Mazda MX5

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod marthuf 19. 5. 2010 10:53

Zdravím a pozdravuji. Tak jsem si řekl, že jsem ještě moc mladý na to, abych si pořizoval MPV a líbí se mi Mazda MX5, obzvláště verze s pevnou skládací střechou. O jízdních kvalitách mi moc říkat nemusíte, problém je ve velikosti interiéru - poslední verze je údajně prostornější, než předchozí, ale stejně se bojím, že bych do ní své 2 m těžko skládal. Je tady někdo s osobní zkušeností a podobnou výškou? Vím, že nejjednodušší by bylo zajet do salonu a vyzkoušet si to, ale v nejbližší době nemám cestu kolem žádného, navíc nejbližší showroom je celkem z cesty. Takže?
marthuf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dopr 19. 5. 2010 11:01

A poblemem taky je, ze tezko najdes v tuzemskem showroomu vystavenou MX-5 :/
Zkus se poptat na nasem foru, jestli by te nektery NCckar, treba Koby nesvezl : http://www.forum.mx-5.biz/index.php
a jiank uz tu jedno vlakno MX-5 je ;)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :.
dopr
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marthuf 19. 5. 2010 11:06

Díky za tip a omlouvám se za duplicitu :)
marthuf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 5. 2010 11:19

marthuf: Se 2 metry očekávej problémy :-(
Já mám 193 cm, do současné MX-5 jsem si zkoušel sednou na autosalónu ve Frankfurtu a bylo ho hodně natěsno - a to byla střecha dole. Bojím se, že těch pár cm navíc už bude jednoznačně moc.
Mimochodem do první generace MX-5 jsem se pořádně nevešel ani já, stejně jako do Chryslera Crossfire. Trochu líp na tom byl Fiat Barchetta, tam to se střechou dole bylo bez problémů, ale nataženou střechu už jsem vyboulil hlavou :'(

Zkus něco většího, třeba BMW Z4, Mercedes SLK nebo Alfu Spider (současnou, nebo klidně i minulou generaci 916)...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marthuf 19. 5. 2010 11:29

SLK mě neláká, holím si jen tváře :) Alfa Spider by se mi líbila leda takováto: http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... er/8057827
No a to BMW... Nechtěl jsem u něj skončit, ale... Zdá se být nejrozumnější volbou, když se do Z4 bez problému nasoukal i Honza Koubek :)
marthuf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 5. 2010 11:37

marthuf píše:Alfa Spider by se mi líbila leda takováto: http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... er/8057827

Tak do té se se 2 metry taky nevejdeš... Já vybíral před dvěma lety italského kabrio veterána a Alfa mi byla malá. Ale je tu velmi zajímavá alternativa: Fiat 124 Spider resp. jeho poslední série prodávaná pod jménem Pininfarina Spidereuropa (Pininfarina dělal u sebe v Grugliascu i konečnou montáž, nejen výrobu karoserií jako předtím):
Obrázek
Je to krásné auto (dokonce se mi líbí i o trošku víc než ta Alfa) a moc pěkné svezení. Taky vyjde o něco levněji než Alfa, díly se dají koupit za pusu a úplně bez problémů, ale je to už veterán se vším všudy (výroba skončila v roce 1985). Na denní ježdění to určitě není.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seatik 19. 5. 2010 19:39

S 2 metrama na ni muzes zapomenout...
ja mam sice NA,ale uz pri vysce 178cm a 78 kg to mam jen tak tak..ted mi vezl nedavno kamarad v NC a je tam sice trochu vice mista,ale zase ne az tolik....takze cekej problem
Subaru Forester 2.5 XT low 2007 230ps 320nm 0-100 6s
Miata NA 1.8 LSD classic red -ex
Subaru BRZ 2.0i sport MY2015 -new
seatik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tada 19. 5. 2010 20:04

Zapomň na to... Já mám 186,5cm a mám tam nad hlavou místa asi tak 1,5cm. V pevné plastikové ještě míň.
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod marthuf 19. 5. 2010 20:12

:'( :'( :'(
Hm, tak nic .. Z4 jsem se chtěl vyhnout, ale vedle Alfy to vypadá na poslední použitelný roadster pro osobu mé stavby. Na MX5 se mi líbila její relativní nenápadnost. Za co se nám ti Japonci mstí?
marthuf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drgi 22. 5. 2010 20:11

marthuf: ak mas dost penazi, skus porozmyslat nad vymenou sedacky v MX-5, taka skrupinova by mohla byt, alebo by sa mala dat upravit aby bola o par cm nizsie ako seriova.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 90 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
drgi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 22. 5. 2010 20:25

tak jak v popelce rašplavoali chodidla, tak by sis musel orasplovat hlavu.

i mych 180 je v MX na povazenou... foukalo mi na celo jako bych jel na kole :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seatik 23. 5. 2010 22:50

Subaru Forester 2.5 XT low 2007 230ps 320nm 0-100 6s
Miata NA 1.8 LSD classic red -ex
Subaru BRZ 2.0i sport MY2015 -new
seatik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tada 27. 5. 2010 19:43

Tak jsem si před necelou hodinou dovezl MX5 domů :)

Černá NC, 2.0, plátno. Je to hrot a sparta! ;-)
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod Oops! 27. 5. 2010 20:01

foto do 5min jinak nevěříme :))
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 27. 5. 2010 20:02

Marthuf: jestli se ti líbí ten starý Spider (tzn. ta zadohrabná verze) tak já se do něj se svýma 193 vlezu úplně v pohodě.... Teda v pohodě - musíš mít kolena od sebe a mezi nima máš volant, no.... ;-) Ale jezdí se v tom dobře....!
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků