Mazda - Benzínové TDI type HCCI

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 21. 1. 2017 16:45

Chybí tam průměrné rychlosti.Honda určitě musí jet pomalejc,aby dosáhla stejné spotřeby. ;-)
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod T-outback 21. 1. 2017 16:50

To Grandeur : A proč, že jsem napsal, že si počkám až se to bude prodávat a nebudu y toho dělat v tuto chvíli kdoví co?

To Arnie : Ano, ten kompresni poměr jsem měl špatně, nějak mě ten motor neuchvátil, takže jsem se o něj zajímal jen po stránce spolehlivosti. Po 2 měsících ježdění se skyactive po stejné trase a podobnými časy jako před tím s mondeem byl rozdí ve spotřebě 0,5l. Jaká je tvoje dlouhodobá zkušenost a spotřeba na porovnatelné trase, kterou jezdíš dvakrát denně?
A že jsem ubožák? Tak jo, omlouvám se, sáhl jsem ti na mazdu, to se neomlouvá. jasně, mazda nemá žádné problémy, je to nejlepší auto a ta těsnění pod hlavou a časování, na která si stěžují např. na britských fórech, jsou jen výmysly.
Já taky miluju subaru, ale určitě uznávám, že nějkteré věci se jim nepovedly, některé trvaly dlouho a některé jsou klamavé (diesel, AWD u automatu apod..), ale určitě nebudu nikoho nazývat kvůli tomu ubožákem.
T-outback
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 21. 1. 2017 16:56

Hoši klíiiiiiddddd.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 21. 1. 2017 21:23

T-outback: tak osobne si tiez myslim, ze za polovicou uspechu stoji tazke sprevodovanie novych aut. Nizsie otacky, nizsie straty ktore treba krmit palivom.
co do hluku neviem o com moc hovoris. Mazda je biedne odhlucnena , preto sa moze zdat motor hlucny aj po zahriati. Za studena ma traktorovy nadych
Naposledy upravil MirecBA dne 21. 1. 2017 21:46, celkově upraveno 1
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Pierr3 21. 1. 2017 21:25

M6 mi nepřipadne hlučnější, než Mondeo.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 21. 1. 2017 21:34

to posudit neviem, v mondeu som nikdy nesiel, ale FFIII je tichsi na 99%
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod T.E.CH 21. 1. 2017 21:38

Tak ono se přetahovat o prkotiny nemá smysl.Není nic zazračné, ale zrovna Mazdu bych za to co dělá fakt nehanil.Není dokonalá, ale to její vymezení se motorově a vzhledem sám za sebe chválím. Kdbych vybíral auto v této třídě, Mazda by byla zařazena.S mondeem mám problém a ač je to určitě dobré auto, tak díky vnitřku za tyhle peníze bych ho "myslím" nevzal. Vnitřek je slabota. Mazda je hezká tak nějak celkově, ač něco by také mohli vylepšit.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 21. 1. 2017 21:48

tak motor je za mna fajn , taka stara atmoska s malym turbom co tomu dole trochu pomaha :)
ten novy motor ak sa zadari aj co do spolahlivosti, tak by to malo stat za zvazenie
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod T.E.CH 21. 1. 2017 22:09

Uvidíme co z toho bude, zní to zajimavě.V F1 už na to jezdí....takže asi na tom něco bude.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2017 22:04

Aštar_Šeran píše:To jsem rád, že už je zase spritmonitor reprezentativní statistika :D

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=1

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=1

to byl vždy a nikdy nepřestal... akorát jsi to srovnal se špatným autem, protože 121 kW stojí ranec a kupují si to jen závodníci :D

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=1

-- 22.1.2017 23:07:08 --

T-outback píše:Po 2 měsících ježdění se skyactive po stejné trase a podobnými časy jako před tím s mondeem byl rozdí ve spotřebě 0,5l. Jaká je tvoje dlouhodobá zkušenost a spotřeba na porovnatelné trase, kterou jezdíš dvakrát denně?

dlouhodobou spotřebu mám o litr nižší, než jsem měl s mazdou 6 ve dvoulitru (1. generace, motor plus mínus stejný jako mondeo) ... akorát že teď jezdím i město, tehdy jen okresky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 22. 1. 2017 22:08

Každej si vyfiltruje, co se mu hodí do krámu. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2017 22:26

samozřejmě, zvlášť když jsem to já nebo aštárek :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 22. 1. 2017 22:29

Jistě, samí závodníci :D A nebo taky realističtěji, spotřebu to má dobou, ale zázrak se nekoná :-P
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2017 22:40

nj, to byl zhruba tak třetí příspěvek, co jsem psal, když jsem to koupil :D ale proti starýmu dvoulitru je rozdíl litr celkem jednoznačně
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 22. 1. 2017 22:43

To určitě. Co je na něm nejlepší, je průběh výkonu dole a ve středních otáčkách, tam Honda při srovnatelnejch převodech není konkurence. :)
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků