpovídající zákonné záruce podle občanského zákoníku zaniká právo požadovat dodání náhradního vozidla (výměnu vozidla), právo od smlouvy odstoupit a právo na uplatnění náhrady škody a jakýchkoli výdajů souvisejících s vadou vozidla.“
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 23. 3. 2018 13:12

Obrázek


Tento obrazek je sponzorovany Ing. Miroslavem Kalouskem.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 3. 2018 13:50

merkou?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod okcak 23. 3. 2018 14:09

Shr3k píše:Trolovi to nevysvětlíš, i když vycáloval 55369,60:

Pokud žalobce argumentoval ust. § 2114 o.z., dle kterého určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší a poukazoval na ustanovení v garanční knížce (str. 11), ve které byla oproti VSP a Reklamačnímu řádu uvedena záruční doba takto: „záruka 36 měsíců nebo 100.000 km, rozhoduje však stav, který nastane dříve a/nebo 2 roky bez omezení počtu ujetých kilometrů“, nevyplývá z takového ujednání právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 36 měsíců, neboť následoval tento text „V režimu občanského zákoníku po uplynutí zákonné záruky jsou vyloučeny nároky vyplývající z § 622 odst. 2 občanského zákoníku, resp. po uplynutí doby odpovídající zákonné záruce podle občanského zákoníku zaniká právo požadovat dodání náhradního vozidla (výměnu vozidla), právo od smlouvy odstoupit a právo na uplatnění náhrady škody a jakýchkoli výdajů souvisejících s vadou vozidla.“

Mě ani tolik nezajímá názor trolla ŠMEJA, a jeho přátel z nezávislého fóra ,,mazdaklan.cz,, který o tom problému píše už od roku 2012, kdy se tyto motory začali prodávat a který tvrdí, že si to auto koupil v r.2014 (nebo dostal za dobře odvedenou prací? Mazdou zpět vykoupenou popelnici) jako názor soudu. Už to že se Mazda ohání dvou letou zárukou je nemravné a co potom prodloužená záruka o dva roky za 9.990,Kč?
Naposledy upravil okcak dne 23. 3. 2018 14:33, celkově upraveno 2
okcak
Nováček

Odeslat příspěvekod .Jelen. 23. 3. 2018 14:18

Zajímalo by mě, když vyreklamuju vrácení vozu prodejci třeba po 23 měsících, jakou částku mi vrátí z kupní ceny. :hm
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 23. 3. 2018 14:40

okcak píše:Mě ani tolik nezajímá názor trolla ... jako názor soudu. Už to že se Mazda ohání dvou letou zárukou je nemravné a co potom prodloužená záruka o dva roky za 9.990,Kč?

:-D
Sice nevím, proč tomu vocasovi odpovídám (on si ten svůj rozsudek asi ještě vůbec nepřečetl), ale prodloužená záruka je připojištění CarGarantie, které jen kompletně vyřizují autorizované servisy a s ohledem na to, co za ni chtějí jinde, je 10 ještě fajn cena, protože pokrývá ojíždějící se díly jako je sestava turbodmychadel, vstřikovací čerpadlo, vstřiky, lambdy, váhu vzduchu atp. :oboze
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 3. 2018 15:07

Shr3k: máš odhad, čeho bych se tak mohl domoct co se týče té servisní akce na převodovku u mojí trojky? tj. jestli mi třeba odpustí cenu dílů, cenu práce, nebo ani *****, a kolik ta práce nebo díly stojí ... bych to chtěl asi nechat opravit, ať to můžu kdyžtak prodat a nevysvětlovat kupci, že to je normálka :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 23. 3. 2018 15:13

To netuším, kdes to kupoval? Asi bych zajel tam, kde ti říkali, že je to v pořádku a přitom měli v systému servisní informaci.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 3. 2018 15:19

Kupoval jsem to ve Fryštáku, ale servisoval jsem to v Jihlavě. Mám ovšem v plánu opruzovat spíše tady v Brně :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 23. 3. 2018 15:20

... a Arnie bude taky u soudu :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků