Mazda 6 2013 [GJ - 3.generace]

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MirecBA 25. 10. 2016 15:34

tak dnes absolvovana 3.garancka po 3r a 45tkm
cena 115,- EUR aj s vymenou brzdovej kvapaliny, kontroly karoserie ale bez vzduchovych filtrov + som mal vlastny olej ( nie mazdacky a voslo necelych 4,2l namiesto servisom spominanych 4,5l )
po troch rokoch konecne nema vnutorne spetne ziadnu volu a stacilo len dotiahnut. Hlavne ze sa tam nema co dotahovat.
Jak zazrakom na dielni prestalo vrzgat a pukat vodicove sedadlo . dovtedy vrzgalo posledne 2-3 tyzdne jak stary gauc , si to auto robi zo mna srandu :) Uz len dufat, ze to vydrzi byt ticho
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod glider 25. 10. 2016 15:37

Co vlastne robili okrem cumendy na kasnu a vymeny brzdovky a oleja?
Bo celkom lacne vzhladom na sadzbu okolo 40e/hod.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 25. 10. 2016 15:49

no v podstate nic okrem toho nerobili
bol som v TN, tam je hodinovka 30e/h

praca celkom 63e ( cumenda bola za 24e - vahal som ci to dat spravit, ale kedze som mal svoj olej, bolo mi trapne ich o to pripravit , ale nabuduce uz asi na tomto nezarobia, lebo to je fakt zbytocne )
a material bez oleja bol za 33e ( brzdovla, olejovy filter ,drbny spotrebak a dolievka chladiacej , ostrekovace )
a na to cele DPH

v cene je aj kavicka/caj
minuly rok s olejom a vzduchacom to bolo za cca 220,-
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Krabatt 29. 10. 2016 14:22

@MirecBA
Chtěl bych se zeptat, jak jsi s M6 po letech spokojen? Fórum jsem si +/- přečetl, ale ne úplně detailně každý příspěvek, tak se předem omlouvám, pokud bys duplikoval post. Dělal jsi na autě antikorozní úpravy, např. nástřik dutin, podvozku apod.? Já na novou M6 čekám, bude to mé první japonské auto, tak se snažím zjistit max. informací od lidí, co už se stejným autem jezdí nějakou dobu. :)
Krabatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shr3k 31. 10. 2016 09:10

Já mám aktuálně také po 3. garančce 60 kkm, olej měněn mimo intervaly: 8, 20, 33, 45, 59. Nástřik spodku jsem si nechal udělat hned první rok.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2016 09:18

a co ten dízl, ještě funguje? :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 31. 10. 2016 09:21

Kupodivu jo, když není v oleji karbon, tak ta vačka funguje. Navíc tam dávám 0W40. Vývěva má furt ten samý podtlak. Ale záruka samozřejmě prodloužena na 150, pro jistotu.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2016 09:28

tak to jo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabatt 2. 11. 2016 09:07

Chlapi, díky za info. @MirecBA mi obsáhle a detailně odpověděl v soukromé zprávě vč. fotky, za což mu i na tomto místě děkuji. Jinak, co jsem zjistil já u třech dalších lidí, kteří mají M6 a jeden CX5, nástřik nedělali a auta jsou po 3 letech, respektive CX5 po 2 letech, naprosto ok. Všechna tři auta jezdí i v zimě, podvozek i výfuk ok. Žádné známky rzi. Nepatrná koroze byla pouze na jednom výfuku. Takže to u těch nových modelů Mazdy není až tak strašné, jak se traduje.
Krabatt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomZ 2. 11. 2016 09:46

Shr3k píše:Já mám aktuálně také po 3. garančce 60 kkm, olej měněn mimo intervaly: 8, 20, 33, 45, 59. Nástřik spodku jsem si nechal udělat hned první rok.

Tento interval mohu potvrdit u GJ 2.2 z roku 2013. Cca co 12-13k km (vcetne dost kratkych jizd) se rozsviti kontrolka...
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shr3k 2. 11. 2016 11:28

TomZ píše:Tento interval mohu potvrdit u GJ 2.2 z roku 2013. Cca co 12-13k km (vcetne dost kratkych jizd) se rozsviti kontrolka...

Já olej měním takto dobrovolně kvůli tvorbě karbonu, jezdím prakticky jen dlouhé trasy nad 100 km, takže naředění naftou (a rozsvícení kontrolky) nepřipadá v úvahu.
Krabatt píše:Chlapi, díky za info. @MirecBA mi obsáhle a detailně odpověděl v soukromé zprávě vč. fotky, za což mu i na tomto místě děkuji. Jinak, co jsem zjistil já u třech dalších lidí, kteří mají M6 a jeden CX5, nástřik nedělali a auta jsou po 3 letech, respektive CX5 po 2 letech, naprosto ok. Všechna tři auta jezdí i v zimě, podvozek i výfuk ok. Žádné známky rzi. Nepatrná koroze byla pouze na jednom výfuku. Takže to u těch nových modelů Mazdy není až tak strašné, jak se traduje.

Ano, rezaví jen výfuk, ale odhadem 7-8 let by mohl vydržet (před 16 lety mi na 8 let starém E36 325tds taky proreznul). Co se týče spodku, záleží, kde se s tím jezdí, pokud často v zimě a po inertním posypu, tak samozřejmě jakékoliv hrany na podvozku trpí a základní nátěr s galvanicky upraveným plechem dostávají zásahy. Někde to ovšem kryjí plastové díly.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 2. 11. 2016 12:24

Blby je, ze pred FL tam je pouze jedna kontrolka, ktera se tyka oleje. Tzn clovek nevi, zda musi hned zastavit (unik oleje) a nebo je na vymenu... Tzn lepsi preventivne kazdych 10-15k (Dle toho jake trasy clovek jezdi) menit olej a pak by se z duvodu nekvality oleje kontrolka rozsvitit nemela. A samozrejme castejsi vymena oleje ma pozitivni vliv na cele ustroji.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eugenf 7. 3. 2017 13:09

Zdravim, rozmyslam nad kupou Mazdy 6, mal som ju pozicanu na vyskusanie, paci sa mi vzhladovo aj co sa tyka jazdy. Kedze ho ale planujem mat dlhsie, tak ma trochu odradza horsia antikorozna ochrana a menej odolny lak o ktorom som sa docital tu aj na inych diskusiach.O protikoroznej ochrane je pisane v predchadzajucich prispevkoch, tak by som sa este spytal majitelov ako je to s lakom po niekolkorocnom pouzivani.
eugenf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 7. 3. 2017 13:12

Dneska stojí všechny laky stejně na *****, na to bych se nedíval
anonym

Odeslat příspěvekod glider 7. 3. 2017 13:16

lak *****, podvozok by som nastriekal niecim
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků