Servo Kia Rio 1,4 71kW

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 19. 11. 2016 09:51

Hoj, mám problém s posilovačem řízení. Když s autem den nejedu, tak pak při nastartování pískne řemen a pak při každém pohybu volantem to pískne. Prostě se vždy tak na sekundu zastaví čerpadlo. Řemen je v pořádku a správně natažený. Po ujetí 100 nebo 200 metrů to přestane a je to víceméně v pořádku a ikdyž pak auto stojí několik hodin tak to nedělá, ale jak zas stojí přes noc, tak druhý den se opět blokuje čerpadlo a zase po několika pohybech volantu to přestane. Kapalina je mezi ryskama, ale nevím jak je stará. Ještě dodám že se to děje při jakékoli poloze kol, nejen při vytočení na maximum. Prostě mám kola rovně, otočím volantem a pískne ( čerpadlo se zastaví). Na rampě, když se chytí kolo rukama, tak jde dost těžko vytočit, což nevím jestli je chyba nebo běžná vlastnost. Jak jsem psal, stačí párkrát otočit volantem a problém vymizí. Poradíte?
Lues.deFunes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2016 11:33

Servis.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 11. 2016 12:01

No nejdříve bych zkusil, respektive zkusil vyloučit, zda to není jen mechanické tření.....nemyslím si že by to dělalo čerapadlo, to by dělalo pořád.Začal bych výměnou řemenů.Ale raději origoš....ty náhrady to je občas komedie.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 19. 11. 2016 12:07

Je to stejná platforma jako Hyundai Accent, a ten vgeneraci MC trpěl problémy s posilovačem, nech ho repasovat
anonym

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 11. 2016 06:31

Pulzárek. :love:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoKo_ 20. 11. 2016 14:03

grandeur, ale accent mc mal elektricky posilnovac a rio este hydraulicky... tu bude vada niekde inde ;)
JoKo_
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 20. 11. 2016 14:05

Tak to jsou kokoti že to navrhli takhle unifikovaně neunifikované
anonym

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 22. 11. 2016 09:14

Zatím dík.
Lues.deFunes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deester91 8. 3. 2017 13:14

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda jsi problém nějak vyřešil. Mě to začínalo tak jak ty popisujes a momentálně to dělá skoro neustále. Občas když je venku sucho tak to dělá méně ale jinak to děla skoro během 50% jízdy. Původně jsem myslel, že je to řemenem protože jsem pri rozvodech nedal original, tak jsem ho vymenil za original, tyden v pohode a pak to tu bylo zase. Obcas se i stane ze problikne nejaka kontrolka(napr. alternator) a nebo nejde posilovac treba 5s (hlavne po startu). Diky za pomoc.
deester91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 8. 3. 2017 13:23

Napínák taky měnil?
anonym


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků