Nissan 350Z/370Z/400Z

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AndrejM 27. 4. 2009 09:50

Ahoj,

uvazuji, ze si udelam drobnou radost a koupim si 350Z. dvakrat jsem s tim jezdil a bylo to super. Bohuzel si uz moc nepamatuji, jak je to tvrde vzhledem k tomu, ze to je tak 2 roky. Zajimala by me poruchovost a cena dilu popr. servisovatelnost, pokud nekdo ma zkusenost. Spotreba se udava prumer 11, coz je asi realne.....

diky.
AndrejM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HondaMan 27. 4. 2009 09:56

A to chceš jako daily car nebo jako auto pro zábavu?
pokud to druhé, tak bych lovil v jiných vodách ;-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejM 27. 4. 2009 10:03

spis jako daily. Ted mam 5er a uz me to moc nebavi. takze hledam neco dalsiho. pokud budu potrebovat vetsi auto muzu vzit 7er takze se klonim k Nissanu jako daily. Mel jsem Maximu a byla super, proto mam k Nissanu i vybudovany vztah. Kdyz bylo "Z" uvedene byl jsem se s tim projet po Pze a potom jsem s tim jezdil na letisti v Brne pred cca. 2 lety, ale realne cerstve zkusenosti z provozu nemam takze trosku vaham...
AndrejM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 911T 27. 4. 2009 10:25

HondaMan píše:A to chceš jako daily car nebo jako auto pro zábavu?
pokud to druhé, tak bych lovil v jiných vodách ;-)


Kolko si na tom odjazdil?
911T
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 27. 4. 2009 10:27

V NFS aspon 10 hodin :-P
Šlo mi o to, že 350Z je opravdu spíš daily car než nějaká ultimátní kára určená výhradně pro zábavu (speedster, elise, S2k...)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 27. 4. 2009 10:44

Tak mě tedy připadá 350Z na denní ježdění moc ostrá - ani ne tvrdostí pérování, spíš řízením, pedály (tuhá spojka, velmi ostrá reakce na plyn), řazením... K tomu nízký spodek (ve městě riziko poškození), mizerný výhled při parkování, žádné (ani nouzové) zadní sedačky a v zimě / na mokru kousavý zadní náhon... :hm Ale jel jsem s ní jen kousek.
Naopak jako víkendovka mi přijde perfektní, dovedu si s ní představit cestu na dovolenou i divočení na okruhu...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 911T 27. 4. 2009 12:38

Moja rec. Ludi, pre ktorych toto auto realne nebude dost "ostre" bude minimum.
911T
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 29. 4. 2009 22:55

AndrejM píše:Zajimala by me poruchovost a cena dilu popr. servisovatelnost, pokud nekdo ma zkusenost. Spotreba se udava prumer 11, coz je asi realne...


Je otazka, jestli ma smysl u takovyho auta resit takovy veci :) Ale vazne, v tehle kategorii aut ma podle me 350z nejlepsi pomer cena/vykon, ikdyz se mnou urcite spousta lidi nebude souhlasit...

Jinak tu spotrebu spis pocitej tak kolem tech 13ti - 14ti litru (Z33 - 301 HP), ono hrozne zalezi, jak budes jezdit a zrovna u tohodle auta to chvili trva, nez se s nim dostatecne "szijes", co se podvozku tyce, pokud jsi zvyklej na petku, tak ti asi bude pripadat tvrdej, nicmene v porovnani s ostatnima autama tohodle typu je podle me i docela komfortni :) Problem je docela vydrz pneu, nevim cim to je, ale pokud tomu fakt davas zahulit, tak jsou cca po 4-5 tis. km na vyhozeni, coz neni zrovna idealni, kdyz nova sada stoji pres 30 tacu :) Co se tyce cen servisu, tak ty mi prijdou docela slusny, treba takova bezna servisni prohlidka s vymenou filtru apod. vyjde kolem 5ti tisic, jestli se nepletu...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod marepa 2. 5. 2009 08:41

ja s nim jel taky uz pred nekolika lety, ..ale prekvapilo mne, ze to nebylo az tak tvrdy.

docela o nem uvazuju jako o pristim aute, protoze je to svizne auto, byt ne super sportovni jako Ellise, 2k atp.

ale takove auto by clovek uz nemohl vyuzivat kazdy den, coz 350z podle mne muze.
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekáč 2. 5. 2009 10:37

Jsem zvědavej na 370tku, líbí se mi tak nějak víc než 350tka...
Sekáč
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod marepa 3. 5. 2009 05:03

to mne se 370 teda nelibi vubec.

ale mela by byt snad ve vsech ohledech lepsi. je lehci, ma vykonejsi motor, kratsi rozvor ...
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KRAKRA 14. 5. 2009 23:13

Ahoj
Překvapuje mě že tady někdo tvrdí že 350Z není vhodný pro zábavu, to je podle mě nesmysl.
350Z je můj sen, snad se mi někdy splní.
KRAKRA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzusko 14. 5. 2009 23:54

Tak mas zabavu a zabavu. Obecne, hodnoceni "zabavne" auto je sakra zavadejici, kazdy ma sve limity a tuzby jinde, pro jednoho jsou smyslem rovinky, pro druhyho zatacky.

Kazdopadne, muj nazor, 350Z je uplne bezna kara na denni jezdeni, v ramci moznosti urcite poskytne dostatek "zabavy" a myslim, ze pro 99% populace bude utopii vest ji na limitu. Je to takovy drevorubec mezi temito auty, ale popravde, myslim si, ze daleko vic srandy bude s takovou 130i/135Ci. Ty auta jsou obratnejsi, pohodlnejsi, mozna i citelnejsi nez Zetko, dobre rizena bych rekl ze dokonce na merenym okruhu rychlejsi.

Ja mit teda tvy moznosti, volil bych zrovna tohle, pripadne posledni dobou by me hodne lakala S2000, jsou za zajimavy penize a srandy s tim bude kopec.

BTW. osobni zkusenosti samozrejme nulovy zadny :-))
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzusko 14. 5. 2009 23:55

marepa píše:to mne se 370 teda nelibi vubec.

ale mela by byt snad ve vsech ohledech lepsi. je lehci, ma vykonejsi motor, kratsi rozvor ...


Jakej ma tenhle parametr vliv na to, zda je auto lepsi ci horsi? Chces snad rict, ze cim mensi rozvor, tim vice stability, rychlosti nebo ceho?
Honzusko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dopr 15. 5. 2009 03:50

Honzusko píše:
marepa píše:to mne se 370 teda nelibi vubec.

ale mela by byt snad ve vsech ohledech lepsi. je lehci, ma vykonejsi motor, kratsi rozvor ...


Jakej ma tenhle parametr vliv na to, zda je auto lepsi ci horsi? Chces snad rict, ze cim mensi rozvor, tim vice stability, rychlosti nebo ceho?

napada me tak akorat mrstnost, ale zase bude krasne odskakovat na pricniych nerovnostech, takze stabilita urcite ne :-)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :.
dopr
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků