Kia pojištění 7

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod libby1 16. 7. 2013 09:56

Ahoj,
příští týden budu mít nový cee'd SW a řeším pojištění. Chci samozřejmě havarijní i povinné ručení. Doteď jsem měl vše pojištěno u České Pojišťovny. Když jsem si ale nechal udělat nabídku na verzi pojištění Exclusive, 1% spoluúčast, skla do 20000, tak povinné bylo cca. 4500, havarijní 17500 a skla dalších 3000, tzn. celkem cca. 24000. Kia Pojištění 7 od ČPP, které má na první pohled podobné krytí mě v dražší variantě se zapůjčením náhradního vozidla v případě pojistné události vyjde na 11000. Ten rozdíl mi připadá šílený. Doteď jsem u České za Fabii platil max. 11-12 tisíc ročně i v době, kdy to auto bylo nové a stálo 300000.

Je v té nabídce od ČPP nějaký zádrhel? Jakákaliv pojistná událost u České Pojišťovny byla vždy řešena bez nejmenších komplikací a nikdy jsem neplatil víc než 1% spoluúčast, tak bych u nich i rád zůstal, ale přeci jen 11000 vs. 24000 je sakra rozdíl...
libby1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 7. 2013 11:26

Zrovna mám nabídku na noveho ceeda od naseho maklere pred sebou a je to cca 11tis za ctrl a krom GAPu
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 16. 7. 2013 11:34

ČPP je zádrhel sám o sobě.

Podívej se na majetkové struktury, komu to patří, co to vlastně je za pojišťovnu, jak je marketingově na trhu koncipovaná...

Plnění sem dostal (jako poškozený), nicméně amortizace, amortizace, amortizace, amortizace a amortizace...

A abych se něčeho domohl musel sem absolvovat pár nehezkých telefonátů a emailů, které bych si rád byl býval odpustil a které mi osobně nedělali moc dobře (v nejvyšších patrech managementu). Čest výjímkám v podobě dobře fungujících zaměstnanců (těch si vážím).

Za mě nejhorší pojišťovna na trhu, kterou sem všem v mém okolí zcela záměrně znechutil, úpřimně proti této pojišťovně brojím a osobně takovouto pojišťovnu považuji i ve vztahu k Vienna insurance za naprosto zbytečnou a kazící jen dobré jméno jinak dobré společnosti. Takže od nich bych si nenechal pojistit ani kolo, nicméně přiznávám (plně si vědom důsledků), že takovéto pojišťovny jsou tady přesně pro lidi, kteří řeší jen cenu pojištění (původně sem to chtěl slovně vztáhnout i na značku tvého auta, ono to tak nějak koreluje, nicméně i někteří šetřivý kupují i jiné značky aut, vč. prémiových, tak by ten argument nebyl relevantní).

Závěr:
ČPP ano, pokud řeším pojištění jako pravidelnou platbu a nevadí mi, že v případě plnění nic nedostanu a nebo dostanu minimum a bude mne to stát kupu nervů, přičemž na každém druhém řádku jejich (byť právně nerelvantních smluvních podmínek) je slovo amortizace, tak vzhůru do toho...

V opačném případě doporučuji úplně jinou pojišťovnu (a klidně i ze stejné líhně, příp. stejnou matkou, která však funguje diametrálně odlišně - není lowcost)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2013 11:38

U pojištění Kia 7 jsou započítány nejvyšší bonusy za bezškodní průběh proto je pojištění tak levné.
anonymni

Odeslat příspěvekod libby1 16. 7. 2013 11:57

PaulZ: mohl bys prosím vysvětlit, co znamená a co vyplývá z tohoto:

U pojištění Kia 7 jsou započítány nejvyšší bonusy za bezškodní průběh proto je pojištění tak levné.


- to bych měl být přece rád, nebo ne? Nebo je na tom něco špatně?

-- 16. 7. 2013 13:09 --

Díky maincoonsback za podrobnou odpověď. Přesně do tohoto stavu bych se nechtěl dostat - kdy budu pojišťovnu prosit o každou úhradu a ke všemu budou počítat amortizaci atd. U ČP jsem nikdy neměl jediný problém - ať už šlo o povinné ručení či havarijní pojištění - odvezu auto do servisu, pak zaplatím celou opravu v hotovosti a oni mi to do pár dní bez řečí pošlou na účet. O platbách snížených o amortizaci jsem slyšel zatím jen v horror story od známých (už nevím která pojišťovna).

Na druhou stranu jsem si prošel pojistné podmínky Kia 7 u ČPP zde: http://www.kia7.cz/index-kia7.php?typ=RW0B&showid=127 a slovo amortizace se tam nikde nevyskytuje. Například pojištění skel mají bez limitu, u ČP je limit 20000 a to samo o sobě stojí 3000.
Hlavně mě opravdu uvádí v úžas to celkové pojistné 24000. Žil jsem v představě, že takové částky se platí snad u BMW za milión, ne za třetinovu Kiu.

maincoonsback píše:ČPP je zádrhel sám o sobě.

Podívej se na majetkové struktury, komu to patří, co to vlastně je za pojišťovnu, jak je marketingově na trhu koncipovaná...

Plnění sem dostal (jako poškozený), nicméně amortizace, amortizace, amortizace, amortizace a amortizace...

A abych se něčeho domohl musel sem absolvovat pár nehezkých telefonátů a emailů, které bych si rád byl býval odpustil a které mi osobně nedělali moc dobře (v nejvyšších patrech managementu). Čest výjímkám v podobě dobře fungujících zaměstnanců (těch si vážím).

Za mě nejhorší pojišťovna na trhu, kterou sem všem v mém okolí zcela záměrně znechutil, úpřimně proti této pojišťovně brojím a osobně takovouto pojišťovnu považuji i ve vztahu k Vienna insurance za naprosto zbytečnou a kazící jen dobré jméno jinak dobré společnosti. Takže od nich bych si nenechal pojistit ani kolo, nicméně přiznávám (plně si vědom důsledků), že takovéto pojišťovny jsou tady přesně pro lidi, kteří řeší jen cenu pojištění (původně sem to chtěl slovně vztáhnout i na značku tvého auta, ono to tak nějak koreluje, nicméně i někteří šetřivý kupují i jiné značky aut, vč. prémiových, tak by ten argument nebyl relevantní).

Závěr:
ČPP ano, pokud řeším pojištění jako pravidelnou platbu a nevadí mi, že v případě plnění nic nedostanu a nebo dostanu minimum a bude mne to stát kupu nervů, přičemž na každém druhém řádku jejich (byť právně nerelvantních smluvních podmínek) je slovo amortizace, tak vzhůru do toho...

V opačném případě doporučuji úplně jinou pojišťovnu (a klidně i ze stejné líhně, příp. stejnou matkou, která však funguje diametrálně odlišně - není lowcost)
libby1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 16. 7. 2013 12:19

No, já s něma řešil věc jako poškozený..., viníkem byl pojistitel, takže sem s něma žádnou pojistnou smlouvu neřešil. Oni se amortizací u podpisování neohání, to se pak ohání v komunikaci, že jsou to jejich interní pokyny a směrnice (a ty se pak můžeš soudit) - ještě bych to v emailu našel, potom co sem jim posílal odkaz an soudní rozhodnutí, že amortizace fakt ne.

(Taková perlička: Obchodní ředitel mi do telefonu sdělil, že chtít přece plnou cenu za půl roku starý skútr je nenormální, že to nemůžu myslet vážně, že i když koupím novej Mercedes a vyjedu s ním ze salonu, že má hned poloviční cenu. Byla u toho i kolegyně z práce, fakt si nevymýšlím. U mýho skútru, který šel na odpis si místo 59 000 stanovili cenu 52 000 (jen pro tvou představu na základě svých interních předpisů, přičemž po výtce a ataku z mé strany tuto cenu korigovali na 54 000 - těch 5000 chci teď po viníkovi nehody na základě smlouvy o vyrovnání)

Já se popravdě pokud zbytek neuhradí viník nehody budu soudit raději s ním (a tady už potenciálně nastává problém pro tebe jako případného pojistitele), páč proti němu mám lepší šanci než proti pojišťovně...

Hele já ti jen píšu svoji zkušenost. S ČP sem taky nikdy problém neměl (zásadní), a třeba s KOOPERATIVOU, byť má stejnou matku jako ČPP taky ne, i odhadci škody vždy fungovali férově..., tady to prostě fungovalo všechno příšerně low-endově (pomalu, neochotně).

Proto tě na to upozorňuju... Pokud však nebudeš mít žádnou škodu, pak je to dobrá pojišťovna, protože je levná a zákonným povinnostem učiníš zadost. Jinak je to fakt podle mých zkušeností špatné.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod libby1 16. 7. 2013 12:44

Co je ctrl, co obsahuje tve pojisteni a od jake pojistovny?

Moucha píše:Zrovna mám nabídku na noveho ceeda od naseho maklere pred sebou a je to cca 11tis za ctrl a krom GAPu
libby1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 16. 7. 2013 12:48

ctrl - A, to je zdejší výraz pro označení všech možných voleb (klávesová zkratka). Tím chtěl říct, že v rámci pojištění má všechno s výjimkou GAPu...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 7. 2013 13:26

Moucha píše:Zrovna mám nabídku na noveho ceeda od naseho maklere pred sebou a je to cca 11tis za ctrl a krom GAPu

A to je hodne nebo malo? Me to teda prijde nic moc nabidka....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libby1 16. 7. 2013 13:40

Moucha píše:Zrovna mám nabídku na noveho ceeda od naseho maklere pred sebou a je to cca 11tis za ctrl a krom GAPu


A to je hodne nebo malo? Me to teda prijde nic moc nabidka....



Jestli jsem to dobre pochopil, to je za havarijni i povinne a nejspis i skla, kdyz je to ctrl a, takze to je skvela cena, i kdyby v tom bylo jen havarijni...
libby1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 7. 2013 13:43

mel: nejnižší nabídka tam je asi 8900,- za pov, hav a sklo přední, ale hav. chceme od jiné pojišťovny než je v tom nejlevnějším balíku :)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 7. 2013 13:47

OK
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2013 16:56

libby1 píše:PaulZ: mohl bys prosím vysvětlit, co znamená a co vyplývá z tohoto:

U pojištění Kia 7 jsou započítány nejvyšší bonusy za bezškodní průběh proto je pojištění tak levné.


- to bych měl být přece rád, nebo ne? Nebo je na tom něco špatně?

-- 16. 7. 2013 13:09 --


Započítané bonusy pokud na ně člověk nemá nárok s dalšího pojištění jsou samozřejmě výhoda.
Já teď zařizoval pojištění na 308 SW v hodnotě 360 000 kč a pojištění všeho včetně oken+povinné mám 9000 kč s tím, že kde jsem auto kupoval oprava v případě havárie bez spoluúčasti. Je to od Kooperativy. Ale mám vlastní bonusy s dalšího auta.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 7. 2013 17:21

Tak to je pekne draha pojistka
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 7. 2013 17:27

Bez mých bonusů by to bylo asi o 3500 víc-na tom nic drahého nevidím.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků