Suzuki Swift Sport 2011 1.6 100kW

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 7. 7. 2015 09:40

taky se me tyhle veci stavaj ve vjezdech a vyjezdech a ne pri parkovani, nema smysl to resit, bud rad, ze to mas zas sebou a dalsi obrubnikova vyrazka te uz nebude ****.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 7. 7. 2015 11:05

Mi se první (a zatim jedinej) šrám na kole poved udělat tak, že jsem při přezouvání neodborně manipuloval s kolem a zvrh jsem ho na roh schodu, což na čelní ploše disku zanechalo několik ne úplně zanedbatelných vrypů. Útěchou mi bylo, že jsem zkurvil nejen kolo, ale i ten schod. :mrgreen:
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 7. 2015 11:53

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod profesor Ikebara 7. 7. 2015 19:03

-Vojtěch- píše:Mě to tak se*e až přemýšlím, že bych to nechal opravit. Jestli by to teda šlo. Nechci to tam mít :-(

Oprav to samo-domo. Hliník je měkký. Takže lámací nůž na koberce, kterým zahladíš/seřízneš vrypy. Pak štětečkem zatřít stříbrnou barvou. Používám takovou barevnou tužku s barvou z GME. Nakonec štětečkem bezbarvý lak. Pokud nebudeš ňouma a nemehlo, tak ani neprořízněš gumu tím lámacím nožem.
Některé věci jsou jinak, než se zdají být. SSS.
profesor Ikebara
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Vojtěch- 7. 7. 2015 21:28

profesor Ikebara píše:
-Vojtěch- píše:Mě to tak se*e až přemýšlím, že bych to nechal opravit. Jestli by to teda šlo. Nechci to tam mít :-(

Oprav to samo-domo. Hliník je měkký. Takže lámací nůž na koberce, kterým zahladíš/seřízneš vrypy. Pak štětečkem zatřít stříbrnou barvou. Používám takovou barevnou tužku s barvou z GME. Nakonec štětečkem bezbarvý lak. Pokud nebudeš ňouma a nemehlo, tak ani neprořízněš gumu tím lámacím nožem.


No nevím jestli si na to sám troufám. Ještě jsem zatím neměl pořádně čas zjistit jaký jsou všechny možnosti opravy. Třeba něco vymyslím, spíš jsem uvažoval nad nějakou firmou co se tím zabývá a nebo to holt nechám být..

Každopádně díky za radu :-)
-Vojtěch-
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod profesor Ikebara 7. 7. 2015 21:31

Takhle jsem disk "opravil" u Colta. Nožem jsem opatrně seřízl otřepy, zahladil do hladka, přetřel barvou a bezbarvým lakem. Téměř nebylo poznat, kde byl poškozený.
Některé věci jsou jinak, než se zdají být. SSS.
profesor Ikebara
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Vojtěch- 7. 7. 2015 21:48

Je fakt, že víc doku*vit to už asi nemůžu a nechat to pak předělat v nějaké opravně můžu vždycky. Možná to zkusím když na to seženu potřebný věci. :hm
-Vojtěch-
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 7. 7. 2015 21:50

Jsem si onehda chtel nechat opravit origo 15" rafek na IBIZU ve znackovem servisu a na konec jsem si koupil novej rafek a ten poskrabanej si schoval "na pak".

Oprava by stala 2500,- a novej byl za 3100,-.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod profesor Ikebara 7. 7. 2015 21:58

-Vojtěch- píše:Je fakt, že víc doku*vit to už asi nemůžu a nechat to pak předělat v nějaké opravně můžu vždycky. Možná to zkusím když na to seženu potřebný věci. :hm

Nemáš ráfek moc poškozený. Pouze lehce odřený. Kdyby byl vykousnutý, je to něco jiného. Ale tady opravdu stačí zahlazení otřepů a přetření barvou plus lakem.
Některé věci jsou jinak, než se zdají být. SSS.
profesor Ikebara
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 7. 2015 22:09

Já včera na kole za 50 (dvě piva na Bezdězu).
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 7. 2015 22:12

špatný okno? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 7. 7. 2015 22:15

nejspíš :D

-- 7. 7. 2015 23:16 --

no psát to znova vedle nebudu :D
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Vojtěch- 7. 7. 2015 22:25

profesor Ikebara píše:
-Vojtěch- píše:Je fakt, že víc doku*vit to už asi nemůžu a nechat to pak předělat v nějaké opravně můžu vždycky. Možná to zkusím když na to seženu potřebný věci. :hm

Nemáš ráfek moc poškozený. Pouze lehce odřený. Kdyby byl vykousnutý, je to něco jiného. Ale tady opravdu stačí zahlazení otřepů a přetření barvou plus lakem.


Máš nějaký tip kde sehnat barvu a lak? Nebo existuje třeba nějaká opravná sada přímo na tohle? Jdu zkusit pogooglit, ale na mobilu bez dat v práci to jde těžce.. :D
-Vojtěch-
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod profesor Ikebara 8. 7. 2015 08:03

Moc to řešíš. Jako barvu používám tohle:

http://www.gme.cz/popisovac-permanentni ... r-p746-010

Bezbarvý lak na elektrony ve spreji mají v každém OBI, BAUMAXU atd.

Nalakuji tak dvě vrstvy barvy, počkám až zaschne a přetáhnu lakem.
Některé věci jsou jinak, než se zdají být. SSS.
profesor Ikebara
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Vojtěch- 8. 7. 2015 14:37

Ok, díky moc :-[
-Vojtěch-
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků