NEW HONDA CIVIC 9G

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Známka jako ve škole:
1 32 %  42%  [ 32 ]
2 11 %  14%  [ 11 ]
3 12 %  15%  [ 12 ]
4 8 %  10%  [ 8 ]
5 13 %  17%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 76

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2017 15:30

Souhlas, i halegony umí klidně 100W a nesmí se používat, takže jsou jednoznačně znevýhodněné proti těm novým neregulovaným vypalovačkám očí (LED).
Není to jen o technologii, ale hlavně o legislativě.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 15:55

Tak je to zase záležitost Evropy.

Bavil sem se s lidma z jiných koutů světa a tam se tohle takto neřeší. V jižní Americe (Ale asi nejen tam) se prostě na auta dávají světelné rampy, páč každý chápe, že když se někde jede 3000 km a z toho polovička v poušti v noci, že potřebuješ vidět.

Jako já samozřejmě s omezeními souhlasím, ale nechápu, proč se omezení, co platí na žárovky prostě nestáhnou i na jiné zdroje. Je to stejná pakárna, jako dle zákona (teď to tady bylo někde rozebrané) musíš žárovku v autě mít a měnit jak k...t, když ji vypálíš, LED, či xenon ne, protože to není žárovkový zdroj. Opičárna jak hrom (bez ohledu na to, že je dnes někdy opravdu stejně nereálné vyměnit žárovku jako ten zdroj LED).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 20. 11. 2017 15:57

maincoonsback píše:Pamatuju doby, kdy začaly xenony, tak to oslňovalo přes ujištění výrobců prvních 10 let. Doslova to vypalovalo oči..., pak se to najednou jako by zlepšilo a xenony přestaly být problém. Teď jsou LED. Obecně jsou poměrně příjemný na oči, ale už se mi občas stalo, že mne to trefilo přímo do očí a to je jak když dostaneš laserem, pár vteřin vidíš houby.

Takže mi chceš říct, že ta 20 let stará auta i dnes vypalují oči, zatímco ta novější ne? Ale notak
anonym

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 16:35

To úplně nechápu, ale to je asi jedno...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 20. 11. 2017 16:45

Pokud budeš mít automatickou nivelaci, můžeš mít i silnější žárovky, ale kdo a proc by to dělal, když žárovky jsou prekonane? Teď za chvili už budou laserová světla, která budou zase dal.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 18:01

Tak ono jde hlavně o peníze.

To, že jsou LED lepší než žárovky je jasné. Je to současnost, budoucnost proti pravěku.

Já jen říkám, že by žárovky nemusely být tak pasé (a mají i výhody jako je možnost výměny, cena), pokud by nebyly tak nesmyslně nezvýhodněny. Protože max. limit svítivosti je dán prostě legislativně, ne technologickou možností žárovek. A zrovna u aut spotřeba z žárovek s ohledem na spotřebu není zásadní veličina..., takže kdyby se povolily žárovky se svítivostí 2500 lm - 3000 lm tak aby to odpovídalo xenonům, bylo by po problému a za světla by přípláceli jen ti, co to opravdu potřebují a nebo chtějí..., ale to nehraje do karet víme komu.

A příkon takových žárovek by byl třeba 65 - 80W, tedy žádná katastrofa proti současným žárovkám (55W standard u H7).

Vždyť HB3 už mají myslím 2500 lm, ale jsou povolené jen pro dálková světla (mám to v Peugeotu a svítí to fakt moc pěkně...). Každopádně HB3 svítí líp než ošizené 25W žárovky u Škodovky... A je to žárovka za pár kaček...

Tzn. V žárovkách není problém, technologicky jsou takové co svítit umí.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 11. 2017 18:15

Jake golfky do kiwi?

Ps: hlavne skladnost :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 18:24

Tak ověřené jsou Chicco Multiway...
Mám je já, měl je Malcolm (s tím smě měli vlastně celou dobu shodné kočárky) :-)
https://www.mall.cz/kocarky-golfky/chic ... -evo-black

P.S.
A hodí se to k čivavě...

Golfky jsou to levné, ale dobré, jediná nevýhoda je, že z toho mrně trochu sjíždí, ale není to nic zásadního. Stejně se tam páše. Zbytečný mi připlácet víc za horší... (z mého pohledu je obdivuhodné, že tento kočárek stojí jako polské šmejdy). O.K. dělá se to v Číně (nezastírám), ale firma je to italská a návrh je taky italský.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 11. 2017 18:26

Kurnik, no jako ze to je levne potesi, ale ze by az tak levne? Kazdopadne diky, nebude nejspis jina moznost, protoze vetsina golfek se sklada na metr dlouhy sulec.. ted co mame kocar uz pustim do sveta a bude stacit golfac..
Anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 18:30

Tak ony mrňavé nejsou, to sme tady už řešili, ale má je Malcolm, předpokládám, že se do Civavi vlezou.
Jinak levné jsou až až. Dobrá zpráva j e ta, že to nemá vliv na funkci a věř mi, že co sem proběhl obchodů než jsem je koupil. Chtěl sem Inglesini a nebo to co sme měli před tím (Bebecar), jako každá značka něco takového vyrábí, ale buď jsou to opravdu vyloženě golfky do města an rovnou zem s prťavými kolečky, nebo pak nějaké skoro sporťáky za desítku s obdobnou funkčností jako mají tyhle.

Vůbec bych ti je nenabízel, ale funkčně jsou fakt perfektní. První poskládání je trochu sranda, najít kde se co zapíná tak, ale v reálu sme ještě za ten rok a půl co to máme nanarazili na problém. Proto sem ti je sem dal, protože fakt ta cena vzhledem k funkci je v tomto segmentu neobvyklá (a ani ta značka není něco jak Polskikoczarek) ;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 20. 11. 2017 18:35

maincoonsback píše:Tak ono jde hlavně o peníze.

To, že jsou LED lepší než žárovky je jasné. Je to současnost, budoucnost proti pravěku.

Já jen říkám, že by žárovky nemusely být tak pasé (a mají i výhody jako je možnost výměny, cena), pokud by nebyly tak nesmyslně nezvýhodněny. Protože max. limit svítivosti je dán prostě legislativně, ne technologickou možností žárovek. A zrovna u aut spotřeba z žárovek s ohledem na spotřebu není zásadní veličina..., takže kdyby se povolily žárovky se svítivostí 2500 lm - 3000 lm tak aby to odpovídalo xenonům, bylo by po problému a za světla by přípláceli jen ti, co to opravdu potřebují a nebo chtějí..., ale to nehraje do karet víme komu.

A příkon takových žárovek by byl třeba 65 - 80W, tedy žádná katastrofa proti současným žárovkám (55W standard u H7).

Vždyť HB3 už mají myslím 2500 lm, ale jsou povolené jen pro dálková světla (mám to v Peugeotu a svítí to fakt moc pěkně...). Každopádně HB3 svítí líp než ošizené 25W žárovky u Škodovky... A je to žárovka za pár kaček...

Tzn. V žárovkách není problém, technologicky jsou takové co svítit umí.

Počkej na jaro a ukážu ti halogen v miatě, to překoná leckterý 35W xenon :-))
anonym

Odeslat příspěvekod maincoonsback 20. 11. 2017 18:39

ok
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 20. 11. 2017 18:46

Ku*va to zas bude vyber, v recenzich si stezujou, ze dite sjizdi :D :D

Btw vybirat zrovna tohle me teda nijak zvlast nebavi a necham to na manzelce..
Anonymni

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 20. 11. 2017 18:49

Obrázek
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 11. 2017 18:49

_maty_ píše:Ku*va to zas bude vyber, v recenzich si stezujou, ze dite sjizdi :D :D

Btw vybirat zrovna tohle me teda nijak zvlast nebavi a necham to na manzelce..

Jsme si oddechli...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků