máte zkušenosti s KIA Cerato?

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod upír 17. 5. 2005 08:57

Vlastníte někdo tento model? Nedávno si ho koupil jeden důchodce od vedle, 1.6 hatchback vínová metalíza. Zřejmě větral novotu, otevřené dveře, kufr. Tak jsem ho trochu okukoval a byl mi dost sympatický. Vznesl jsem na důchodce dotaz, jak je spokojen, že má pěkné auto. Byl bohužel trochu nafučenej, takže se tvářil, že jsem vzduch. Pouza na dotaz o motorizaci mi odpověděl -jo. Četl jsem test na 1.6 a hrozná chvála na motor, údajně jen hodně chlemtá. Jaká je vaše osobní zkušenost?
upír
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 17. 5. 2005 22:06

Upir: Moc toho o nem nevim, jen jsem v nem sedel... pak neco z netu. Je mi sympaticke, uvnitr dost mista, fajn sedacky, vypada celkem pekne, zvlast taklhle http://www.kia.com/spectra5/spectra5-photos.php A ma super cenu, vic se mi ale libi sedan.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukso 18. 5. 2005 06:54

Jasně, je to pěkné auto za slušné prachy, ale vlastním předchozí model s myslím shodným motorem a ten je právě nejslabší součástí vozu ( no krom nepřesné převodovky ).Velká slabina je tah až ve vysokých otáčkách a hlavně ŽRAVOST. V létě klidná jízda kombinovaná - 9-10 litrů, dálková 7,5-8 l. V zimě 10-12 litrů, skoro jak ruský GAZ. pozor2
Lukso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 07:40

Nevim, ale v Automobilu namerili za predem definovanych podminek na dane trase s danym rychlostnim prumerem neco pres devadesat prumernou spotrebu 7,1. Pro porovnani, na stejne trase se stejnym prumerem mela Altea 1.9TDi 5,9 a 2.0TDi 6,1. To se mi na benzinak nezda spatne. Ten test sice nelze brat jako stoprocentni, ale rozhodne o necem vypovida. Navic vsechny namerene dynamicke parametry Cerata 1.6 byly lepsi nez u Altey 1.9TDi se stejnym vykonem a to docela vyrazne, Cerato melo i o dost presnejsi tachometr (2-3% proti 6-9%).
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukso 18. 5. 2005 18:56

No nevím, já vlastním KIA SHUMA 2 z 3/2004 a má najeto 10000 km. Motor má podle mě stejný, hmotnost přibližně taky. Jezdím dost defenzívně, v žádném případě to nehoním. V servisu v Ostravě mi řekli, že to je plus mínus normální spotřeba u tohodle typu a že by se mohla po delším zajetí ještě snížit. A hlavně to není auto do města, už v papírech má psáno spotřeba 6,5 mimo město, 8,3 kombinovaná a 10,1 ve městě. A určitě to měřili v létě :D
Lukso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 19:04

Lukso: Ja nevim... Merili to v dubnu. Moje sestra ma Magentis 2.5V6 a jezdi tak za 9,3 s tim, ze ma tak 20% Prahu a zbytek hlavne dalnice (cca 150 kdyz jedu ja, tak nekdy i vic, kdyz se v patek zblazni Prazaci a neda se jet pomaleji plynule...) a silnice mimo obec (cca 100-110). Tak desetinu toho najezdim ja, tudiz to vim dobre. Tahle spotreba se mi zda naprosto v pohode.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 18. 5. 2005 19:15

Obrázek
tady mas sedan v lehke uprave, me se zas vic libi 5dver a zrovna ten spectra neni vbec spatny :) :wink:
Anonymni

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 19:20

-maty-: Spectra je nazev Cerata v USA ;) A ty spojlery, co tam jsou, jdou na sedan taky... http://www.kia.com/newspectra/spectra-photos.php
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 18. 5. 2005 19:21

Obrázek
Obrázek
Obrázek
co tohle? na me az moc, ale v ramci unosnosti :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 18. 5. 2005 19:23

ups sorac, ja to nejak nekoumal, jen jsem prohlid obrazky :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 19:25

-maty-: Tohle je uz na me moc... neni to sice jeste hruza, ale na me je to prilis. Tak jak je to modre na tom mem linku, to se mi libi.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 18. 5. 2005 21:45

Take se v momentalni dobe zajimam o vuz, ktery bych si koupil. Ceratos e mi zda jako zajimave. Ale.... V crash testech vysla velice spatne, coz je alarmujici na tak velky auto. Absence palubniho pocitace. A vyse zminena spotreba. Motor je to velice zastaraly. Nema VVTi, coz je velak skoda. Ma jej motorizace 2.0.
Velice lakava je pomer cena/vybava.
Ale po zvazeni, ze chci vozidlo s pozadavkem, ze dobre pojede a bude se jevit "ekonomicky" kdyz to bude za potrebi jsem jej vyradil z adpetu.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 18. 5. 2005 22:59

TOMBY: 1.6CVVT 81kW se uz prodava v USA do Evropy si myslim taky dorazi...

Pokud je 1.6 16V z Cerata velice zastaraly, jak se nazyva koncernova 1.6MPI a rada dalsich motoru? Jinak podle testu na AR, Auto.cz, Automix.cz, Automobil, Auto7... ta spotreba tak hrozna neni, kdyz to porovnas, nekde je vyssi, nekde nizsi... Nevim, osobne jsem netestoval, ale ta spotreba, co uvadi Lukso se mi zda hodne prehnana.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 19. 5. 2005 00:06

JJ lepe pockat na ten novy motor.
Napr. oproti motorum Honda je zastaraly. Proto si myslim, ze 2.0 je vyhodnejsi motor a hodne lidin jej zvolilo misto 1.6.
Spotreba je zavisla na spouste faktoru, ale to nemeni nic na tom, ze kdyz vyuzivas motor v hornich mezich, tak si dost veme. Prodejce a zaroven majitel Cerata co je v blizkem okoli rika, ze s tim jezdi kolem tech 7,5 az 8,5 l. Ale jak jezdi? nevim.
Spise bych se pozastavil nad alarmujicimi vysledky crash testu!!!
TOMBY
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 19. 5. 2005 00:17

Tomby: Crash test podle EuroNCAP neni, crash test podle NHTSA je tady http://www.safercar.gov/ a ten nijak strasny neni, zadna spicka, ale zadny vyslovene propadak. Vim, ze se tu drive na netu vyskytoval jakysi katastrofalni test prave podle NHTSA, ale na jejich strankach po nem neni pamatky...

Proti motorum Honda je horsi vetsina prodavanych motoru, s Hondou bych ten motor nesrovnaval, ta je (nejen) cenove jinde.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků