Hyundai - Vladimír Vošický

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:03

Když se podíváš na ceník http://www.autohaus24.de/neuwagen-kaufe ... avia/kombi
tak zjistíš zajímavou věc. Ceny oktavií v německu samozřejmě už se slevou jsou při nynějším kurzu 26kč/€ podobné jako u nás s dosažitelnou slevou pro nefiremní zákazníky. Že jsou v německu průměrně o dost dražší nová auta než u nás není žádné tajemství. Co chceš ještě vědět?
Ještě pro TECH: když už jsi operoval cenou Hondy tak tady třeba ceny v německu i se slevou:
http://www.autohaus24.de/neuwagen-kaufe ... mpaktwagen
Už chápeš ten rozdíl proti česku?
Naposledy upravil anonymni dne 28. 7. 2017 08:07, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:06

Pises o cele evrope a porad zde davas data jen z de. Navic nemam za to ze inv tom de mas projite vsechny modely verze motorizace srovnane vybavy apod.

Takze pokud mluvis o cele evrope tak mam za to ze k tomu neco mas. Stejne tak k tomu de. Ne ze mrknes a na pohled to seovnas
anonymni

Odeslat příspěvekod Pierr3 28. 7. 2017 08:10

Když člověk nezná přesná čísla, tak se závěry dělají o dost líp. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:19

Mě stačí porovnat náš trh s německým. Koho to zajímá víc na to je Google...
Ještě jsem stejně nepoznal člověka co by Goesa o něčem přesvedčil a takovým optimismem netrpím, že budu první... :D :D :D
Mě stačí jedno, škoda prodává oktávky u nás za podobnou cenu jako v německu, ostatní automobilky jsou proti německu zhruba o 10% níž. Vivat škoda... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:26

Tak proc tu neco tvrdis co mas jen z pocitu a vydavas to za fakt? Neni problem mne presvedcit ale pokud mistni teorwtik zacne placat jak je skoda nejdrazsi v evrope a pozadam hono dolozeni a on porad mlzi a neprizna ze nic takoveho nema tak tim mne opravdu nepresvedcis.

A ted uz uhybas. Z eu jsi uz jen v nemecku. Intam ti to sle nevychazi.

Hele pokracuj dal. Je to zajimave sledovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 7. 2017 08:28

PaulZ: Tak pokud odhlédneš od toho, že se bavíme o Škodovce, tak firma, která prodá všechno co vyrobí a na její výrobky čekají zákazníci třeba i rok, má nějaký důvod, aby zlevňovala? Stačí aby se cenově úplně nevzdalovali od podobné konkurence a klidně mohou být dražší, však je tu Škoda dost známá a v lidech je zakořeněná.
Maj to dobře spočítané, těch pár koncáků je nevytrhne, oproti dodávce aut firmám. Na druhou stranu na to úplně nekašlou, když se Rapidovi ze začátku moc nedařilo, tak na tom taky zapracovali. A Hyundai vidí, že tady má příležitost tím, že řekne a bude všude tlačit, že jejich auta jsou taky česká, tak přiláká pár pepiků, co si místo desáté škodovky pořídí hyundaie, protože zjistil, že cenově další škodovka pro něj výhodná není.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:34

to MV_cz: ale já přece netvrdím že škoda dělá něco špatně. Jen nevidím vůbec žádný důvod proč by ji měl domácí zákazník nějak preferovat nebo milovat. Prostě se chová tržně a zákazník co zvolí u nás jinou značku se svým způsobem taky chová tržně. Hraní na city kdo je vlastně česká automobilka atd.atd. je jen pro hlupáky.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:36

Mas pravdu. Jako ve vsem.

-- 28. 7. 2017 09:38 --

Mozna jednou az si budes moct dovolit i vic nez zakladni auta automobilek tak poznas pocit jake to je vybrat si co chces ne co musis a poznas ten prima pocit ze muzes resit takove bkbosti jako je pubod znacky.
anonymni

Odeslat příspěvekod tomanr 28. 7. 2017 08:40

Asi tak.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 7. 2017 08:43

PaulZ píše:to MV_cz: ale já přece netvrdím že škoda dělá něco špatně. Jen nevidím vůbec žádný důvod proč by ji měl domácí zákazník nějak preferovat nebo milovat. Prostě se chová tržně a zákazník co zvolí u nás jinou značku se svým způsobem taky chová tržně. Hraní na city kdo je vlastně česká automobilka atd.atd. je jen pro hlupáky.

Však ji nemusí preferovat, není to povinnost, až to lidi nebudou kupovat, oni se přizpůsobí, žádný strach. Spousta lidí si to ale stejně bude kupovat, něco jako ajfoun :D
A prostě znám lidi, kteří měli vždycky škodovku, koupili škodovku a další auto bude taky škodovka, ať se děje, co se děje.
Však já jsem měl teď co dělat, abych rozmluvil nákup stočenejch tdiček ve fábii2 pro ségru a to naši rozhodně zatížený značkou nejsou (ale doporučující "servisáci" ano :D ).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 28. 7. 2017 08:49

PaulZ píše:
T.E.CH píše:
PaulZ píše:To TECH: no hlavně jsem tvrdil, že škodovka je u nás nejdražší ve svých segmentech trhu a to je. Samozřejmě chápu, že pro to má své důvody a všechny nejsou jen zisk. Že marketing škodovky funguje výborně o tom vůbec nepochybuji. Koneckonců prodej Rapidu i Fábií u nás je toho důkazem. Lidé jsou ochotní dát víc peněz za Rapid než třeba za I30. Což je prostě úžasné.


Ale není vždy nejdražší, podívej se na ceny Hondy a našli by se i další. Seš jak kolovratek ale důkaz nikde.

Ty jseš jako kolovrátek, pokud je Honda Civic na západě od nás o dost dražší než oktávka a u nás je to nyní +- stejné..
Tak najdi další.....když to tvrdíš. Já jenom říkám že poměr ceny škody oproti ostatním automobilkám je u nás značně nevýhodný oproti zbylé EU. Dá se říct, že v takovém poměru by jinde byli škodovky o dost horší prodejné.
Jinak tady se každý může podívat za kolik je reálná cena oktávek v německu: http://www.autohaus24.de/neuwagen-kaufe ... avia/kombi



Hele, jednou tady tvrdíš že tě štve že u nás je Škodovka ve všech segmentech nejdražší.Řešíme pouze ČR.Vyvráceno třeba Hondou. Ty začneš argumentovat že jinde v EU to je taky a pak je to tedy v pořádku. Co to s tím má společného když jsme v tomto bodě řešili jen ČR? A neuhýbej v tomto, tohle jsem řešili jen v CZ verzi ne EU.

To že v každé zemi může mít automobilka jinou cenovou politiku je jasné.Hyundai se u nás taky přeci prodává mnohem levněji než jinde a musí si hlídat reexporty.
Ano Honda je známá tím že je všude drahá, což ty kvituješ.Což kapku nechápu.Ale co už...

Pokaždé chceš měřit něco jiného, jen aby ti to vyšlo a nemusel si přiznat, že jsi se v jistých věcech mýlil.Hlávně v rámci ČR.
Už jen to že chceš po Škodovce aby všude držela cenovou lajnu dle toho jak prodává doma, v poměru jak je to jinde je zcela mimo mísu.Proč? Protože ceny určuje místní trh a oblíbenost dané značkym a možnost fleetu.
Ber taky v potaz že jim do toho kecá určitě i VW.Nemohou si cenově dělat co chtějí a byli by nesvépravní, kdyby prodávali levněji než musí.

Dle mého názoru, koncern jde cestou fleetu a ten musí mít výhodu, takže tam pro něj musí být prostor a díky vyšším cenám pro nefiremní zákazniky jim tento model funguje velice dobře.Pokud by někde dali značně nižší ceny a to i v ČR, znamenalo by to jediné, masivní reexporty a to nikdo nechce.Podívej se na Forda, kolik tady prodá a pak kolik vyveze.

Co by asi řekl Francouzký Paul, že ty jsi měl možnost koupit tady auto o 100 tkč levněji než on. :D No možná by jsi mohl poděkovat škodovce.... ;-)

-- 28. 7. 2017 09:51 --

PaulZ píše:to MV_cz: ale já přece netvrdím že škoda dělá něco špatně. Jen nevidím vůbec žádný důvod proč by ji měl domácí zákazník nějak preferovat nebo milovat. Prostě se chová tržně a zákazník co zvolí u nás jinou značku se svým způsobem taky chová tržně. Hraní na city kdo je vlastně česká automobilka atd.atd. je jen pro hlupáky.


Proč by je měl podporovat....ono když dostaneš 25 % slevu, tak jseš spokojený.Samozřejmě fleet...a že ten odebere aut.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 08:51

goes píše:
-- 28. 7. 2017 09:38 --

Mozna jednou az si budes moct dovolit i vic nez zakladni auta automobilek tak poznas pocit jake to je vybrat si co chces ne co musis a poznas ten prima pocit ze muzes resit takove bkbosti jako je pubod znacky.

No od toho co tady řeší přiblblou reklamu z které málem dostane kopřivku, tyto slova skutečně sedí.. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Tech: vždyť se Ti už dlouho snažím vysvětlit, že škoda je u nás nejdražší ve všech segmentech vzhledem k cenám jinde. Názorně pokud civic vyjde v DE na 25000€ a u nás na 22500€ a podobná oktávka stojí v německu 22500€ a u nás taky, tak snad není nic nepochopitelného že oktávka je u nás dražší. I když stojí u nás stejně jako civic.
Jinak já jsem škodovce vděčný, díky vysokým cenám oktavií jsem koupil 308SW jehož jedinou závadou za prvních 80 000 kilometrů byl vypadlý šroubek od clony spolujezdce. Což z hlediska pravděpodobnosti i mých osobních zkušeností by bylo u škody horší.... :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 10:21

Zajdi s matym a wolfem na pivo

-- 28. 7. 2017 11:41 --

V cele evrope = nemecko
Ve vsech segmentech je drazsi = peclive vybrany jeden model a motor bez srovnani vybavy je v ceniku drazsi

Uz zacinam chapat jak to myslis.

On je jeste jiny pohled. Pokud skoda u nas i v de stoji 22 a civis tam 25 a u nas 22 pak je taky mozne ze skoda drzi cenu vsude se stejnou marzi a niz jit nemuze a honda zdime zakazniky jde kupni sily trhu.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2017 10:52

Ono je malý problém v Tvojí teorii, v německu mají autosalóny zcela pochopitelně vzhledem k nákladům o dost víc z prodaného auta. Takže škoda která prodává za podobnou cenu u nás a v německu ždíme české zákazníky... :D Ne Honda německé .. :D
Takový Hyundai chápe, že jako český výrobce nemůže odírat zákazníky u nás a proto má německé ceny vyšší :D :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 7. 2017 11:00

Petrs77 píše:Zdravíčko pane, jak jezdí kára?


jako 2,0tdi :D

-- 28. 7. 2017 12:04 --

Pierr3 píše:Když člověk nezná přesná čísla, tak se závěry dělají o dost líp. :D


asi tak :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků