Mazda Skyactiv nafta v oleji

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hondamaník 20. 3. 2018 21:00

Pokud jsem to sledoval dobře, tak začal vyšilovat, až když ho vyfákli...
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 20. 3. 2018 21:06

istarix píše:Ze to nevedel on je mozna smutne, ale vicemene pochopitelne. Ale ze na to neprisel jeho pravnik, to je na nakopani.



to teda , nechapem to, pravnik si zarobil a okcak prisiel zbytocne o prachy
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Hondamaník 20. 3. 2018 21:07

Právník je neschopný, nebo *****, o tom žádná.
Hondamaník
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 20. 3. 2018 21:44

Hondamaník píše:Pokud jsem to sledoval dobře, tak začal vyšilovat, až když ho vyfákli...

Já jsem to pochopil opačně. Ale můžu se mýlit, sledoval jsem to jenom povrchně.

-- 20. 3. 2018 21:44 --

Hondamaník píše:Právník je neschopný, nebo *****, o tom žádná.

Nebo oboje.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 20. 3. 2018 22:19

Ja jsem zil v tom, ze prubezne reklamoval a dospelo to k pozadavku odstoupeni od smlouvy.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2018 23:13

Pierr3 píše:Otázka jenom je, jestli by se v Koncernu na kulanci nevyprdnuli, kdyby na ně okcak nastoupil svým debilním způsobem.
Jakym debilnim zpusobem? Ze to reklamoval a oni to neopravili?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 20. 3. 2018 23:14

Hnus. Není divu, že se leckomu chce věci řešit "po rusku", když tu soudy tohle podporují.
Zajímalo by mě, kolik tenhle přístup k problémům ušetří Mazdě peněz. Jestli ono to nebude nevýhodný i pro tu Mazdu ve výsledku, jen se to řeší takhle, protože prostě nezájem na nižších pozích a každá uspořená koruna se počítá, ať to stojí, co to stojí.

Každopádně Mazda dnes nic moc v kombinaci s tím katalyzátorem pod kobercem u spolujezdce. :D
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2018 23:14

Pyce, zas tu pisete GARAZ SRACKY, pravnik ho nemuze zastupovat, pokud by ho zastupoval pravnik, je cele soudni rizeni vadne.
Existuje nejaka vyjmka, ale pak je za pravnika stejne zodpovedny nekdo jiny, nevim, jak se to pak resi.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 21. 3. 2018 09:12

evlo píše:
Pierr3 píše:Otázka jenom je, jestli by se v Koncernu na kulanci nevyprdnuli, kdyby na ně okcak nastoupil svým debilním způsobem.
Jakym debilnim zpusobem? Ze to reklamoval a oni to neopravili?

Nečteš, nevíš.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lichý běžník 21. 3. 2018 12:56

podikk píše:Ja jsem zil v tom, ze prubezne reklamoval a dospelo to k pozadavku odstoupeni od smlouvy.



To já taky. Nakonec se z toho vyšlo jen to, že jezdil cukačky a často regeneroval/ či prerušoval regeneraci a olej se zředil naftou. O vačkách taky ani slovo, o odtazích taky ne.
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 21. 3. 2018 21:25

Okcak bydli 3 km ode me a jestli jezdil prevazne do Prahy, tak je to minimaln 20 km nekam na okraj, takze to uplny couracky nebyly. Kazdopadne by me nenapadlo chtit vratit vec bez nekolika predchozich reklamacich.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 22. 3. 2018 08:57

to jo, to je snad zaklad, kdyby to vyreklamoval nekolikrat v zaruce, bez ohledu na vysledek reklamace, tak by se soud choval jinak, samozrejme s jinym pravnikem.
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 3. 2018 21:07

Okcaka je mi líto, opět to odesral obyčejný zákazník a Mazda si s ním vytřela zádel. To, že odstoupení od smlouvy podal až po záruce je jedna věc, ale i to by měl soud uznat, pokud by se podařilo prokázat, že se jedná o výrobní vadu celé série a nikoli ojedinělou závadu. Tedy že auto bylo vadné už v okamžiku prodeje a závada se projevila později.
Nebudu to hledat, ale několikrát jsme okčákovi radili, aby se zaměřil na sbírání důkazů, znalecké posudky a jak se ukázalo, odkaz na zkušenosti jiných majitelů popsané v nějakých článcích smetl soud ze stolu jako irelevantní.
Tím pádem nebylo možné prokázat, že jde o výrobní vadu a ne o ojedinělou závadu. proto to dopadlo, jak to dopadlo.
Smutné, ale poučné.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 3. 2018 21:12

rad bych napsal, ze kdyz je zaruka, ze zakona 2 roky, tak je 2 roky, no, ale pak je tu ta reklama, ze je delsi, jestli mel tu zaruku priplacenou, nebo byl jakoze 3 roky, tak je to klamani spotrebitele. A ze zakon rika 2 roky - stat si s zakonama vytira *****, jak to nazyvas, tak je to asi jedno.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vose 23. 3. 2018 09:25

tombas píše:Okcaka je mi líto, opět to odesral obyčejný zákazník a Mazda si s ním vytřela zádel. To, že odstoupení od smlouvy podal až po záruce je jedna věc, ale i to by měl soud uznat, pokud by se podařilo prokázat, že se jedná o výrobní vadu celé série a nikoli ojedinělou závadu. Tedy že auto bylo vadné už v okamžiku prodeje a závada se projevila později.
Nebudu to hledat, ale několikrát jsme okčákovi radili, aby se zaměřil na sbírání důkazů, znalecké posudky a jak se ukázalo, odkaz na zkušenosti jiných majitelů popsané v nějakých článcích smetl soud ze stolu jako irelevantní.
Tím pádem nebylo možné prokázat, že jde o výrobní vadu a ne o ojedinělou závadu. proto to dopadlo, jak to dopadlo.
Smutné, ale poučné.


Jenomže on reklamovat, že nafta mu degraduje olej a auto ho poslalo dříve do servisu než je maximální povolený interval (20000km/rok). Tuto vlastnost má mazda už od zavedení DPF, tedy od roku 2005, tedy to nejde považovat za výrobní vadu (dále je to popsáno v manuálu auta). U ostatních automobilek to je také, ale není to tak viditelné. Ford uměl posílat po 6000km do servisu na výměnu oleje. Co by mu na to soudní znalec napsal? Že tato vlastnost je uvedena v návodu k obsluze, tedy to nemůže být výrobní vada.

Něco jiného jsou vahadla a vačka, ale evidentně v rozsudku nic o této skutečné vadě není. Je tedy možné, že podle VINu už měl upravenou sérii vahadel.

Co se týká záruky, tak odpovědnost za vady je maximálně 24 měsíců, tedy v této době může zákazník odstoupit od kupní smlouvy. Pokud někdo poskytuje záruku delší, tak již na věci, které se pokazí a oprava je provedena zdarma.
Panasonic TX-65GZ950E

Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 kW - už ne

Mazda 6 2,0 MZR-CD 103 kW GTA
Audi A6 Avant 3,0TDi 160kW
Vose
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků