Nova Santa fe

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod snow 27. 3. 2006 03:18

co na ni rikate,jeli ste v ni nekdo,dojmy atd?
snow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snow 27. 3. 2006 03:21

me prijde v pekna,velky pokrok kupredu
snow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod George_Couser 27. 3. 2006 03:34

No ani teto generaci nemuzu nejak prijit na chut :hm
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 27. 3. 2006 10:54

Videl jsem ho jen projizdet a nevim, moc se mi nelibi. Design Tucsona se mi libi vic, a z tech vetsich Vitara...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ITTI 30. 3. 2006 08:27

Mně se to zdá jako docela optimální auto na naše šíleně rozbité silnice. :tleskani

Ví někdo,kde se vyrábí? :hm U nich doma nebo v USA?
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Ráďa2 13. 4. 2006 14:02

Něco pro všechny (je to vyjádření jednoho majitele novýho auta z Hyudaiclub-stránek)
-------------------------------------------------------------------------------------
Zdravim vsechny uzvatele fora. Stal jsem se cerstvym majitelem nove Santy.Vlastnim uz dva a trictvrte roku jako treti auto v rodine Getze, a po vybornych zkusenostech s autem - servisem - provoznimi naklady, jsem se rozhodl, ze zustanu u Hyundaie. Potreboval jsem neco s vetsim kufrem, a rozumnou spotrebou. Pred tim jsem vlastnil mimo jine BMW 3,VOLVO S60,HONDU Accord, vzdy nove, kupovane v CR. Santu jsem kupoval stejne jako Getze v Butovicich, a opet se o me pozorne starali, a pomohli me auto zajistit tak, abych na nej nemusel cekat tri mesice. Jen barvu jsem si nemohl tak uplne vybrat. Ale nakonec barva tmave vinova, skoro cerna, je nadherna. Na slunci je tmave vinova, pri zatazene obloze cerna. Meni se podle situace

Prvni dojmy ze Santy: Naprosto uzasne auto,za velice rozumnou cenu.

Po prvnich 300km 1/3 dalnice 1/3 okresky 1/3 Praha, kombinovana spotreba 6,9l nafty/100km. Pro me zvykleho na 12litru od BMW, neco neskutecneho. Nadrz na 75litru dostatecna.
Motor, na diesel, velice tichy, casto musim koukat na otackomer, abych se ujistil kolik to toci. Motor do kabiny pri 2500ot.skoro nepronika. Kufr neskutecne obrovsky,a bajecne vyuzitelny. Chytre dvojite dno, sikovna roleta ve standartu. Audio na urovni BMW Bussines Radia, vyskove reproduktory ve dverich, silny basovy zvuk i bez subwooferu, MP3 - dokonaly. Nic nikde nedrnci,nerezonuje,nechrasti. Sedacky vyborny, skoda, ze u spolujezdce nejsou vyskove seriditelne. Jinak potahova latka, sitovina v nekolika vrstvach,originalni a vzdusna. Klima s automatickou kontrolou cistoty ovzdusi, a dvouzonovou regulaci - lepsi ovladani a vyssi konfort nez u BMW nebo u Volva. Palubni pristroje hodne podobny velkym americkym offroadum - podsviceni modre je prijemne, regulace samozrejma, Jedine co bych ji snad vycetl je tvrdy plast. Dreveny dekor z plastu sice osobne nemusim, ale ze stejneho materialu je i v mnohem dražším Mercedesu, Volvu, BMW, Audi a dokonce v Jaguaru. Pravy dreveny dekor je v Bentleyi, RR, Phateonu a kupodivu ve vlajove lodi Renaultu - VS, ale to jsou auta uplne mimo diskuzi. Pokud bych si mohl vybrat, tak bych ho do SF nedaval, ale kdyz uz tam je, tak patri spis k tem povedenejsim ( narozdil od drevenych dekoru z plastu jinych znacek, se neleskne jako psi kou*e.)
Svetla jsou vytecna, skoda ze nejde doobjednat xenony. Trochu vadi absence zelene kontrolky potk.svet. na pristojove desce, stejne jako chybejici kontrolky mlhovek a zadnich mlhovek na pal.desce. Kontrolky jsou jen na spinacich vlevo pod volantem, a to je naprosto mimo zorne pole ridice. Drobnou vyhradu bych mel k ovladani a informacim z pal.pocitace. Chybi mi druhy TRIP, okamzita spotreba, rychlost prumerna, a utopene ovladani na spatne pristupnem miste za volantem na palubni desce. Ale to jsou detaily na jinak velmi povedenem aute.
Na diskuznich forech jsem casto cetl vyhrady k designu a prirovnavani k Touaregu, Infinity, a ja nevim k cemu jeste, ale to je otazka osobniho vkusu, a to si musi kazdy zhodnotit sam. Muj vkus me poradil ze to je hezke moderni auto a abych ustrenych 500 - 700.000,-Kc utratil efektivneji nez do pocitu vlastnit LidovyVuz Touareg, vyrabeny na Slovensku. Nic proti Touaregu nemam, to podotykam. Kdyby stal stejne jak SF, tak bych sel mozna do T, ale pred tim bych si na diskuznich forech overil jak jsou s nim majitele spokojeni, a co je stoji provoz a pripadny neprovoz. SF minule generace se v USA umistovala pravidelne na prvnich trech mistech spolehlivosti a spokojenosti majitelu s autem.

Ale to jsem odbocil, omlouvam se.

Veci ktere se me jeste na SF libi: Klimatizovana loketni operka na napoje, dvoje drzaky na slunecni bryle ve strope, lyziny a pricniky s nosnosti 100kg v zakladni vybave, mlhovky pr. i zad. v zakladni vybave. 3 zasuvky na 12V, z toho dve u ridice, jednoduche nastaveni bederni operky, nastaveni ve Volvu - proces na nekolik vterin, lehce tonovana bocni okna, velke zpetne zrcatka, a moznost doobjednani konverzacniho vnitrniho zrcatka, velky uhel otevreni zadnich dveri, a lacine havarijni pojisteni oproti BMW nebo Volvu.18 palcova kola, moznost man.prirazeni 4X4 na pomalou jizdu na spatnem povrchu. Velky prostor na zadnich sedadlech, chytre vymyslena operka rukou s integrovanym drzakem napoju,ASC

Veci ktere bych asi zmenil: antena ve skle zadniho okna, ne na strese (pred kazdou myckou se musi sundavat ), palubni pocitac a ovladani radia na volantu, nebo na samostatne pacce (jako u novych Renaultu),moznost doobjednani xenonu, moznost doobjednani couvaci kamery a displeje s navigaci na palubni desce.

Jizdni vlastnosti detailne hodnotit nemuzu, protoze nemam s cim srovnavat. Mel jsem vzdy sportovni sedany v benzinu, a zadne SUV v dieslu. Ale laicky mam pocit vemi dobry. Na to jak vysoko ma auto teziste, je velmi stabilni, a hlavne neskonale pohodlnejsi nez me drivejsi auta. Brzdy jsou vyborne, a zrychleni dostacujici. Maximalkou jsem jeste zdaleka nejel ( zatim max.140 pri predjizdeni na chvilku ), ale dnes uz mi staci. Doby kdy jsem jezdil po Nemecku hodne pres 200 jsou uz davno za mnou. Ted jsou pro me u auta mnohem dulezitejsi veci, coz souvisi asi i s vekem (35+).

Az budu mit vic zkusenosti, tak se s Vami o ne rad podelim
_________________
Hyundai Santa Fe 3/2006 Dynamic 2,2CRDi VGT 4x4 5míst M/T
Hyundai Lantra,1997,1,6/16v
Ráďa2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 13. 4. 2006 15:13

Test u konkurence:
http://www.auto.cz/testy/hyundai-santa- ... ldier.html

8,80 bodů, hodně slušnej výsledek...
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bety 6. 8. 2006 08:59

Mohu potvrdit,že new santa fé je velice dobré auto jsem s ním spokojen,předtím jsem měl tu starší a za 4 roky bez závad spotřeba kolem 8 l nafty a na nové je již znát ten znatelný pokrok nyní ten motor 2.2 CRDi má naprosto jiný chod klidnější jak ty PD a jízda ve voze je pohodlná,tichá a konfort. Není již důvod se bavit o značce jestli je to Hyinadi,BMW,MBV,T atd,,,, Cena je poloviční a srovnatelnost stejná. Ono kdyby to byl špatný vůz,tak se nebude prodávat a vyrábět v USA.
bety
Nováček

Odeslat příspěvekod Zekon 6. 8. 2006 10:23

Jak Hyundai nemusím, toto je první auto, které má povedený (evropský) design.
R.
Zekon
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plexisklo 6. 8. 2006 11:46

Ano konecne sa auta Hyundaiu zacinaju podobat na auta... :)
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zamo 20. 4. 2007 23:22

Už jsem se v ní také projel, konkrétně s turbodieselem 2,2 CRDi VGT v provedení Dynamic 4x4 s manuální převodovkou. Je to perfektní svezení: lehké a přesné řazení převodů, motor téměř není slyšet, ani hluk kol se nepřenáší do kabiny. Díky rozměrným 18" kolům a pérování je jízda po našich rozbitých silnicích opravdovým požitkem. Výbava - velmi slušná. Nová Santa Fe je opravdovým krasavcem. Změnil jsem svůj názor na Korejce, Santa Fe je opravdový SUVerén. Zcela si mne získal.
Zamo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petroeu 21. 4. 2007 00:45

Gratulujem k dobrej kupe. Santa sa paci aj mne. Trosku sa zahram na nacionalistu a opytam sa co je zle natom ze sa vo wolfsburgu rozhodli vyrabat Tourega ci Q7 v BA na slovensku? To je akoze negativum, preco tie predsudky?
petroeu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 21. 4. 2007 11:04

Táta si jí předevčírem koupil, tak až se s ní projedu, tak poreferuju. Každopádně ten diesel 150k je na to auto slabej. Když jsem na dálnici řadil pětku, tak už jsem ho ani neviděl :-)
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zamo 25. 4. 2007 20:59

Ajdamek píše:Táta si jí předevčírem koupil, tak až se s ní projedu, tak poreferuju. Každopádně ten diesel 150k je na to auto slabej. Když jsem na dálnici řadil pětku, tak už jsem ho ani neviděl :-) /quote]

Myslím si že od SUV se to ani neočekává. Až se bude Santa brodit terénem, tak ten tvůj auťák bude u krajnice tupě "zírat." Osobně se mi new Santa líbí natolik, že se zbavuji své 2 roky staré Octávky - 103 kW a kupuji novou Santu v plné výbavě. Jsem již ... sátník a "závodění" na silnicích ponechávám mladším. Naší věkové kategorii asi nejlépe vyhovují již auta do kterých se neleze, ale NASTUPUJE. Je to prostě životní styl. A "vo tom to je"
Zamo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bety 13. 5. 2007 15:53

plně souhlasím s článkem kolem Santy Fé
bety
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků