Getz a podivné zvuky ( více v textu )

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pepos01 17. 6. 2017 11:38

Zdravím vás a na znalé se obracím s prosbou o pomoc, resp. radu.Mám starého Getze ( r.v. 2005 ), cca před týdnem byly měněné rozvody.Má obtíž, která se začala objevovat je následující: někdy ( nikoli pravidelně ) po nastartování dochází k vyluzování podivného zvuku ( pískání, popř. kvičení ), který trvá přibližně 2-3 sekundy ( pozn.: při startování nesešlapuji spojku ).
Ten samý zvuk se ,,někdy" objeví i při pomalém zacouvávání.
Prosím, v čem by mohl být problém?
S velkým díky za rady a pomoc.
S některými lidmi je to jako s motocykly- čím mají menší výkon, tím více jsou slyšet.
pepos01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 6. 2017 11:54

Si myslím,že ti to nikdo neřekne,to může být věcí.Zkus dílnu,možná přetaženej řemen,ložisko apod.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 6. 2017 12:08

No asi tam nebude nějaký řemen, rsp. ložisko úplně dobře dopnutý. Nechal bych to překontrolovat. Pokud si tam něco nesedlo bude to poznat. Tady nic nevykoumes.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 17. 6. 2017 14:15

Předělat rozvody, minimálně zkontrolovat, nejlépe dát jinou sadu.
Jednou mi na autě po výměně rozvodů něco občas pískalo a až po dlouhé době se zjistilo, že jedna vodící kladka má vyosené ložisko (výrobní vada). Rozvodový řemen se díky tomu otíral o hranu jiné kladky a jenom díky obrovskému štěstí nerupnul. Když jsme při kontrole zjistili, že je na jedné straně úplně odraný, okamžitě se dělaly komplet nové rozvody a bylo po problému.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 6. 2017 15:03

Podivne zuvky z motoru jsem jednou taky resil. Kocka to byla :-S
Zkus koupit Whiskas a nejakou mysku na hrani.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 17. 6. 2017 16:44

Mě taky auto vydávalo po výměně rozvodů divné zvuky, ale servisák říkal, že si to do 1000km sedne a když ne tak se mám stavit asi po 600km to přestalo. Což ovšem neznamená, že to nemůže být i rozbitý
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod pepos01 17. 6. 2017 16:53

Díky za reakce, nechám to určitě překontrolovat.
S některými lidmi je to jako s motocykly- čím mají menší výkon, tím více jsou slyšet.
pepos01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 6. 2017 21:02

to bez odkladu
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků