Hyundai - Vladimír Vošický

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 09:30

robbert píše:Já se na to dívám obecně. Pokud mi někdo změní podmínky na jiné, které se mi jako spotřebiteli nelíbí, tak mohu bezplatně odejít.
A pokud jde o business vztah, tak by to mělo být stejné. A to, že postupovali hromadně, by přece nemělo mít vliv, ne?
Smlouvu jim měnili ve stejnou chvíli...



Kazdy vztah by mel fungovat vyrobnane, at jeto B2B nebo B2C. Neznam pozadi smluv, co jim kdo umoznoval a neumoznoval, ale pokud s nekym spolupracujes a investujes do toho, ocekavas urcitou konzistenci toho vztahu, ne narazove zmen podminek, ktere mne zenou nakonec do minusu, natlak apod.

Ja osobne nepotrebuji kopu smluv, kdyz neco chci a to plati i v byznysu. Poradni ruky ma pro mne velkou vahu. Jsem zvykly, ze kdyz prijde partner s tim, ze z nejakeho duvodu potrebuje zmenu parametru vztahu, tak je to o domluve, ma to nejaky racio duvod a neni to z pozice natlaku apod.

Takze vzdy je to v rovine toho, co je legalni. Co umozni napr. vztah. A co pak udelas. Kdyz jsi *****, tak jsi *****.
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 11. 10. 2018 10:13

Goes ,tohle mne zajima.

Na vysoke urovni byznysu to funguje spise na duvere,ze proste mas k nekomu sympatie,libi se Ti jak to dela a veris mu,nebo je nutne to mit zastitene haldou pravniku a neprustrelnou smlouvou?

U mne spousta obchodu,nebo nakupu co delam je zalozena na duvere a odhadu. A svete div se,bit nejsem.
Samozrejme mala cisla.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 10. 2018 10:13

Podaní ruky je super, to pak vztah funguje vždy na jedničku.....důvěra, normalnost, při problému se dohodněš, protože se dohodnout chtějí oba. Vztahy pak fungují, i když jsou problémy....

Pravdou ale je, že takhle to nejde zcela určitě všude. Naběhneš si jak na vidle....

Pravidla musít být, problém je zneužití sankcí, směněk.....silněší pes....*****
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod hopa26 11. 10. 2018 10:19

Pro mne je treba nepochopitelny svet ty rozhodci dolozky.Ne u Hyundai ,ale dal sem si praci a peclive precetl vse co bylo dostupne jak drahy kupovaly lokomotivy od skodovky.
A chce se mi brecet.
Rikam si,ze tohle proste neni mozny- ani ve snu....
A volala ,je.
Tim nemyslim Toka,kterej vylezl a dela srandu,ze se lokotky vrati.
Ale dobrovolne nabehnout na vidle ,bez moznosti to jakkoliv zvratit by snad melo byt trestne lochem.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 10:22

hopa26 píše:Goes ,tohle mne zajima.

Na vysoke urovni byznysu to funguje spise na duvere,ze proste mas k nekomu sympatie,libi se Ti jak to dela a veris mu,nebo je nutne to mit zastitene haldou pravniku a neprustrelnou smlouvou?

U mne spousta obchodu,nebo nakupu co delam je zalozena na duvere a odhadu. A svete div se,bit nejsem.
Samozrejme mala cisla.


ja nevim zda delame vysokou uroven byznysu, nicemne na te moji je to tak pul na pul. Smlouvy musi byt napr. z duvodu auditu apod. ale jde o to, ze nekdy se sice formalne uzavrou, ale ty pravidla se domluvi bokem a funguje to tak. A nestava se, ze kdyz to nekomu nevyhovuje, ze vytahne smlouvu a zacne resit, ze v ni je neco jineho.
Samo jsou partneri, kde otot neni mozne. Ono kdyz napr. delas s google, tak tam plati co je na papire a ano, to je firma, co ti zmeni podminky vyrazne a nepta se a nemas sanci to jakkoli zmenit. Ale jinak je to hodne na slovo a podani ruky.
anonymni

Odeslat příspěvekod salam01 11. 10. 2018 10:25

hopa26 píše:Goes ,tohle mne zajima.

Na vysoke urovni byznysu to funguje spise na duvere,ze proste mas k nekomu sympatie,libi se Ti jak to dela a veris mu,nebo je nutne to mit zastitene haldou pravniku a neprustrelnou smlouvou?

U mne spousta obchodu,nebo nakupu co delam je zalozena na duvere a odhadu. A svete div se,bit nejsem.
Samozrejme mala cisla.

Nevím, jak na vysoké úrovni, ale u nás to takhle funguje. Když ne, je to špatně, a dřív nebo později takový obchodní vztah skončí.

-- 11. 10. 2018 11:31 --

goes píše:ja nevim zda delame vysokou uroven byznysu, nicemne na te moji je to tak pul na pul. Smlouvy musi byt napr. z duvodu auditu apod. ale jde o to, ze nekdy se sice formalne uzavrou, ale ty pravidla se domluvi bokem a funguje to tak. A nestava se, ze kdyz to nekomu nevyhovuje, ze vytahne smlouvu a zacne resit, ze v ni je neco jineho.
Samo jsou partneri, kde otot neni mozne. Ono kdyz napr. delas s google, tak tam plati co je na papire a ano, to je firma, co ti zmeni podminky vyrazne a nepta se a nemas sanci to jakkoli zmenit. Ale jinak je to hodne na slovo a podani ruky.

+1.

S těmi velkými firmami je to někdy trochu těžší, ale občas se dá i tak. V srpnu jsem byl v jednom MS kanclu v US vidlákově a v listopadu jedu do Redmondu - páč i tyhle velké firmy si začínají uvědomovat, kdo jim platí stravenky.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2018 10:55

Cestovatel Jirka Kolbaba. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 11. 10. 2018 11:11

Fi pif.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 11:22

Jinak vrcholem byla asi smlouva s IBM US na jeden jejich proudkt s integraci, kde mi obchodak dal slovo, ze kdyz za pul roku nebudeme spokojeni, tak ze zaridi, aby se smlouva zrusila byt papirova smlouva to neumoznovala. Jak slibil, tak bylo.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 10. 2018 11:24

Risk je někdy zisk. Mohlo být zhola jinak....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 10. 2018 11:34

ano, to nepochybne. Nastesti zatim mam v tomto fatk stesti a musim rict, ze se mi ten pristup vyplaci.
anonymni

Odeslat příspěvekod salam01 11. 10. 2018 11:37

T.E.CH píše:Risk je někdy zisk. Mohlo být zhola jinak....

Ani v IBM by neradi našli ve flakónu místo parfému kyselinu nebo vyhoněno do másla ve firemní kantýně.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 10. 2018 11:42

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 11. 10. 2018 12:05

Mello ,mne tohle opravdu zajima.Rad nakukuji mimo svoji bublinu.
Proste jinej svet.

Treba jak jsem rozjel tu pomoc charitativni,silene jsem si uvedomoval,jak jsem proste uplne marnej.

Nechces naletet ,ale aby to bylo ok,musis se drzet zakonu,ale zaroven vyfiltrovat to ,co se Ti proste nezda. Nelze to delat na hubu.
Tvy partneri jsou obchodnici a jsou to chytri a vzdelani lide,k tomu noblesa,etiketa ,erudice,empatie.

Nemuzes se s nima bavit jako rovnej s rovnym,pac si v roli ,kdy tahas za kratsi motouz.

Proto o tom rad ctu,realne veci mne bavi. Naucil jsem se pojmy jako bulharska konstanta,gaussova krivka ,proste vedi co se muzou nekdy hodit.
Teda ne na lokotce,tam mi to je k nicemu. :D
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 10. 2018 12:14

Smlouva je důležitá a je dobrý do ní dát i absolutní nesmysly, který si myslíš, že nenastanou. Protože ony nastat můžou - třeba stačí aby se změnil někdo ve vedení projektu na jedné nebo druhé straně a je vymalováno.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků